تهران ، ولیعصر
021-987654

Google Cloud استودیو داده را به عنوان «استودیوی نگاه» تغییر نام داد

Google تمام ابزارهای هوش تجاری خود را تحت نام تجاری Looker یکپارچه کرده است، در Cloud Next 2022، کنفرانس کاربر مجازی آن.

Looker اکنون چهره همه برنامه‌های موجود تجزیه و تحلیل داده‌های Google Cloud خواهد بود. این برنامه ها در مجموعه Looker گنجانده شده و نام Looker را یدک می کشند. برای مثال، Data Studio اکنون Looker Studio.

«Looker نامی است که هنگام صحبت درباره همه محصولات هوش تجاری Google Cloud خود از آن استفاده می‌کنیم، زیرا Looker، Data Studio و فناوری‌های اصلی Google مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را گرد هم می‌آوریم،» کیت رایت، مدیر ارشد مدیریت محصول هوش تجاری Google در این اطلاعیه گفت.

Looker Suite شامل خدمات یکپارچه زیرساخت ابری است

Looker امروز در Cloud Preview راه اندازی می شود. نسخه جدید شامل خدمات زیرساخت ابری یکپارچه، از جمله خدمات کلیدی امنیت و مدیریت خواهد بود.

Google همچنین پیش‌نمایش ادغام Looker با Google Sheets را راه‌اندازی می‌کند. قصد دارد در نهایت از ابزارهای تجسمی مانند Salesforce’s Tableau نیز پشتیبانی کند.

این روند یکپارچه‌سازی را که Google از زمان خرید Looker در سال ۲۰۲۰ به مبلغ ۲.۶ میلیارد دلار. اندکی پس از آن، غول موتور جستجو شروع به ارائه پشتیبانی کامل از مجموعه Google Marketing Analytics کرد.

Google به دنبال افزایش پیشنهادات هوش تجاری

خرید Looker به طور قابل توجهی توانایی های تجزیه و تحلیل و هوش تجاری Google را افزایش داد. بخش مهمی از این قابلیت مدل‌سازی داده‌های معنایی Looker بود که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا داده‌ها و دارایی‌های تحلیلی را برای اطمینان از تفاسیر منسجم تعریف کنند.

Google با ترکیب همه پیشنهادات تحلیلی خود در زیر یک چتر، به دنبال ارائه عملکردهای بیشتری نسبت به داشبوردهای سنتی به کاربران است.

Looker Studio اکنون از مدل‌های داده از Looker پشتیبانی می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد لایه مدل‌سازی Looker را برای ترکیب منابع داده اعمال کنند. به طور کلی، این یکپارچه سازی به دنبال این است که به شرکت ها اجازه دهد داده های بیشتری را در جریان کار و برنامه های خود بیاورند، بنابراین آنها می توانند تصمیمات روزانه آگاهانه تری در مورد عملیات بگیرند.

در اوایل سال جاری، Google BigLake را راه‌اندازی کرد و Analytics Hub و BigQueryML را در پلتفرم ابری خود ادغام کرد. در آن زمان به Looker اشاره ای نشد.

Looker Studio Pro ویژگی های مدیریت سازمانی را اضافه می کند

Looker Studio اکنون در سه سطح در دسترس خواهد بود، از جمله Looker Studio Pro، که برای کاربران پیشرفته تر در سطح سازمانی در نظر گرفته شده است. این ویژگی‌های مدیریتی، ابزارهای همکاری، و قراردادهای سطح سرویس را اضافه می‌کند.

Google قصد دارد نسخه سازمانی را با Dataplex یکپارچه کند، یک محیط مدیریت داده در آینده ای که امکان مشاهده سلسله داده و فراداده را فراهم می کند.

ویژگی های موجود در Looker Studio Pro به طور خاص برای استفاده توسط سازمان های بزرگ با تعداد زیادی کارمند در نظر گرفته شده است.


تصویر ویژه: Shutterstock/Sergei Elagin

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *