تهران ، ولیعصر
021-987654

کارشناسان قطع شدن توییتر را پیش‌بینی می‌کنند و به دانلود داده‌های شما توصیه می‌کنند

بسیاری از جامعه فناوری پس از چندین توییت توسط ایلان ماسک که باعث نگرانی در مورد توانایی توییتر برای آنلاین ماندن شد، هشدارهایی را درباره قطع قریب الوقوع توییتر منتشر کردند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ماسک دستور مسدود کردن کامل پایگاه کد توییتر را صادر کرد و توییت کرد که بخش‌های زیادی از پایگاه کد توییتر را خاموش می‌کند، که هر دو باعث نگرانی شدید محافل فناوری در توییتر شدند.

کارشناسانی مانند مدیر ارشد فناوری، مهندس نرم افزار ارشد سابق توییتر، کارآفرین فناوری و یک کارشناس امنیتی با نفوذ هشدارهایی را درباره قطع احتمالی توییتر منتشر کردند و کاربران را تشویق کردند که داده های توییتر خود را هم اکنون دانلود کنند.

پیش بینی چگونگی شکست توییتر

یک مقاله اخیر در MIT Technology Review نشان می‌دهد که خرابی توییتر به تدریج خود را با خطاهای کوچک نشان می‌دهد، برخی دیده‌اند و برخی دیگر متوجه نشده‌اند که در نهایت منجر به یک مشکل بزرگ می‌شود.

مقاله (در اینجا یک مهندس توییتر می گوید که در هفته های آینده خراب می شود) به نقل از بن کروگر، مهندس قابلیت اطمینان سایت، دلیل آن را توضیح داد:

بن کروگر، مهندس قابلیت اطمینان سایت که بیش از دو دهه تجربه در صنعت فناوری دارد، می‌گوید: «شکست‌های فاجعه‌آمیز بزرگ‌تر کمی ترسناک‌تر هستند، اما بزرگترین خطر این است که چیزهای کوچک‌تر شروع به تخریب کنند. “

در همان مقاله، یک مهندس ناشناس توییتر سناریویی از نحوه از کار افتادن توییتر ارائه کرد:

«چیزها خراب خواهند شد. چیزها بیشتر خراب خواهند شد. چیزها برای مدت طولانی تری خراب خواهند شد. همه چیز به شیوه های شدیدتری شکسته خواهد شد.» “همه چیز ترکیب می شود تا زمانی که در نهایت قابل استفاده نباشد.”

نظرات ماسک در مورد عملکرد آهسته حذف شد

آگاهی فزاینده مبنی بر اینکه توییتر ممکن است ظرف چند روز با شکست مواجه شود، پس از عذرخواهی ماسک در توییتر برای کندی سرویس آغاز شد.

ماسک توئیت کرد:

«Btw، مایلم از اینکه توییتر در بسیاری از کشورها بسیار کند است عذرخواهی کنم. برنامه بیش از ۱۰۰۰ RPC دسته بندی شده ضعیف انجام می دهد تا یک جدول زمانی اصلی را ارائه دهد!»

یک RPC یک فراخوانی از راه دور است که پروتکلی برای برقراری ارتباط نرم افزار با یکدیگر است.

ماسک اساساً خدمات آهسته را به خاطر تعداد زیادی از تماس‌های رویه از راه دور سرزنش می‌کرد که باعث کاهش سرعت سرویس می‌شد (نقص را از این واقعیت که شرکت با یک خدمه اسکلت کار می‌کند دور می‌کند).

یک مهندس ارشد سابق زیرساخت توییتر، سام پولارا، پاسخی در توییتر منتشر کرد که در آن توضیح داد که چگونه RPC ها مشکلی ندارند و اساساً گفت که ماسک اشتباه بوده است.

او توضیح داد که ماسک باطن توییتر را با “برنامه” اشتباه می گیرد زیرا برنامه توییتر از RPC استفاده نمی کند.

سام همچنین این ایده را رد کرد که RPCها مشکل خارج از ایالات متحده هستند، و توضیح داد که همه کشورها RPCهای یکسانی را به اشتراک می گذارند، بنابراین مشکل این سیستم پشتیبان نیست.

او توییت کرد که مشکل از RPC نیست:

سام توضیحات خود را ادامه داد:

سام پولارا نه تنها مهندس ارشد سابق زیرساخت توییتر است، بلکه پایه کد را نوشت که مقدم بر پایه کد فعلی است، بنابراین نظر او وزن زیادی دارد.

ماسک توییت می کند که در حال حذف کد است

ماسک توضیحات سام را کنار گذاشت و نه تنها اصرار داشت که مشکل مربوط به RPCها است، بلکه اعلام کرد که دستور حذف کدهای اضافی را صادر کرده است.

الون توئیت کرد:

“بخشی از امروز خاموش کردن bloatware “microservices” است. کمتر از ۲۰٪ در واقع برای کار توییتر مورد نیاز است!»

این بخشی است که بسیاری از مردم را نگران کرده است. در این مرحله تصور این است که ماسک واقعاً به اندازه کافی نمی داند که چه چیزی حیاتی است و چه چیزی نیست.

شخصی تصویری از کتاب فنی مسخره O’Reilly با عنوان، Changing Stuff and Seeing What Happens را توییت کرد.

تویتر پایه کد را قفل می کند

دومین اقدام ماسک که باعث نگرانی بیشتر شد در توییتی توسط زوئی شیفر (@ZoeSchiffer) مدیر ویرایشگر Platformer (@platformer) که توییتر پایگاه کد خود را قفل کرده است.

در  او در سه توییت آنچه را که در توییتر می‌گذرد فاش کرد (۱، ۲، ۳):

«جدید: توییتر پایه کد خود را قفل کرده است و تغییرات تولید در سیستم‌های توییتر را تا اطلاع ثانوی مسدود می‌کند. طبق یک ایمیل داخلی، اگر ایلان صریحاً این را بگوید، استثناهایی وجود دارد. ۱/

…در طول یک توقف تولید معمولی، مهندسان می‌توانند کد را اجرا کنند، فقط نمی‌توانند آن را مستقر کنند. این فرق دارد. ۲/

…کارمندان توییتر که با آنها صحبت کرده ام مطمئن نیستند که چه اتفاقی می افتد. ۳/۳″

پست‌های متعددی از متخصصان فناوری، کدنویس‌ها و مدیران ارشد فناوری شروع به توئیت کردن با احتیاط در دانلود داده‌های توییتر شما کردند و نه بعداً، زیرا این تصور وجود دارد که توییتر ممکن است در عرض چند روز، نه چند ماه، دچار قطعی شود.

ایان کولدواتر، یک متخصص برجسته امنیت رایانه (که دارای صفحه ویکی‌پدیا است) نگرانی خود را در مورد توییتر توییت کردند:

آنیل دش، کارآفرین فناوری سیلیکون ولی (@anildash) توئیت کرد:

“برای افراد خارج از صنعت: این صدایی است که می توانید پیدا کنید. مطابق با آن عمل کنید.

داده‌های توییتر خود را از اینجا دانلود کنید: https://twitter.com/settings/download_your_data”

اشاره آنیل به صدایی معتبر به اریکا جوی (@EricaJoy)، رئیس بود مسئول فناوری کمیته مبارزات انتخاباتی دموکرات کنگره (DCCC).

اریکا توییت کرد که “احتمال زیادی” برای قطع شدن توییتر در عرض چند روز وجود دارد:

کاربران توییتر قادر به دانلود آرشیو نیستند

برخی از کاربران سعی کردند بایگانی‌های توییتر خود را دانلود کنند، اما متوجه شدند که پیامک توییتر دچار اختلال شده است یا سیستم دانلود بایگانی دیگر کار نمی‌کند.

آیا قطع شدن توییتر زودتر از دیرتر انجام می شود؟

بسیاری از افرادی که در مورد قطعی قریب‌الوقوع توییتر هشدار می‌دادند، افراد بسیار معتبری بودند که دانش عمیقی از فناوری و حتی تخصص در نحوه عملکرد توییتر داشتند.

کارشناس بانفوذ امنیتی، جین منچون وانگ (@wongmjane)، که اخیراً بررسی فناوری MIT نوشت افشای اسرار سیلیکون ولی، یک توییت در یک زمان، افکار خود را در مورد دوام توییتر منتشر کرد.

او توضیح داد که آرشیو توییتر خود را در آخر هفته دانلود کرده بود زیرا در مورد اتفاقی که برای توییتر می‌افتد تردید داشت.

اگر شخصی مانند جین مانچون ونگ نگران اتفاقاتی است که قرار است برای توییتر بیفتد، مانند یک مهندس ارشد سابق توییتر، و هر دو در حال دانلود آرشیو توییتر خود هستند، پس شاید عاقلانه باشد که در نظر بگیریم که توانایی توییتر برای آنلاین ماندن در حال کاهش است. سریعتر از آنچه به طور کلی قابل مشاهده است.

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Krakenimages.com

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *