تهران ، ولیعصر
021-987654

DuckDuckGo اکنون می گوید که ردیاب های مایکروسافت را مسدود می کند

DuckDuckGo به انتقادات اخیر پاسخ می دهد که می گوید اسکریپت های ردیابی شخص ثالثی که مسدود می کند اکنون شامل اسکریپت هایی از مایکروسافت می شود.

اوایل سال جاری، یک محقق امنیتی مرورگر تلفن همراه DuckDuckGo را کشف کرد که هنگام بازدید از وب‌سایت‌های خاص، داده‌ها را به دارایی‌های متعلق به مایکروسافت منتقل می‌کند.

به عنوان شرکتی که قول می دهد هرگز کاربران را ردیابی نکند، DuckDuckGo وقتی یافته های خود را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشت، با مشکل مواجه شد.

این مشکل ناشی از قرارداد سندیکای جستجوی DuckDuckGo با مایکروسافت بینگ است، و گابریل واینبرگ، مدیر عامل شرکت، آن را رد کرد و گفت: “هیچ چیز نمی تواند ۱۰۰٪ محافظت کند.”

  • نگاه کنید به: توافق جستجوی DuckDuckGo از مسدود کردن مرورگر مایکروسافت جلوگیری می کند ردیاب‌ها

اکنون، واینبرگ در مأموریتی برای «بالا بردن استاندارد اعتماد» است، زیرا اعلام می‌کند که DuckDuckGo در حال گسترش حفاظت بارگیری ردیاب شخص ثالث است.

«افزایش این استاندارد به معنای به حداکثر رساندن حریم خصوصی است که به طور پیش‌فرض ارائه می‌دهیم، شفاف بودن در مورد نحوه عملکرد حفاظت از حریم خصوصی ما، و انجام تمام تلاش خود برای کمتر ترسناک کردن اینترنت. اخیراً از تعدادی از کاربران شنیده‌ام و متوجه شده‌ام که انتظارات آنها را در مورد یکی از حفاظت‌های ردیابی وب مرورگر خود برآورده نکرده‌ایم. بنابراین امروز ما حریم خصوصی و شفافیت بیشتری را در مورد حفاظت های ردیابی وب DuckDuckGo اعلام می کنیم.”

DuckDuckGo ردیاب های مایکروسافت را مسدود می کند

DuckDuckGo در حال گسترش اسکریپت‌های ردیابی شخص ثالث است که از بارگذاری آن در وب‌سایت‌ها جلوگیری می‌کند تا ردیاب‌های مایکروسافت را نیز شامل شود.

این به‌روزرسانی در هفته آینده برای برنامه‌های مرور تلفن همراه DuckDuckGo در iOS و Android و افزونه‌های مرورگر دسکتاپ آن منتشر می‌شود.

واینبرگ در یک پست وبلاگ ادامه می دهد:

«این محافظ بارگذاری ردیاب شخص ثالث ما را گسترش می‌دهد، که اسکریپت‌های ردیابی شناسایی شده از Facebook، Google و سایر شرکت‌ها را از بارگیری در وب‌سایت‌های شخص ثالث مسدود می‌کند و اکنون شامل اسکریپت‌های ردیابی شخص ثالث مایکروسافت می‌شود. این محافظت ردیابی وب توسط اکثر مرورگرهای محبوب دیگر به طور پیش فرض ارائه نمی شود و در بالای بسیاری از محافظت های دیگر DuckDuckGo قرار می گیرد.”

واینبرگ اضافه می‌کند که حفاظت از بارگیری ردیاب DuckDuckGo دیگر با یک توافقنامه سیاستی با مایکروسافت متوقف نمی‌شود:

“پیش از این، به دلیل یک الزام خط مشی مربوط به استفاده ما از Bing به عنوان منبعی برای نتایج جستجوی خصوصی، ما در نحوه اعمال حفاظت بارگیری ردیاب شخص ثالث خود در اسکریپت های ردیابی مایکروسافت محدود بودیم. خوشحالیم که دیگر اینطور نیست. ما هیچ محدودیت مشابهی با هیچ شرکت دیگری نداشته ایم و نداریم.»

پس از انتشار به‌روزرسانی در هفته آینده، یک ردیاب شخص ثالث مجاز به بارگیری خواهد بود تا به تبلیغ‌کنندگان در اندازه‌گیری کلیک‌های تبلیغاتی کمک کند.

واینبرگ توضیح می‌دهد که چرا DuckDuckGo ردیاب را مسدود نمی‌کند bat.bing.com به طور پیش فرض:

“در حال حاضر، اگر تبلیغ‌کننده‌ای بخواهد تبدیل‌های تبلیغاتی خود را که در DuckDuckGo نشان داده می‌شود شناسایی کند، محافظت بارگیری ردیاب شخص ثالث bat.bing.com درخواست بارگیری در وب‌سایت آگهی‌دهنده پس از کلیک‌های DuckDuckGo را دارد، اما این درخواست‌ها در همه زمینه‌های دیگر مسدود می‌شوند.

غیرفعال کردن تبلیغات در تنظیمات جستجوی DuckDuckGo به شما امکان می‌دهد از همه ردیاب‌ها اجتناب کنید.

به منظور شفافیت بیشتر، DuckDuckGo صفحه جدیدی منتشر کرده است. با یک لیست کامل از تمام محافظت های ردیابی وب که ارائه می دهد.


منبع: DuckDuckGo
تصویر ویژه: شرف ماکسوموف/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *