رد کردن لینک ها

بک لینک در SEO چیست؟

1 پاسخ
امیر دانشی پورامیر دانشی پور عضو سایت 2 سال قبل

بهترین راه برای معرفی بیزینس شما!
“بک لینک” یکی از پرکاربردترین کلمات در جهان بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است.
خب حالا بک لینک چیست:

  • بک لینک، لینک هایی هستند که به وب سایت شما اشاره دارند. یا
  • به لینک های ورودی به سایت شما گفته می شود.

به طور مثال:
روی اسم من امیر دانشی پور کلیک کنید. این لینک یک بک لینک به پروفایل من در سایت لیست می است.
ساختار بک لینک ها دو بخش دارد:
اولین بخش لینکی است که به سایت شما داده شده است و دیگری متنی که لینک شده است (anchor Text).
در مثال باالا اسم من anchor text است و لینکی که به آن داده شده است ” http://listme.ir/profile/adp ” .
حالا که تعریف بک لینک رو میدونید بزارید از اینکه چرا بک لینک برای گوگل مهمه رو بگم:
بک لینک شبیه یک امتیاز و یا یک رای برای سایت شماست.
هنگامی که یک صفحه وب به هر صفحه دیگری پیوند می دهد ، به آن بک لینک گفته می شود. در گذشته ، بک لینک ها معیار اصلی برای رتبه بندی یک صفحه وب بودند. صفحه ای با لینک دهنده های زیاد، شانس بیشتری برای رتبه بالاتر در همه موتورهای جستجوگر اصلی از جمله Google داشتند. این مسئله تا حد زیادی هنوز صادقه.
ساختار بک لینک ها
در اینجا واژه نامه ای از اصطلاحات متداول مربوط به بک لینک ها وجود دارد که باید بدانید:
عصاره پیوند (Link Juice): وقتی صفحه وب به هر مقاله یا صفحه اصلی وب سایت شما پیوند می زند ، “Link Juice” را منتقل می کند. این Link Juice به رتبه بندی مقاله کمک می کند و همچنین باعث افزایش قدرت دامنه ( domain authority) می شود. به عنوان یک وبلاگ نویس ، می توانید با استفاده از یک برچسب no-follow ، از انتقال Link Juice جلوگیری کنید.
پیوند بدون پیگیری(No-Follow Link) : وقتی یک وب سایت به وب سایت دیگری پیوند می یابد ، اما پیوند دارای برچسب no-follow است ، آن پیوند اعتبار را منتقل نمیکند. پیوندهای No-follow در رابطه با رتبه بندی یک صفحه مفید نیستند زیرا هیچ کاری در این زمینه انجام نمی دهند. به طور کلی ، یک مدیر وب سایت هنگام پیوند با یک سایت غیرقابل اعتماد از تگ no-follow استفاده می کند.
مثال: پیوندهای قسمت کامنت به وبلاگ های دیگر.
Do-Follow Link: بطور پیش فرض ، تمام پیوندهایی که به پست وبلاگ اضافه می کنید پیوندهای Do-Follow هستند و این پیوندها Link Juice را منتقل میکنند.
Root Domains در بک لینک ها:  این به تعداد پیوندهایی که از دامنه منحصر به فرد وارد وب سایت شما می شوند ، اشاره دارد. حتی اگر یک وب سایت ده بار به وب سایت شما پیوند داده باشد ، آن را فقط به عنوان یک دامنه root مرتبط در نظر می گیریم .
پیوندهای کم کیفیت (Low-Quality Links): پیوندهای کم کیفیت پیوندهایی هستند که از سایتهای پر از لینک ، سایتهای خودکار بک لینک سازی ، سایتهای اسپم یا حتی سایتهای پورنو حاصل می شوند. چنین پیوندهایی بیشتر از اینکه مفید باشند، مضر و خطرناک هستند. این یکی از دلایلی است که هنگام خرید بک لینک باید مراقب باشید. ( من به شخصه تمام بک لینک هایی که دارم از چندین فیلتر رد کرده ام و پس از پایان بک لینک سازی ، لیست کامل بک لینک ها رو برای مشتری ارسال میکنم (جهت مشاوره روی دکمه چت آنلاین کلیک کنید ) )
پیوندهای داخلی (Internal Links): پیوندهایی که از یک صفحه به صفحه دیگر در همان دامنه قرار می گیرند ، پیوندهای داخلی نامیده می شوند. خود فرآیند به عنوان internal linking یا interlinking گفته می شود.
Anchor Text : متنی که برای لینک ها استفاده می شود ، متن لنگر نامیده می شود.کاربرد متن لنگر و یا anchor text وقتی است که روی کلمات کلیدی خاصی جهت بالا آمدن کار می کنیم.
امیدوارم این جواب ها پاسخ شما را داده باشد.