تهران ، ولیعصر
021-987654
DuckDuckGo با DuckAssist وارد مسابقه هوش مصنوعی می شود

DuckDuckGo با DuckAssist وارد مسابقه هوش مصنوعی می شود

DuckDuckGo، موتور جستجوی متمرکز بر حفظ حریم خصوصی، DuckAssist را معرفی کرده است، ویژگی جدیدی که با استفاده از ویکی‌پدیا پاسخ‌های زبان طبیعی را برای جست‌وجوها ایجاد می‌کند.

این اولین مورد از سری جستجوهای خصوصی با کمک هوش مصنوعی و به‌روزرسانی‌های مرورگر است که DuckDuckGo قصد دارد در ماه‌های آینده ارائه شود.

DuckAssist چیست و چگونه کار می کند؟

DuckAssist نوع جدیدی از پاسخ فوری در نتایج جستجو است که برای منعکس کردن ظاهر و احساس SERP های سنتی طراحی شده است.

مجموعه خاصی از منابع را اسکن می کند، در درجه اول ویکی پدیا و گاهی اوقات سایت های مرتبط مانند بریتانیکا، با استفاده از نمایه سازی فعال DuckDuckGo.

DuckAssist سپس خلاصه ای مختصر و منبع از آنچه در ویکی پدیا در بالای نتایج جستجوی خصوصی معمولی پیدا می کند، ایجاد می کند.

DuckDuckGo Enters The AI Race With DuckAssistعکس از صفحه: spreadprivacy.com/duckassist-launch/ ، مارس ۲۰۲۳.

چگونه DuckAssist با سایر ابزارهای جستجوی هوش مصنوعی متفاوت است؟

DuckAssist از فناوری زبان طبیعی OpenAI و Anthropic برای خلاصه کردن اطلاعات و ارائه پاسخ های مستقیم تری به سؤالات کاربران نسبت به نتایج جستجوی سنتی استفاده می کند.

در حالی که فناوری هوش مصنوعی مولد برای تولید متن در پاسخ به هر درخواستی طراحی شده است، صرف نظر از اینکه آیا پاسخ را “می داند”، DuckAssist تنها قصد دارد اطلاعات منابع قابل اعتمادی مانند ویکی پدیا را خلاصه کند تا نادرستی ها را به حداقل برساند.

در حال حاضر، هنگام پرسیدن سؤالات ساده با پاسخ‌های واضح در ویکی‌پدیا، به احتمال زیاد DuckAssist را در نتایج جستجو می‌بینید.

با این حال، DuckAssist همیشه پاسخ‌های دقیقی تولید نمی‌کند و کاربران تشویق می‌شوند در طول دوره بتا بازخورد خود را به اشتراک بگذارند.

عبارت‌بندی عبارت‌های جستجو به عنوان سؤال یا گنجاندن کلمه “wiki” در عبارت جستجو می‌تواند احتمال نمایش DuckAssist در نتایج جستجو را افزایش دهد.

DuckDuckGo امیدوار است تعداد پاسخ‌های فوری را که از طریق ترکیب هوش مصنوعی و ویکی‌پدیا ارائه می‌دهد، بسیار افزایش دهد.

چرا ویکی پدیا؟

DuckDuckGo سالهاست که از ویکی‌پدیا به عنوان منبع اصلی برای پاسخ‌های فوری استفاده می‌کند.

اگرچه ناقص است، DuckDuckGo ویکی‌پدیا را در موضوعات مختلف نسبتاً قابل اعتماد می‌داند.

گابریل واینبرگ، مدیر عامل و بنیانگذار DuckDuckGo، در اطلاعیه ای می گوید:

«از آنجایی که این یک منبع عمومی با فرآیند ویرایش شفاف است که تمام منابع مورد استفاده در یک مقاله را ذکر می کند، می توانید به راحتی دقیقاً اطلاعات آن را ردیابی کنید. در نهایت، از آنجایی که ویکی‌پدیا همیشه در حال به‌روزرسانی است، پاسخ‌های DuckAssist می‌تواند منعکس‌کننده درک اخیر از یک موضوع باشد: در حال حاضر DuckAssist ویکی‌پدیای ما حداکثر چند هفته از عمر آن را نمایه می‌کند، و ما برنامه‌هایی برای جدیدتر کردن آن داریم. ما همچنین برنامه هایی برای اضافه کردن منابع بیشتر به زودی داریم. ممکن است قبلاً نشانه‌هایی از آن را در نتایج خود مشاهده کنید!»

به طور خلاصه

DuckDuckGo’s DuckAssist یک ویژگی جدید و ابتکاری است که پاسخ‌های زبان طبیعی را برای عبارت‌های جستجو ایجاد می‌کند.

استفاده از هوش مصنوعی مولد و ویکی‌پدیا این پتانسیل را دارد که تعداد پاسخ‌های فوری را که ارائه می‌دهد به میزان قابل توجهی افزایش دهد و یافتن اطلاعات مورد نیاز را برای افراد آسان‌تر می‌کند.

در حالی که DuckAssist در حال حاضر در نسخه بتا است و فقط به زبان انگلیسی در دسترس است، اگر آزمایشی به خوبی انجام شود، ممکن است به زودی برای همه عرضه شود.


منبع: DuckDuckGo

تصویر ویژه: عکس صفحه از spreadprivacy.com/duckassist-launch/، مارس ۲۰۲۳.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *