تهران ، ولیعصر
021-987654

محبوبیت ChatGPT ارزش OpenAI را به ۲۹ میلیارد دلار افزایش می دهد

براساس گزارشی از وال استریت ژورنال، آزمایشگاه تحقیقاتی OpenAI، توسعه دهنده ChatGPT، در حال بررسی یک پیشنهاد مناقصه است که ارزش شرکت را حدود ۲۹ میلیارد دلار می کند.

این پیشنهاد شامل خرید تعداد مشخصی از سهام از سهامداران فعلی با قیمتی ثابت است و تقریباً ارزش OpenAI را نسبت به پیشنهاد مناقصه قبلی که در سال ۲۰۲۱ تکمیل شده بود، دو برابر می‌کند، زمانی که ارزش شرکت حدود ۱۴ میلیارد دلار بود.

طبق گزارش ها، این معامله با شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر Thrive Capital و Founders Fund در حال مذاکره است. اگر این کار انجام شود، OpenAI به یکی از با ارزش ترین استارت آپ ها در ایالات متحده تبدیل می شود.

افزایش قابل توجه در ارزش شرکت احتمالاً تا حدی به دلیل محبوبیت گسترده ChatGPT است که بیش از یک میلیون کاربر در پنج روز اول در دسترس قرار گرفتن برای عموم به دست آورد.

با توجه به اینکه محبوب ترین محصول OpenAI به صورت رایگان ارائه می شود، ممکن است تعجب آور به نظر برسد که ارزش این شرکت بسیار بالا باشد.

OpenAI با فروش نرم افزار هوش مصنوعی خود به توسعه دهندگان میلیون ها درآمد ایجاد می کند. OpenAI در حال حاضر خدمات ابری را به مایکروسافت برای ابزارهایی ارائه می دهد که به کاربران اجازه می دهد متن، کد و تصاویر را با استفاده از دستورالعمل های ساده ایجاد کنند.

علاوه بر این، به عنوان یک سازمان تحقیقاتی، OpenAI از طریق ترکیبی از کمک‌های مالی، حمایت‌های مالی و کمک‌های مالی تامین می‌شود.

برخی از منابع مالی OpenAI شامل شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و افراد نیکوکار مانند ایلان ماسک و سام آلتمن است.

در سال ۲۰۱۹، مایکروسافت ۱ میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرد و این شرکت در مورد امکان سرمایه گذاری بسیار بزرگتر در تجارت هوش مصنوعی، به ارزش ده ها میلیارد دلار بالقوه بحث کرده است.

با سرمایه گذاری بیشتر، OpenAI می تواند روی ادغام فناوری هوش مصنوعی خود با سایر محصولات مایکروسافت کار کند.

این هفته، گزارش شد که مایکروسافت قصد دارد فناوری هوش مصنوعی را از چت ربات ChatGPT OpenAI در موتور جستجوی Bing خود بگنجاند.

مشاهده کنید: Microsoft Bing با ChatGPT ظاهراً در ماه مارس راه اندازی می شود

ادغام ChatGPT به Bing اجازه می‌دهد تا جملات کاملی را در پاسخ به عبارت‌های جستجو به جای فهرست پیوندها ارائه دهد.

انتظار می‌رود عملکرد جستجوی به‌روز شده تا پایان ماه مارس در دسترس باشد و به طور بالقوه می‌تواند به مایکروسافت برتری نسبت به Google بدهد.

معامله مناقصه هنوز نهایی نشده است و شرایط ممکن است تغییر کند. OpenAI از اظهار نظر در مورد گزارش وال استریت ژورنال خودداری کرد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *