تهران ، ولیعصر
021-987654

Google Plug On Hangouts را می کشد

طبق بیانیه این شرکت، Google بالاخره Hangouts را برای همیشه پایان داد. این برنامه که از سال ۲۰۱۳ پلتفرم اصلی پیام‌رسانی گوگل بوده است، کاربران را به چت Google.

یک برنامه چت نوشتاری، ویدیویی و صوتی که در Gmail تعبیه شده است، Hangouts از ژوئیه، زمانی که افزونه Chrome و برنامه‌های تلفن همراه در Google Play و Apple App Store حذف شدند، غروب شده است.

برنامه وب پیام‌رسانی که تنها پیشنهاد Hangouts بود که هنوز در دسترس کاربران بود، امروز بازنشسته شد. کاربران Hangouts می‌توانند تا ۱ نوامبر ۲۰۲۲ به برنامه دسترسی داشته باشند، زمانی که باید از Chat استفاده کنند.

چت دارای بسیاری از ویژگی های Hangouts خواهد بود

چت جایگزین Hangouts یک پلتفرم پیام‌رسان فوری در قالب تیم‌های Slack یا Microsoft است. در سراسر Google Work Space ادغام می‌شود و ویژگی‌های اضافی مانند چت‌های گروهی، ابزارهای امنیتی، و امکان همکاری روی فایل‌های مجموعه Google Docs Editors را ارائه می‌دهد.

چت‌ها همچنین به کاربران اجازه می‌دهند فایل‌های GIF ارسال کنند، از ویژگی‌های متن غنی استفاده کنند، به کاربران دیگر با نام‌گذاری @ اطلاع دهند و از شکلک‌ها با انتخاب رنگ پوست استفاده کنند.

Google در جولای ۲۰۲۱ به کاربران Hangouts اجازه داد تا به چت‌ها نقل مکان کنند. شرکت موتور جستجو در ژوئن سال جاری از کاربران درخواست کرد تا به چت تغییر کنند.

طبق بیانیه، بیشتر مخاطبین و پیام های کاربران به طور خودکار منتقل می شوند، اما برخی از داده ها به جابجایی دستی نیاز دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، داده‌های Hangouts برای دانلود از طریق بیرون‌بر Google در دسترس خواهد بود. تا ۱ ژانویه ۲۰۲۳.

«ما جاه‌طلبی‌های بزرگی برای آینده چت داریم، و در ماه‌های آینده، ویژگی‌های بیشتری مانند تماس مستقیم، گفتگوی درون خطی در Spaces و امکان اشتراک‌گذاری و مشاهده چندین تصویر را خواهید دید.» Kanneganti، مدیر محصول برای Google Chat در یک پست وبلاگگفت > اوایل امسال.

انتقال علائم فصل بعدی در پیام‌رسانی Google

در آگوست ۲۰۰۵، گوگل Google Talk را راه اندازی کرد، اولین تلاش خود برای ایجاد یک پلت فرم پیام رسانی فوری. از آن زمان، شرکت موتور جستجو تلاش‌های زیادی برای ایجاد یک پیام‌رسان موفق با نتایج متفاوت اما اغلب ضعیف انجام داده است.

در ۱۷ سال گذشته بیش از ده ها تلاش برای سرمایه گذاری در بازار تحت سلطه رقبایی مانند WhatsApp، Facebook Messenger، و iMessage.

برخی از پروژه‌های قابل توجه‌تر عبارتند از Google+ Hangouts، تکرار اولیه برنامه در سایت رسانه اجتماعی کوتاه مدت Allo که از مشکلات شدید حریم خصوصی رنج می‌برد و Duo که تا پایان سال جاری در Meet ادغام می‌شود.


تصویر ویژه: BigTunaOnline/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *