تهران ، ولیعصر
021-987654

گوگل ابزاری را برای تمرین مصاحبه های شغلی راه اندازی کرد

Google Interview Warmup را راه‌اندازی کرده است، ابزار جدیدی که از هوش مصنوعی برای کمک به افراد برای آماده شدن برای مصاحبه‌های شغلی استفاده می‌کند.

به‌عنوان بخشی از ابتکارات «رشد با Google» و «گواهی شغلی»، سؤالات رایج مصاحبه می‌پرسد و پاسخ‌ها را در زمان واقعی رونویسی می‌کند.

در ابتدا به منظور کمک به فراگیران گواهی شغلی Google برای آماده شدن برای جستجوی شغل، Interview Warmup اکنون برای همه باز است.

با استفاده از تبدیل صدا به نوشتار یا صفحه‌کلید، کاربران می‌توانند پاسخ دادن به سؤالاتی که معمولاً در مصاحبه‌ها پرسیده می‌شوند، و نیز سؤال‌های خاص شغلی که توسط متخصص در آن زمینه انتخاب می‌شوند را تمرین کنند.

Google Launches Tool For Practicing Job Interviewsاعتبار تصویر: نماگرفت از grow.google/certificates/interview-warmup/، می ۲۰۲۲.

این ابزار سپس پاسخ ها را تجزیه و تحلیل می کند و پیشنهاداتی برای بهبود ارائه می دهد.

Google Launches Tool For Practicing Job Interviewsاعتبار تصویر: نماگرفت از grow.google/certificates/interview-warmup/، می ۲۰۲۲.

در حال حاضر، Interview Warmup سوالات میدانی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات، تجارت الکترونیک، راهنمایی فناوری اطلاعات، مدیریت تعهد، طراحی UX یا Basic دارد.

Interview Warmup دارای سه نوع سوال است:

  • پیشینه –  آموزش و تجربه گذشته را پوشش می دهد
  • وضعیت – نحوه برخورد با موقعیت‌های خاص در گذشته یا ممکن است در آینده با آنها برخورد شود
  • فنی – دانش و مهارت را پوشش می‌دهد، اغلب آزمایش می‌کند که چگونه مشکلات فرضی مدیریت می‌شوند

یادگیری ماشینی پاسخ ها را تجزیه و تحلیل می کند و بینش ارائه می دهد

الگوریتم Google علاوه بر امکان بازبینی شخصی، از یادگیری ماشینی برای شناسایی الگوها و ایجاد بینش در پاسخ‌های کاربر استفاده می‌کند. این موارد عبارتند از:

  • اصطلاحات مرتبط با شغل، که کلمات مرتبط با رشته خاص را در پاسخ ها برجسته می کند
  • عبارات پرکاربرد، که به عباراتی اشاره می کند که سه بار یا بیشتر استفاده شده اند و جایگزین هایی را ارائه می دهد.
  • Talking points از هوش مصنوعی Google برای کشف نکات مهم در پاسخ‌ها، از جمله مهارت‌ها، تجربه و درس‌های آموخته شده استفاده می‌کند.

«اطلاعات آماری به شما کمک می‌کند الگوهایی را در پاسخ‌هایتان کشف کنید،» مصاحبه در صفحه پرسش‌های متداول Warmup آمده است. «آنها پاسخ شما را درجه‌بندی نمی‌کنند یا به شما نمی‌گویند که کدام بخش از پاسخ شما درست یا غلط است. بینش‌ها شامل اصطلاحات مربوط به شغلی است که استفاده می‌کنید، کلمات پرکاربرد شما، و نکات صحبتی که پوشش می‌دهید.”

Google صوت یا رونوشت‌های جلسات مصاحبه را ذخیره نمی‌کند، اگرچه کاربران می‌توانند به‌صورت دستی یک رونوشت را پس از تکمیل کپی یا دانلود کنند. این ویژگی در حال حاضر فقط در ایالات متحده موجود است

از آنجایی که Interview Warmup برای یادگیرندگان گواهینامه شغلی Google طراحی شده است، ممکن است با سؤالاتی مواجه شوید که هر یک از گواهینامه ها خاص هستند. با این حال، این ابزار برای استفاده همه در دسترس است و سؤالات کلی دارد که در بسیاری از زمینه ها قابل استفاده است.

به گفته گوگل، بیش از ۷۰۰۰۰ نفر گواهینامه دریافت کرده‌اند و ۷۵ درصد از فارغ‌التحصیلان تأثیرات مثبت شغلی خود را طی شش ماه پس از فارغ‌التحصیلی گزارش می‌کنند.


منبع: وارم مصاحبه

تصویر ویژه: charnsitr/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *