تهران ، ولیعصر
021-987654

Google گزارش HTTPS جدیدی را به کنسول جستجو اضافه می کند

Google اعلام کرده است که شروع به عرضه گزارش HTTPS در کنسول جستجو.  این اعلامیه از طریق جستجوی وبلاگ مرکزی و نشان داد که موتور جستجو انتظار دارد روند راه اندازی چند ماه طول بکشد.

Google در وبلاگ گفت: «یکی از درخواست‌های رایجی که از شما شنیدیم این بود که اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت HTTPS سایت ارائه دهید و درک اینکه کدام صفحات از طریق HTTPS ارائه نمی‌شوند و چرا نه، آسان‌تر است.

این گزارش جدید نشان می‌دهد که چه تعداد از سایت‌های URL فهرست‌شده در سایت شما HTTP و چه تعداد از آنها HTTPS هستند. در حال حاضر فقط برای ویژگی‌های دامنه و سایت‌های با پیشوند URL HTTPS در دسترس است.

پروتکل‌های HTTP و HTTPS مشابه هستند، اما HTTPS از امنیت لایه انتقال (TLS) برای رمزگذاری و امضای درخواست‌ها و پاسخ‌ها استفاده می‌کند و آن را به گزینه امن تر.

HTTPS به محافظت از شبکه‌ها و کاربران در برابر کلاه‌برداران وب‌سایت، استراق سمع‌کنندگان، و حملات انسان در میان کمک می‌کند. این کار را با رمزگذاری اتصال بین رایانه/دستگاه کاربر و وب‌سایت مورد بازدید انجام می‌دهد، بنابراین از یکپارچگی اطلاعات ارسال شده اطمینان حاصل می‌کند.

بیشتر وب سایت ها از قبل از HTTPS استفاده می کنند

در حال حاضر، ۹۵٪ از ترافیک در سراسر Google است رمزگذاری شده است. این تعداد از سال ۲۰۱۴ افزایش ثابتی داشته است وقتی Google برای اولین بار اعلام کرد در رتبه بندی موتورهای جستجو لحاظ می شود.

گزارش HTTPS همچنین مشکلاتی را فهرست می‌کند که از ارائه صفحات به عنوان HTTPS جلوگیری می‌کند. این معمولاً به یکی از دو دلیل اتفاق می‌افتد: یا صفحه دارای گواهینامه SSL منقضی، نامعتبر یا مفقود است، یا به منابع شخص ثالث غیر ایمن (مانند تصاویر، CSS و جاوا اسکریپت) تماس می‌گیرد.

سایر خطاهایی که از ارائه به عنوان HTTP جلوگیری می‌کنند، می‌توانند ناشی از یک صفحه HTTP متعارف، صفحات HTTPS با تغییر مسیر، نقشه سایتی که ربات‌ها را به صفحه HTTP هدایت می‌کند، و نشانی‌های اینترنتی HTTPS فهرست‌شده در فایل robots.txt.

گزارش به شناسایی صفحات با عملکرد ضعیف، بهبود UX کمک می کند

بازاریابان دیجیتال و متخصصان بهینه‌سازی موتورهای جستجو در این گزارش جدید ارزش خواهند یافت، زیرا HTTPS یک سیگنال تایید شده رتبه‌بندی Google است.

Google با ارائه قابلیت بررسی وضعیت HTTP/HTTPS صفحه از کنسول جستجو، به آنها کمک می‌کند تا مشکلاتی را که باعث شکست نمایه‌سازی URL HTTPS می‌شوند، برطرف کنند.

پروتکل‌های HTTPS نیز تجربه کاربری بهتری نسبت به همتایان ناامن خود ارائه می‌دهند. بسیاری از مرورگرها، از جمله کروم و فایرفاکس، اکنون از نشانگرها برای هشدار به وب‌گردهای وب‌سایت‌های ناامن استفاده می‌کنند.

استفاده از HTTPS همچنین در Core Web Vitals Google گنجانده شده است، مجموعه‌ای از معیارهایی که UX را از نظر سرعت بارگیری، تعامل، بینابینی‌های مزاحم و ثبات بصری اندازه‌گیری می‌کند.


تصویر ویژه: Rawpixel.com/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *