تهران ، ولیعصر
021-987654

Google Maps سطح جدیدی از تعامل را به سفر شما می آورد

ویژگی‌های جدیدی که امروز در یک رویداد زنده در پاریس اعلام شد، نشان می‌دهد که چگونه گوگل از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا دیدگاه خود را از نقشه‌ای همه‌جانبه‌تر و بصری‌تر زنده کند.

با این به‌روزرسانی‌ها، Google Maps کاوش، پیمایش، و انتخاب‌های پایدار را آسان‌تر می‌کند، چه رانندگی با خودروی الکتریکی یا کاوش در یک شهر جدید با پای پیاده.

نمای فراگیر

نمای همه جانبه، که به شما امکان می دهد مکان را به صورت مجازی کاوش کنید، اکنون در لندن، لس آنجلس، نیویورک، سانفرانسیسکو و توکیو در حال گسترش است.

نمای فراگیر Google Maps از پیشرفت‌های هوش مصنوعی و بینایی رایانه‌ای استفاده می‌کند تا میلیاردها نمای خیابان و تصویر هوایی را برای ایجاد یک مدل دیجیتالی غنی از جهان ترکیب کند.

به‌علاوه، لایه‌های نمای همهجانبه اطلاعات مفیدی مانند
را در بالا قرار می‌دهد
آب و هوا، ترافیک و میزان شلوغی یک مکان.

در یک پست وبلاگ، Google توضیح می‌دهد که از میدان‌های درخشندگی عصبی (NeRF)، یک تکنیک پیشرفته هوش مصنوعی، برای ایجاد این صحنه‌های واقعی و تبدیل تصاویر معمولی به نمایش‌های سه‌بعدی استفاده می‌کند.

فناوری NeRF به طور دقیق زمینه کامل یک مکان، از جمله نور، بافت مواد، و آنچه در پس‌زمینه است، بازسازی می‌کند، بنابراین می‌توانید قبل از بازدید، احساسی نسبت به یک مکان داشته باشید.

علاوه بر پنج شهر ذکر شده در بالا، نمای همه جانبه به زودی در آمستردام، دوبلین، فلورانس و ونیز در دسترس خواهد بود.

جستجو با نمای زنده

Live View یک ویژگی جستجو در Google Maps است که از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده استفاده می‌کند تا به شما کمک کند مکان‌های اطراف مانند رستوران‌ها، پارک‌ها، ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی و دستگاه‌های خودپرداز را پیدا کنید.

اطلاعاتی مانند ساعات کار، سطح فعلی فعالیت، و رتبه‌بندی‌ها را ارائه می‌کند و به شما امکان می‌دهد آگاهانه تصمیم بگیرید و در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

نمای زنده اخیراً در لندن، لس آنجلس، نیویورک، پاریس، سانفرانسیسکو و توکیو راه اندازی شده است و به زودی به بارسلونا، دوبلین و مادرید گسترش می یابد.

نمای زنده داخلی، که از فلش‌های AR برای راهنمایی شما به مکان‌هایی مانند سرویس‌های بهداشتی، سالن‌ها، ایستگاه‌های تاکسی و اجاره خودرو استفاده می‌کند، در ایالات متحده، زوریخ و توکیو نیز معرفی شده است.

نمای زنده داخلی به بیش از ۱۰۰۰ فرودگاه، ایستگاه قطار و مراکز خرید جدید در شهرهایی از جمله بارسلونا، برلین، فرانکفورت، لندن، مادرید، ملبورن، پاریس، پراگ، سائوپائولو، سنگاپور، سیدنی و تایپه گسترش می‌یابد.

ویژگی های جدید Maps برای رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی

به‌روزرسانی‌های جدید Google Maps برای درایورهای خودروهای برقی شامل اضافه کردن توقف‌های شارژ به سفرهای کوتاه‌تر است، که Maps بر اساس عواملی مانند ترافیک فعلی، سطح شارژ، و مصرف انرژی، و همچنین ایستگاه‌های شارژ پرسرعت پیشنهاد می‌کند که می‌تواند شما را پر کند. ماشین در کمتر از ۴۰ دقیقه.

به‌علاوه، هنگامی که مکان‌هایی مانند سوپرمارکت‌ها ایستگاه‌های شارژ در سایت داشته باشند، ایستگاه‌های شارژ در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند.

Google Maps همچنان مرزهای فناوری هوش مصنوعی را برای ایجاد یک تجربه ناوبری فراگیرتر و شهودی به پیش می‌برد.

به‌روزرسانی‌های اخیر، از جمله نمای همه جانبه و نمای زنده، سطح جدیدی از جزئیات و تعامل را به نقشه می‌آورد و به کاربران امکان می‌دهد مکان‌ها را به صورت مجازی کاوش کنند، مکان‌ها را بیابند و انتخاب‌های پایدار داشته باشند.


تصویر ویژه: Tada Images/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *