تهران ، ولیعصر
021-987654

فیس بوک مرورگر درون برنامه ای جدید را برای اندروید راه اندازی کرد

فیس‌بوک در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی یک مرورگر درون‌برنامه‌ای جدید در Android است و راه‌حلی پایدارتر را جایگزین سیستم استاندارد Android WebView می‌کند.

برخلاف سایر برنامه‌های Android که پیوندهای وب را در یک مرورگر خارجی به انتخاب کاربر باز می‌کنند، Facebook صفحاتی را در خود برنامه باز می‌کند.

فیس‌بوک مشکلی را در نحوه مدیریت پیوندهای خارجی شناسایی کرد و گفت که کاربران برنامه فیس‌بوک را بیشتر از نرم‌افزاری که مرورگر درون‌برنامه را تامین می‌کند به‌روزرسانی می‌کنند.

در یک اطلاعیه در وبلاگ مهندسی Meta آمده است:

«مرورگر درون‌برنامه‌ای ما برای فیس‌بوک در Android از لحاظ تاریخی بر یک WebView سیستم Android مبتنی بر Chromium، پروژه منبع باز که بسیاری از مرورگرها را در Android و سایر سیستم‌های عامل قدرت می‌دهد، متکی بوده است.

… در چند سال گذشته، مشاهده کرده‌ایم که بسیاری از کاربران Android برنامه فیس‌بوک خود را به‌روزرسانی می‌کنند اما برنامه‌های Chrome و WebView خود را به‌روزرسانی نمی‌کنند، که ممکن است منجر به خطرات امنیتی و تجربه منفی کاربر شود.»

این شرکت حساسیت به سوء استفاده های روز صفر و خرابی برنامه فیس بوک را به عنوان مشکلات مهم ناشی از اتکا به سیستم Android WebView ذکر می کند.

برای رفع این مشکلات، فیس‌بوک یک WebView مبتنی بر Chromium ایجاد کرد که می‌تواند همگام با به‌روزرسانی‌های برنامه Facebook به‌روزرسانی شود.

فیس‌بوک چندین مزیت تغییر به یک مرورگر سفارشی را فهرست می‌کند، از جمله بهبود ثبات، امنیت و عملکرد.

مزایای یک مرورگر درون برنامه ای جدید برای فیس بوک در اندروید

امنیت

یک مرورگر درون‌برنامه سفارشی به فیس‌بوک امکان می‌دهد جدیدترین وصله‌های امنیتی Chromium را مستقیماً در اختیار کاربران قرار دهد، که وقتی کاربران برنامه Facebook را به‌روزرسانی می‌کنند، نصب می‌شوند.

این کمک می‌کند مطمئن شوید که کاربران با استفاده از نرم‌افزار قدیمی از صفحات بازدید نمی‌کنند، که ممکن است خطرات امنیتی ایجاد کند.

پایداری

فیسبوک می‌گوید یک راه‌حل سفارشی مرورگر باید منجر به خرابی برنامه‌های کمتر شود.

به‌روزرسانی نرم‌افزار WebView Android در سطح سیستم می‌تواند باعث از کار افتادن برنامه‌ها شود، زیرا Android باید مطمئن شود که تمام نمونه‌های WebView متوقف شده‌اند تا بتواند آخرین نسخه را نصب کند.

استفاده از نسخه سفارشی WebView، انحصاری برای برنامه Facebook، به این معنی است که Android دیگر نیازی به خراب کردن Facebook هنگام به‌روزرسانی سیستم WebView ندارد.

عملکرد

فیس‌بوک می‌گوید مرورگر درون‌برنامه‌ای سفارشی‌اش عملکرد را در مورد رندر کردن صفحات وب و راه‌اندازی بازی‌های فوری از طریق Facebook Gaming بهبود می‌بخشد:

«نمایش وب ما در عملکرد رندر نیز بهبود می‌یابد… از آنجا که می‌توانیم نحوه نمایش WebView در برنامه‌هایمان را محدود کنیم، می‌توانیم فرآیند GPU را برای WebView خود فعال کنیم. این عملکرد رندر و پایداری صفحات وب و بازی‌های فوری را بهبود می‌بخشد.”

به طور خلاصه

اگر با سیستم عامل Android آشنایی ندارید، ممکن است مزایای ذکر شده در بالا شبیه اصطلاحات فنی به نظر برسد.

باید بدانید که این تغییر باعث بهبود امنیت و عملکرد و کاهش خرابی برنامه‌ها در هنگام مشاهده وب‌سایت‌ها در برنامه Facebook می‌شود.

Facebook اولین برنامه ای نیست که از مرورگر درون برنامه ای سفارشی در Android استفاده می کند. موزیلا، مایکروسافت و سامسونگ همگی نسخه‌های مخصوص به خود را دارند.

شرکت تأکید می‌کند که این تغییر بر انتخاب‌های حریم خصوصی افراد در سرویس‌های متا تأثیری نخواهد داشت.


منبع: مهندسی در متا
تصویر ویژه: Emre Akkoyun/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *