تهران ، ولیعصر
021-987654

Adobe Figma را به قیمت ۲۰ میلیارد دلار خریداری کرد

در اطلاعیه ای که همزمان با گزارش درآمد سه ماهه آن است، ادوبی از طریق بیانیه مطبوعاتی گزارش داد قصد دارد شرکت نرم افزار طراحی مشترک آنلاین Figma را بخرد.

این معامله که بنا بر گزارش‌ها به ارزش ۲۰ میلیارد دلار پول نقد و سهام است، پیشنهادات مبتنی بر همکاری Adobe را گسترش می‌دهد زیرا به دنبال تصاحب سهم بازار در دوره کار از راه دور/هیبرید است.

ادوبی در بیانیه مطبوعاتی خود گفت: «Adobe و Figma با هم آینده خلاقیت و بهره‌وری را دوباره تصور می‌کنند، خلاقیت در وب را تسریع می‌کنند، طراحی محصول را پیش می‌برند و الهام‌بخش جوامع جهانی سازندگان، طراحان و توسعه‌دهندگان خواهند بود.» “شرکت ترکیبی یک فرصت و قابلیت‌های بازار عظیم و با رشد سریع برای ایجاد ارزش قابل توجه برای مشتریان، سهامداران و صنعت خواهد داشت.”

Acquisition قابلیت‌های وب Adobe را بهبود می‌بخشد

Figma که در سال ۲۰۱۲ تأسیس شد، نرم افزار طراحی مبتنی بر ابر را ارائه می دهد که به تیم ها اجازه می دهد در زمان واقعی با یکدیگر همکاری کنند. این به طور مستقیم با Adobe XD رقابت می کند.

این اکتساب قابلیت‌های وب Adobe را ارتقا می‌دهد، منطقه‌ای که در آن با مشکل مواجه شده است.

Adobe گفت که قصد دارد قابلیت های تصویربرداری، عکاسی، تصویرسازی، ویدئو، سه بعدی و فونت خود را در پلتفرم Figma ادغام کند.

شانتانو ناراین، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ادوبی در بیانیه مطبوعاتی گفت: «عظمت ادوبی ریشه در توانایی ما برای ایجاد دسته‌های جدید و ارائه فناوری‌های پیشرفته از طریق نوآوری‌های ارگانیک و اکتساب‌های غیرارگانیک دارد. “ترکیب Adobe و Figma تحول آفرین است و دیدگاه ما را برای خلاقیت مشترک تسریع خواهد کرد.”

به نظر می‌رسد که ادوبی در آینده Figma را در مجموعه Creative خود قرار دهد، اگرچه هنوز هیچ خبری اعلام نشده است.

«فرصت بزرگی برای ما وجود دارد تا رشد و نوآوری پلتفرم Figma را با دسترسی به فناوری، تخصص و منابع Adobe در فضای خلاق تسریع کنیم،» یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Figma دیلن فیلد در بیانیه مطبوعاتی شرکت خود گفت. “علاوه بر این، ما این فرصت را خواهیم داشت تا تصور کنیم که بهترین ابزارهای خلاقانه در پشته فناوری Figma چگونه هستند.”

Figma در آینده قابل پیش بینی به طور مستقل به فعالیت خود ادامه می دهد

در کوتاه‌مدت، کاربران Figma می‌توانند انتظار داشته باشند که پلتفرم مانند همیشه کار کند. Friends of Figma به فعالیت خود ادامه خواهد داد و برای استفاده آموزشی رایگان خواهد بود.

فیلد در این نسخه گفت: «ما قصد داریم به اجرای Figma به همان روشی که همیشه Figma را اجرا کرده‌ایم ادامه دهیم – به انجام کاری که معتقدیم برای جامعه، فرهنگ و تجارت ما بهترین است ادامه دهیم.» “Adobe عمیقاً متعهد است که Figma به طور مستقل کار کند.”

فیلد نسبت به ادغام ابراز خوش بینی کرد، و نشان داد که در آینده به عنوان نقطه ای که Figma شروع به رشد سریعتر کرده است، شناسایی خواهد شد.


تصویر ویژه: JHVEPhoto/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *