تهران ، ولیعصر
021-987654

سهم بازار CMS: Shopify اندکی با زیان و اخراج ها سقوط می کند

زیان ۰.۱ درصدی Shopify در سهم بازار CMS این ماه توسط وردپرس انتخاب شد، با حرکت کمی در سایر حوزه های سیستم های مدیریت محتوا (CMS).

به طور کلی، وردپرس CMS انتخابی برای ۴۳٪ از تمام وب سایت ها و ۶۴.۳٪ از آنهایی است که از آن استفاده می کنند.

طبق منبع این داده‌ها، W3Techs.com، ۳۳.۱ % از وب‌سایت‌ها اصلاً از CMS استفاده نمی‌کنند – حداقل، نه یکی از آنها که نظارت می‌کنند.

Shopify دومین راه حل ترجیحی CMS است و ۶.۲٪ از وب سایت های دارای CMS (4.2٪ از کل وب سایت ها) در ماه جولای از آن استفاده کردند.

همانطور که در ژوئن، پنج مورد برتر توسط Wix (3.4 %)، Squarespace (3%)، و جوملا (۲.۵%).

WordPress continued to dominate CMS market share in July, with Shopify losing 0.1% to WP.سهم بازار CMS ژوئن ۲۰۲۲ برای نمایندگی در دسترس است چاپ با ذکر منبع.

Drupal، Adobe Systems، Google Systems، Bitrix، و Webflow نیز جزو ۱۰ راه حل برتر CMS برای ژوئیه ۲۰۲۲ هستند، اگرچه هر کدام کمتر از ۲٪ از بازار را به خود اختصاص دادند.

Shopify زیان خالص ۱.۲ میلیارد دلاری را گزارش می‌کند و ۱۰٪ از کارکنان را اخراج می‌کند

کاهش جزئی در سهم بازار که در ارقام جولای Shopify مشاهده می‌کنیم، می‌تواند با زیان و اخراج این هفته گزارش شد.

زیان خالص ۱.۲ میلیارد دلاری شاپیفای در سه ماهه دوم، ۰.۹۵ دلار به ازای هر سهم است، برخلاف سود ۸۷۹.۱ میلیون دلاری گزارش شده در همین زمان در سال گذشته.

علی‌رغم افزایش ۱۶ درصدی درآمد سالانه به ۱.۳ میلیارد دلار، ضررهای عملیاتی برند CMS تجارت الکترونیک را آزار می‌دهد.

شرکت گزارش داد که زیان عملیاتی در سه ماهه سوم و چهارم از زیان عملیاتی ۴۱.۸ میلیون دلاری شرکت در سه ماهه دوم فراتر خواهد رفت.

امی شاپرو، مدیر مالی Shopify توضیح داد که این “بیشتر یک سال گذار است، که در آن تجارت الکترونیک تا حد زیادی به خط روند قبل از COVID-19 بازنشانی شده است.”

در همین حال، توبی لوتکه مدیر عامل شرکت طبق گزارش در یادداشتی به کارمندان اعلام کرد که Shopify 1000 نفر (تقریباً ۱۰٪ از نیروی کار خود) را اخراج می کند.

Lutke تصدیق کرد که رشد تجارت الکترونیک را بیش از حد برآورد کرده است و در نتیجه Shopify افراد زیادی را استخدام کرده است.

WordPress 6.0.1 Maintenance و Gutenberg 13.7 را راه اندازی کرد

در اخبار وردپرس، نیروی غالب در بازار CMS نسخه تعمیر و نگهداری نسخه ۶.۰.۱ خود را با ده ها رفع اشکال در اوایل این ماه راه اندازی کرد.

WordPress همچنین از Gutenberg 13.7 رونمایی کرد، یک به‌روزرسانی تجمعی که برای ایجاد حسی بصری‌تر و طبیعی‌تر در تجربه ویرایش طراحی شده است.

گوتنبرگ ۱۳.۷ شامل اصلاحات متعددی است که گردش کار و رابط کاربری را بهبود می بخشد و کنترل دقیق تری را در ویرایشگر کامل سایت ارائه می دهد. در مقاله راجر مونتی در اینجا بیشتر بخوانید.

منابع بیشتر:

  • آیا CMS برای رتبه بندی جستجو مهم است؟
  • ۶ گزینه برتر CMS برای Core Web Vitals
  • نحوه انتخاب CMS مناسب برای سئو برای وب سایت خود

تصویر ویژه: پائولو بوبیتا

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *