تهران ، ولیعصر
021-987654

کروم از اسکرین شات های تعاملی برای افزایش سرعت سایت ها استفاده می کند

Google فناوری جدیدی را معرفی کرد که در Chrome مورد استفاده قرار می‌گیرد که عکس‌های فوری تعاملی از صفحات وب ایجاد می‌کند که تجربه کاربر را سرعت می‌بخشد. Chrome آن را Freeze Dried Tabs می نامد و در حال حاضر در حال استفاده است.

کاری که Google انجام می‌دهد فراتر از یک مکان‌نمای عکس صفحه است. این بیشتر ترکیبی از یک اسکرین شات است زیرا می توان آن را اسکرول کرد و روی پیوندها کلیک کرد. وقتی صفحه واقعی بارگیری Google را به پایان رساند، به طور یکپارچه به صفحه وب واقعی منتقل می‌شود.

این ایده این است که با نشان دادن یک اسکرین شات با لینک‌های کاربردی و محتوایی که کاربران می‌توانند در میان آنها پیمایش کنند، تجربه وب بازدیدکنندگان سایت را تسریع کنیم.

نمایش وب سایت ها در دستگاه های تلفن همراه سریعتر

فرآیند ارائه وب‌سایت‌ها به دلیل تمام بخش‌های مختلفی که نیاز به بارگیری دارند، مانند HTML خام، CSS، جاوا اسکریپ و فونت‌ها (که مشکلات متعددی را به همراه دارند) کند است.

راه حل Chrome نشان دادن اسکرین شات های تعاملی است.

تجمیع برگه های مرورگر خشک شده

Google این ترکیب جدید از اسکرین شات و صفحه وب تعاملی را Freeze Dried Tabs می نامد.

برگ‌های خشک شده مرورگر روش جدیدی برای ارائه صفحات وب است، اما برای هر سایتی که کاربر Chrome از آن بازدید می‌کند، نشان داده نمی‌شود.

در عوض، این راه‌حلی برای سرعت بخشیدن به لحظات انتقالی مانند جابه‌جایی بین برگه‌ها یا هنگام راه‌اندازی مرورگر است.

طبق یک پست وبلاگ Chrome در مورد آن:

«ارائه محتوای وب می‌تواند از نظر محاسباتی فشرده باشد و در مقایسه با یک برنامه بومی، گاهی اوقات کند به نظر می‌رسد.

کار زیادی باید انجام شود تا منابع به صورت پویا از طریق شبکه بارگیری شوند، جاوا اسکریپت اجرا شود، CSS، فونت‌ها و غیره ارائه شوند.

در دستگاه‌های تلفن همراه، این امر به‌ویژه چالش‌برانگیز است و Chrome اغلب می‌تواند تعداد انگشت شماری از صفحات وب را به دلیل محدودیت‌های حافظه دستگاه بارگیری کند.

این موضوع منجر به این سوال می‌شود که آیا در شرایطی که شرایط به آن نیاز دارد، روش سبک‌تری برای نمایش محتوای وب وجود دارد – به عنوان مثال، در رابط کاربری انتقالی مانند تغییر دهنده برگه یا هنگام راه‌اندازی، زمانی که کار گرم کردن زیاد است. رخ می دهد.”

در راه‌اندازی عادی برنامه Chrome، بارگیری یک صفحه وب حدود ۳.۴ ثانیه طول می‌کشد.

آزمایش‌ها نشان می‌دهند که تجربه کاربر با زمان بارگذاری تا ۲۰ درصد سریع‌تر بهبود می‌یابد، و در نتیجه به طور متوسط ​​۲.۸ ثانیه برای نمایش تمام صفحه وب ارائه می‌شود.

باید تاکید کرد که این کار کل صفحه را در حالت انجماد خشک رندر می‌کند، از جمله محتوایی که در زیر درگاه نمایش (بخشی که بازدیدکننده سایت برای دیدن آن باید پیمایش کند).

یکی از کیفیت های قابل توجه این راه حل این است که هیچ تغییری در طرح بندی زمانی که برگه فریز خشک شده به سایت زنده منتقل می شود، وجود ندارد.

اعلام نحوه انجام این کار را توضیح داد:

“برای خشک کردن یک صفحه وب، وضعیت بصری صفحه را به عنوان مجموعه ای از گرافیک های برداری همراه با هر پیوندی ثبت می کنیم.

سپس ما می‌توانیم این گرافیک‌های برداری را به سبکی سبک‌تر «بازسازی» (بازپخش) کنیم و به سادگی به شکل تصویری گرافیک‌های برداری انجام دهیم.

این کار هزینه رندر نمایش یک صفحه وب کامل (از جمله محتوای خارج از نما) را کاهش می‌دهد و همچنان از پیوندها پشتیبانی می‌کند.”

برگه‌های فریز خشک شده در کروم فعال هستند

این فناوری که ایجاد یک صفحه وب تعاملی را سرعت می‌بخشد، در حال حاضر در مرورگر Chrome استفاده می‌شود.

در حالی که در حال حاضر فقط در موقعیت‌های راه‌اندازی سرد استفاده می‌شود، تیم Chrome نشان داد که در حال مطالعه در جاهای دیگری می‌توانند از آن استفاده کنند.

این خبر خوبی برای همه ناشران وب است زیرا ممکن است به این معنی باشد که صفحات برای بازدیدکنندگان سایت سریع‌تر بارگیری می‌شوند که به طور بالقوه می‌تواند منجر به نرخ بالاتر رضایت بازدیدکنندگان شود.


نقل قول

اعلان اصلی Chrome را بخوانید

افزایش سرعت Chrome در راه‌اندازی Android با برگه‌های فریز خشک

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Catalyst Labs

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *