تهران ، ولیعصر
021-987654

Google Analytics 4 ارائه گزارش صفحه فرود داخلی

Google Analytics 4 (GA4) در حال ارائه عملکرد داخلی است که به کاربران امکان می دهد گزارش های فرود را تولید کنند.

این گزارش‌ها که برای تعیین اثربخشی صفحات فرود استفاده می‌شوند، داده‌های بازدید از یک سایت را جمع‌آوری می‌کنند و به مدیران وب‌سایت اجازه می‌دهند صفحات فرود خود را آزمایش و بهینه کنند.

GA4 که به طور رسمی در اواسط اکتبر ۲۰۲۰ منتشر شد، جایگزین Universal Analytics (UA) است که در ژوئیه ۲۰۲۳ غروب می کند.

قبل از این به‌روزرسانی، که به تدریج برای کاربران ارائه می‌شود، گزارش‌های صفحه فرود باید به صورت دستی ارائه می‌شد. ساخته شده. این یک فرآیند غیرواقعی بود که به چندین کلیک نیاز داشت.

گزارش‌های صفحه فرود در داشبورد موجود است

می‌توانید گزارش صفحه فرود را در بخش Engagement در ناوبری سمت چپ در داشبورد GA4 خود پیدا کنید.

گزارش خودکار پیش‌فرض شامل معیارهایی برای بازدیدها، کاربران جدید، میانگین زمان تعامل در هر جلسه، تبدیل‌ها و کل درآمد است. با این حال، این فیلدها را می توان تغییر داد و مطابق با نیازهای هر مدیر وب سایت سفارشی کرد.

ایجاد گزارش های سفارشی یک فرآیند ساده است:

  1. روی نماد “گزارش سفارشی” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
  2. روی “متریک ها” کلیک کنید و مواردی را که می خواهید در گزارش خود اضافه یا حذف کنید.
  3. “اعمال” را بزنید و گزارش خود را ایجاد کنید.

GA4 عملکرد بیشتری نسبت به پلتفرم قبلی ارائه می دهد

یکی از ارتقای عمده از UA4 به GA4 توانایی ترکیب داده های وب و برنامه در یک ویژگی بود. برنامه تجزیه و تحلیل قبلی Google نماهای صفحه را به طور جداگانه برای ویژگی های خاص تلفن همراه ردیابی می کرد.

GA4 یک بخش «رویداد» جدید اضافه کرد و در عین حال معیارهای جدیدی از جمله «جلسه درگیر»، «میانگین زمان تعامل در هر جلسه» و «نرخ تعامل» را نیز اضافه کرد.

در حالی که UA طیف گسترده ای از گزارش های استاندارد را ارائه می دهد، UA4 بسیار کمتر است. تجزیه و تحلیل داده‌ها در GA4 معمولاً به کار اضافی نیاز دارد، یا از طریق ایجاد یک گزارش سفارشی «کاوش» یا با صادر کردن داده‌ها.

به‌طور کلی، به نظر می‌رسد عملکرد GA4 به‌جای ردیابی بازدیدها و جلسات، در جهت جمع‌آوری و نظارت بر رویدادها در یک وب‌سایت است.

GA4 متمرکز بر داده های کاربر و منابع داده

یک تغییر قابل توجه دیگر از UA به GA4 در جمع آوری داده ها و حفظ حریم خصوصی بود. برخلاف نسخه قبلی خود، GA4 آدرس های IP را جمع آوری یا ذخیره نمی کند.

همچنین فرآیند حذف داده‌ها را ساده‌تر می‌کند و در عین حال گزینه‌هایی را در مورد مدت زمان ذخیره داده‌هایشان و ثبت موقعیت مکانی آنها در اختیار کاربران قرار می‌دهد.


منبع: @kristaseiden در توییتر

تصویر ویژه: G Tbov/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *