تهران ، ولیعصر
021-987654

گوگل: “همیشه سعی کنید” برای جایگزینی پیوندهای HTTP با HTTPS

جان مولر، مدافع جستجوی Google می‌گوید همیشه باید سعی کنید پیوندهای داخلی را که به آدرس‌های اینترنتی HTTP اشاره می‌کنند با نسخه‌های جدیدتر HTTPS جایگزین کنید.

این موضوع در یک موضوع Reddit بیان شده است که در آن می پرسد آیا ارزش تلاش برای جایگزینی پیوندهای HTTP داخلی با نسخه های HTTPS را دارد، حتی زمانی که از قبل تغییرمسیر وجود دارد.

چند سال پیش، گری ایلیس از گوگل گفت که وقتی تغییر مسیرهای مناسبی وجود دارد، جایگزین کردن پیوندها ارزشش را ندارد:

اکنون، مولر می‌گوید که «همیشه» ارزش انجام آن را دارد. خوشبختانه، همانطور که سایر نظر دهندگان در موضوع اظهار می کنند، جایگزینی انبوه پیوندهای داخلی HTTP کار سختی نیست.

این چیزی است که مولر در مورد جایگزینی HTTP با پیوندهای HTTPS و نحوه انجام آن می گوید.

جایگزینی پیوندهای HTTP داخلی با نسخه‌های HTTP

مولر دو دلیل برای جایگزینی پیوندهای داخلی HTTP قدیمی ارائه می دهد.

اول، تمیزتر از داشتن یک دسته تغییر مسیر است. و برخلاف پیوندهای خارجی، شما کنترل کاملی بر URLهایی دارید که بازدیدکنندگان به آن ارسال می شوند.

مولر بیان می کند:

«من همیشه سعی می‌کنم پیوندهای داخلی را اصلاح کنم، فقط همه چیز را تمیزتر می‌کند و تحت کنترل خودتان است. با این حال، من شک دارم که اثر قابل مشاهده ای داشته باشد.»

آن‌طور که مولر می‌گوید، جایگزین کردن پیوندهای داخلی HTTP احتمالاً تأثیر قابل‌توجهی بر رتبه‌بندی جستجو نخواهد داشت، اما ارزش انجام آن را دارد.

چرا؟

تغییر پیوندها، به جای تکیه بر تغییر مسیرها، می تواند بر عملکرد صفحه وب تأثیر مثبت بگذارد.

هرکسی که روی پیوندی که به HTTPS هدایت می‌شود کلیک می‌کند، ابتدا باید نسخه HTTP را مرور کند. خلاص شدن از شر «پرش» اضافی به این معنی است که بازدیدکنندگان سریعتر به محتوا می رسند.

علاوه بر این، تکیه بر تغییر مسیر برای پیوندهای داخلی یک کار احمقانه است. بسیاری از چیزها ممکن است اشتباه پیش بروند، مانند زنجیره های تغییر مسیر، حلقه های تغییر مسیر، و پیوندهای شکسته.

اگر سایتی تصاویر را با نشانی‌های اینترنتی HTTP بارگیری می‌کند، می‌تواند باعث شود مرورگرها به بازدیدکنندگان پیام خطای “ایمن نیست” بدهد و آنها را از ماندن در سایت شما باز دارد.

تغییر مسیرها بودجه خزیدن شما را می خورند زیرا هر تغییر مسیر به عنوان یک صفحه خزیده شده حساب می شود. Google به‌طور بالقوه می‌تواند صفحات بیشتری را در هر جلسه بدون تغییر مسیرها بخزد.

در نهایت، نمی‌توانید به تغییر مسیرها که به طور نامحدود کار می‌کنند وابسته باشید. ریدایرکت‌ها می‌توانند شکسته شوند یا حذف شوند، در حالی که جایگزینی پیوندها تضمین می‌کند که برای همیشه تغییر می‌کنند.

با این گفته، در اینجا اطلاعاتی درباره جایگزینی انبوه پیوندهای داخلی وجود دارد.

جایگزینی انبوه پیوندهای داخلی

تعویض خودکار پیوندهای داخلی سخت نیست، اما بسته به نحوه ساخت سایت شما، روش آن متفاوت است.

جایگزینی انبوه پیوندهای داخلی به سادگی اجرای یافتن و جایگزینی در پایگاه داده است. می‌توانید هر ارجاع به یک URL HTTP را به نسخه HTTP در یک لحظه تغییر دهید.

اگر سایت وردپرسی دارید، چندین افزونه این کار را آسان می‌کنند، مانند جستجوی بهتر جایگزین.

با این حال، اگر از ایجاد تغییرات مهم مانند این راحت نیستید، توصیه می‌کنم ابتدا با برنامه‌نویس خود صحبت کنید.

به خاطر داشته باشید که هنگام ایجاد تغییرات در مقیاس انبوه، همیشه خطر خراب شدن سایت شما وجود دارد، بنابراین ذخیره یک نسخه پشتیبان که می توانید به آن برگردید ضروری است.


منبع: Reddit

تصویر ویژه: طراحی ستاره ای/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *