تهران ، ولیعصر
021-987654

اکانت الکسا چیست و چگونه آنرا تهیه کنیم؟

منبع

الکسا چیست؟

Alexa معیاری است برای سنجش میزان ترافیک و محبوبیت یک وب‌سایت، که در فارسی با نام اختصاصی الکسا معروف شده است. بدیهی است که تلاش تمام کسب‌و‌کارهای حوزه آنلاین که از فضای مجازی جهت معرفی و تبلیغات خود به خصوص در ایران استفاده می نمایند، جذب مخاطب بیشتر، سریعتر دیده شدن و در دسترس بودن برای تمام اوقات است و در اینجا Alexa به ما یاری می رساند تا رتبه خود را در میان رقبا بسنجیم و برای بهتر بودن تلاش کنیم.

بر اساس تعریف وب‌سایت الکسا درباره رتبه‌بندی سایت‌ها، یک وب‌سایت با توجه به تعداد بازدیدکنندگان و متوسط تعداد صفحاتی که هر فردی در سایت بازدید می‌کند رتبه‌بندی و قضاوت می‌شود .

 

کاربردهای الکسا

البته این تنها کاربرد Alexa نیست و ما در گزارش‌های الکسا موارد دیگری چون میزان افزایش یا کاهش بانس ریت، متوسط حضور کاربر، لیست کامل و دقیق  بک لینک‌ها، کلمات‌ کلیدی که باعث جذب مخاطب شده است و …. را هم می‌توانیم مشاهده کنیم، اما توجه داشته باشید که این پارمترها در رتبه بندی سایت‌ها لحاظ نمی شود.

 

رنک الکسا چیست ؟

منظور از رنک الکسا همان رتبه سایت شما در میان میلیون‌ها وب‌سایت دیگر است که در دنیا فعالیت دارند. رتبه بندی الکسا از ۱ تا میلیون است و هرچقدر رتبه سایت شما به عدد یک نزدیک‌تر باشد رنک الکسا بهتر می باشد، مطمئنا تا به این جا حدس زده اید که بهترین امتیاز الکسا برای کدامین سایت‌های معروف در دنیا است و شما قرار است در این میدان با چه افراد و افکاری هم رزم باشید.

رنک الکسا

ارتباط رنک الکسا با سئو

یکی از سوالاتی که اکثر مدیران از ما می پرسند این است : رنک الکسا با سئو ارتباط دارد یا خیر؟

مشاوران ما در اوکس‌تیم اینگونه پاسخ می‌دهند که سئو تنها آیتمی نیست که روی رنک الکسا سایت شما اثر می‌گذارد اما یک سئو خوب و محتوای مخاطب پسند برای شما ترافیک به همراه دارد و افزایش ترافیک سایت باعث می‌شود رتبه شما در Alexa  بهبود پیدا کند.

این به شرطی است که ترافیک شما ارگانیک و واقعی باشد و لزوما هر صفحه پرترافیکی باعث افزایش رنک الکسا نمی‌شود بلکه اگر صفحه مورد نظر، کاربر را به هدفش نرساند و مخاطبان بدون هیچ عکس العمل ای از صفحه شما خارج شوند این عمل باعث افزایش بانس ریت شده و نه تنها به رنک الکسا کمک نمی‌کند بلکه شما را به دردسر خواهند انداخت .

 

خرید اکانت الکسا

الکسا یک نسخه رایگان در اختیار مدیران سایت می‌گذارد که متاسفانه بعد از استفاده از آن با پیغام “Subscribe to view more” مواجه خواهید شد و این بدان معناست که محدودیت‌هایی در پیش روی شما قرار دارد و نمی‌توانید آنالیز دقیقی از آن چه در الکسا وجود دارد بدست آورید.

پس حرفه‌ای‌ها می‌دانند که داشتن یک نسخه اختصاصی الکسا به آن‌ها کمک می کند تا با جزئیات بیشتری رقبا را تحت نظر داشته و روی هر گام خود برنامه‌ریزی داشته باشند. از همین روی ما در اوکس‌تیم یکی از حرفه‌ای ترین اکانت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا اطلاعات دقیقی مانند:

  • امکان مشاهده تاریخچه ترافیک سایت تا ۳ سال
  • مشاهده مقدار ورودی‌های سایت از موتورهای جستجو
  • لیست کاملی از بک‌‌لینک‌های دریافت شده از سایت‌های مختلف
  • مشاهده میزان ترافیک ورودی به سایت از کانال‌های مختلف
  • مشاهده آمار‌ها بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربران
  • بررسی Overlap (هم‌ پوشانی) سایت‌های مختلف بر اساس محتوا
  • آنالیز و مقایسه سایت‌ها بر اساس کلمات کلیدی
  • لیست کامل کلمات کلیدی سایت
  • مقایسه هم‌زمان سایت‌ها

و ده‌ها قابلیت کاربردی دیگر… را در اختیارتان  قرار دهد .

البته این نکته حائز اهمیت است که شما با دارا بودن اکانت پرمیوم الکسا پنل مدیریت وب سایتتان (به جز دامنه ir) در الکسا فعال می‌شود و با داشتن این امتیاز می‌توانید قابلیت‌ها و اعتبار بیشتری به سایت خود دهید. پس اگر به فکر رقم زدن بهترین برای خود هستید دست به کار شوید، در حال حاضر اکانت پرمیوم الکسا (Advanced) در اوکس‌تیم با بهترین قیمت قابل خریداری است.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *