تهران ، ولیعصر
021-987654

فیس بوک برای تغییر ساختار فید اصلی حول محتوای ویدیویی

بر اساس یک یادداشت داخلی که برای کارمندان ارسال شده است، فیس بوک قصد دارد فید اصلی خود را به “موتور کشف” برای محتوای ویدئویی تبدیل کند.

The Verge یادداشت را به دست آورد و آن را به طور کامل منتشر کرد. اگرچه این یادداشت امروز برای اولین بار فاش می شود، اولین بار در ۲۷ آوریل ارسال شد.

این بدان معناست که فیس بوک در حال حاضر یک ماه و نیم از اجرای برنامه های “نزدیک مدت” خود می گذرد. ممکن است زودتر شاهد اجرای این تغییرات باشیم.

در اینجا نکات مهمی از یادداشت نوشته شده توسط تام آلیسون، رئیس فیس بوک وجود دارد.

افزایش قابلیت کشف محتوا

کلمه‌ای که فیس‌بوک برای توصیف چشم‌انداز خود به کار می‌گیرد «موتور کشف» است.

آلیسون می‌گوید که این همان چیزی است که او می‌خواهد فیس‌بوک را به مکانی تبدیل کند—مکانی که مردم می‌توانند بروند و توصیه‌هایی برای محتوایی که احتمالاً از آن لذت می‌برند دریافت کنند.

او سه اولویت کوتاه مدت را فهرست می کند که به فیس بوک کمک می کند چشم انداز خود را تحقق بخشد:

  • قرارها را موفق کنید.
  • تکنولوژی توصیه‌های کلاس جهانی بسازید.
  • قفل اشتراک گذاری مبتنی بر پیام را باز کنید.

تبدیل فیس‌بوک به «موتور کشف» به سادگی به معنای توصیه محتوای بیشتر از حساب‌هایی است که کاربران به آن‌ها متصل نیستند.

از لحاظ تاریخی، فیس بوک محتوای منتشر شده یا به اشتراک گذاشته شده توسط ارتباطاتی مانند دوستان و خانواده را در اولویت قرار داده است.

محتوای غیرمرتبط هرگز مورد توجه فید فیسبوک نبوده است. تبدیل فید به جریانی از اکتشافات بی پایان به این معنی است که باید محتوا را از سراسر شبکه فیس بوک جذب کند.

چگونه این سه اولویت اصلی فیس بوک را برآورده می کند؟

قرقره ها را موفق کنید

در حالی که فیس بوک قصد دارد قابلیت کشف همه محتوا را افزایش دهد، بزرگترین شکاف خود را به عنوان ویدیوی کوتاه شناسایی می کند.

برای پر کردن این شکاف، فیس‌بوک با ادغام ویدیوهای کوتاه در بخش‌های بیشتر در وب‌سایت، Reels را بیشتر قابل شناسایی می‌کند.

ساخت فناوری توصیه کلاس جهانی

برای رسیدن به هدف خود مبنی بر تبدیل شدن به یک موتور اکتشافی، فیس‌بوک قصد دارد یک سیستم توصیه‌ای ایجاد کند که به علایق مردم پاسخ‌گو باشد، بتواند محتوای پرطرفدار را شناسایی کند و قادر به انتخاب‌های مسئولانه باشد.

اشتراک گذاری مبتنی بر پیام را باز کنید

افراد به‌طور فزاینده‌ای محتوا را به‌طور خصوصی از طریق پیام‌رسان به اشتراک گذاشته و کشف می‌کنند، نه به‌صورت عمومی در فید اصلی.

فیس‌بوک قصد دارد با فعال کردن راه‌های بیشتری برای اشتراک‌گذاری محتوا از طریق برنامه‌های پیام‌رسانش، به آن متمایل شود.

فید فیسبوک چگونه خواهد بود؟

الکس هیث از The Verge مستقیماً با آلیسون، نویسنده یادداشت فیس بوک صحبت کرد تا اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در حال تغییر است به دست آورد.

بر اساس مکالمه هیث با رئیس فیس بوک، او اینگونه توضیح می دهد که فید اصلی چگونه خواهد بود.

“در اینجا نحوه عملکرد برنامه آینده فیس بوک در عمل آمده است: برگه اصلی به ترکیبی از Stories و Reels در بالا تبدیل می شود و به دنبال آن پست هایی که موتور اکتشاف آن از هر دو فیس بوک و اینستاگرام توصیه می کند. این یک تجربه بصری تر و ویدیویی سنگین با اعلان های واضح تر برای ارسال یک پست به دوستان خواهد بود. برای برجسته‌تر کردن پیام‌رسانی، فیس‌بوک در حال کار بر روی قرار دادن صندوق ورودی پیام‌رسان کاربر در سمت راست بالای برنامه است و تصمیم بدنام برای جداسازی این دو برنامه هشت سال پیش را لغو می‌کند.»

چه زمانی این تغییرات اعمال می شوند؟

معلوم نیست که انتقال به فیس‌بوک به عنوان یک موتور اکتشافی چه زمانی انجام می‌شود، اگرچه آلیسون مشتاق به اجرا درآوردن دیدگاه خود است.

بهترین راه برای آماده شدن برای این تغییر، اگر فیس بوک برای شما و کسب و کارتان در اولویت است، این است که با ایجاد و انتشار ویدئوهای کوتاه تر راحت باشید.

در حالی که فیس‌بوک به انتشار پست‌های متنی و عکس ادامه می‌دهد، آنها کمکی به جاذبه‌های اصلی Reels و داستان‌ها خواهند بود.


منبع: The Verge
تصویر ویژه: rafapress/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *