رد کردن لینک ها

۱۷ مورد از بهترین ابزارهای پژوهش کلمات کلیدی برای سئو و بازاریابی موتورهای جستجو ( SEM)

اشتراک گذاری

منبع

علی رغم وجود برخی از سوءتفاهم ها، موضوع سئو هنوز هم داغ است. در این میان استفاده از کلیدواژه ( keyword) نیز جایگاه خاصی در فرآیند های سئو دارد. چیزی که واقعا درست است این است که موتورهای جستجو توانایی های خود را بهبود بخشیده اند و این بدین معنی است که به جای عبارت های خاص به دنبال بخشی از متن هستند. الگوریتم موتورهای جستجو به خوبی می تواند تفاوت بین خودرو و وسایل نقلیه را تشخیص دهد. استفاده بیش از حد از کلیدواژه ها در یک صفحه از سایت  ( که قبلا به عنوان تاکتیک سئو به کار می رفت) دیگر کارساز نخواهد بود. اما کلیدواژه ها هنوز هم برای سئوی سایت بسیار با اهمیت هستند.

یک پرس و جو در موتورهای جستجو همچون”  بهترین زمان سال برای کاشت درخت افرا”خبری است در حالیکه عبارتی همچون” بهترین مکان برای خرید درخت افرا” یک عبارت کاربردی است. یک مهد کودک که اهمیت بازاریابی محتوا و سئو را به خوبی درک کرده است می تواند محتوای خود را برای دو نوع پرس و جو  در موتورهای جستجو بهینه سازی کند اما این پرس و جوها دو محتوای متفاوت خواهد بود. برخی از این کلیدواژه ها ممکن است دقیقا  همان چیزی نباشد که برای مهدکودک کارساز و مفید است. به همین خاطر استفاده از پژوهش کلیدواژه ها بسیار ضروری است. بنابراین زمانی که شما و تیمتان ایده های مرتبط با موضوع را مشخص کردید، محتوای خود را برنامه ریزی نمودید و در مورد موضوعات تحقیق کردید، زمان استفاده از یک ابزار مناسب برای پژوهش کلیدواژه  فرا می رسد.  شما می توانید با این ابزارها،بهترین عبارات و کلمات را پیدا کنید که با علاقه و تمایل کاربران هماهنگ و سازگار است. در ادامه با ۱۷ مورد از این ابزارها اشنا خواهید شد:

۱.ابزار SEMrush:
تعداد بررسی های انجام شده در گوگل:۴۶۵۰۰
این ابزار، یک ابزار قدرتمند است که برای هر سایت بهترین کلیدواژه ها را در جستجوی طبیعی و پولی نشان می دهد. این ابزار همچنین  رتبه بندی طبیعی، تغییرات رتبه بندی و  روند کلید واژه ها را نیز در اختیار افراد قرار می دهد.
بررسی و نظر نمونه: اگر رقبای شما برای یک واژه خاصی رتبه بندی داشته باشند، می توانید  یک محتوای جذاب بنویسید و برای این محتوا شروع به رتبه بندی کنید. این ابزار بسیار ساده و موثر عمل می کند. RazorSocial
قیمت: ۷۰ تا ۵۵۰ دلار در هر ماه
بررسی ها و نظرات موجود: سایت های Kissmetrics, RazorSocial (World), MarketingLand, StoreYa Blog, Express Writers, Robbie Richards

۲.ابزار Google Keyword Planner:
تعداد بررسی ها و نظرات  در گوگل:۲۹۸۰۰
شما می توانید آدرس یا  لیست کوچکی از کلیدواژه ها را  وارد کنید و سپس هزاران پیشنهاد برای عبارات و کلمات مرتبط دریافت نمایید. همچنین این ابزار حجم جستجوی ماهانه و سطح رقابت جستجوی پولی برای هر واژه را در اختیار افراد قرار می دهد.
بررسی و نظر نمونه:  برای  شناسایی و مشخص کردن کلیدواژه ها برای سازمانتان، هیچ جایی بهتر از ابزار فوق نخواهد بود. شما می توانید جستجوهای ماهانه کلیدواژه های متعدد را مشخص کنید، انواع مختلفی از کلمات کلیدی طولانی را کشف کنید و برای تلاش های PPC خود هزینه CPC  تخمینی را به دست اورید . این گزینه به شما می کند هزینه های کمپین اینده خود را مشخص نمایید. Smart Bug Media
قیمت: رایگان
بررسی ها و نظرات موجود: سایت های Social Media Today, Perception System, Smart Bug Media, StoreYa Blog, Robbie Richards

۳. ابزار  Wordtracker:
تعداد بررسی ها در گوگل:۱۹۲۰۰
این ابزار بیش از ۲۰۰۰پیشنهاد مرتبط برای هر کلید واژه فراهم می کند. همچنین داده های رقابتی نیز در اختیار کاربر قرار می گیرد  تا نتایج را باریک تر نماید.
بررسی نمونه: این ابزار یک ابزار قدرتمند برای پژوهش و تحقیق در مورد کلیدواژه هاست که به شما اجازه می دهد  در چند دقیقه بهترین کلمه کلیدی را پیدا کنید.
قیمت: ۲۷ ال ۹۹ دلار  در هر ماه
بررسی و نظرات موجود: سایت Express Writers

۴. ابزار Soovle:
تعداد بررسی ها در گوگل:۱۱۲۰۰
هر نوع کلیدواژه یا عبارتی را که دوست دارید تایپ کنید و  واژه های بیشتر جستجو شده در گوگل، ویکی پدیا، یوتیوب، بینگ، یاهو و آمازون را مشاهده نمایید.
قیمت: رایگان
بررسی ها و نظرات موجود: سایت Perception System

۵. ابزار SpyFu:
تعداد بررسی ها در گوگل:۷۸۷۰
می توانید در این ابزار به دنبال هر دامنه ای باشید و مکان آن را در گوگل مشاهده کنید.  همچنین قادر خواهید بود کلمات کلیدی خریداری شده در adwords ، رتبه بندی ترافیک طبیعی و انواع مختلف تبلیغات را در ۹ سال گذشته مشاهده کنید.  همچنین می توانید اطلاعات تماس برای دامنه ها، متون تبلیغاتی موفق در adwords  و کلیدواژه های منفی را پیدا کنید.
بررسی و نظر نمونه: این یک ابزار ساده و اسان است که به شما اجازه می دهد کلیدواژه هایی که رقبایتان هدف قرار داده اند را به دست آورید.می توانید به سادگی نام یا دامنه رقیب خود را تایپ کنید و  کل کلیدواژه های استفاده شده را دانلود نمایید. Kissmetrics
قیمت:۴۹ تا ۲۹۹ دلار در هر ماه
بررسی های انجام شده: سایت های Kissmetrics, MarketingLand, Comms Axis, StoreYa Blog

 

ادامه دارد …

به گفتگو بپیوندید