تهران ، ولیعصر
021-987654

گوگل: عجله ای برای دور شدن از رندر پویا وجود ندارد

جان مولر، مدافع جستجوی Google، می‌گوید علیرغم یک سند راهنما که می‌گوید این راه‌حل بلندمدت نیست، عجله‌ای برای کنار گذاشتن وب‌سایت‌ها از رندر پویا وجود ندارد.

مولر در یک موضوع Reddit نظری گذاشت که در مورد رندر پویا در مقابل رندر سمت سرور راهنمایی می‌خواست.

این سؤال به این دلیل مطرح می‌شود که به‌روزرسانی اخیر سند راهنمای Google می‌گوید: «رندر پویا یک راه‌حل است و نه یک راه‌حل بلندمدت».

علاوه بر این، سند به جای آن رندر سمت سرور، رندر استاتیک یا هیدراتاسیون را توصیه می کند.

این قابل درک است که چگونه فردی که رندر پویا را اجرا می کند می تواند آن را بخواند و به این نتیجه برسد که باید تغییر کند.

با این حال، مولر تصریح می‌کند که تفاوت‌های بین رندر پویا و راه‌حل‌های دیگر، ملاحظات راه‌اندازی و نگهداری زیرساخت است.

اینطور نیست که رندر پویا باعث بروز مشکلاتی در Google شود یا به زودی پشتیبانی نشود.

این چیزی است که مولر درباره رندر پویا در مقابل رندر سمت سرور می گوید.

مولر: رندر پویا مشکلی با Google ایجاد نمی کند

در یک موضوع Reddit، یک متخصص SEO به دنبال اطلاعاتی در مورد مزایای جابجایی از رندر پویا است.

یک سند راهنمای Google توصیه می‌کند تغییر را انجام دهید، اما برای یک تیم توسعه وب یک تعهد مهم خواهد بود.

تا آنجا که به سئو مربوط می شود، آیا ارزش زمان و تلاش را دارد؟

این چیزی است که مولر می گوید:

“هیچ پاداشی برای رتبه بندی سئو برای پیاده سازی آن به روشی وجود ندارد – آنها فقط روش های متفاوتی برای نمایه سازی محتوا هستند (همانطور که رندر سمت مشتری است). تفاوت‌های بین رندر پویا و رندر سمت سرور از POV من بیشتر از نظر راه‌اندازی و نگهداری زیرساخت عملی است (بسته به اینکه چگونه چیزها را تنظیم کرده‌اید، می‌تواند بر سرعت نیز تأثیر بگذارد).

برای کنار گذاشتن رندر پویا عجله ای وجود ندارد، پشتیبانی نمی شود یا مشکلاتی را از طرف Google ایجاد نمی کند. تغییر در طول زمان فقط این است که امروزه، اگر یک سایت مبتنی بر JS دارید، گزینه‌های بهتری (یا CSR خوب یا SSR) در دسترس است، بنابراین انجام کارها به صورت پویا بر اساس عامل کاربر اغلب کارآمدترین رویکرد نیست. /p>

مولر می‌گوید اگر اکنون رندر پویا را پیاده‌سازی می‌کنید، دفعه بعد که یک وب‌سایت را بازسازی می‌کنید، استفاده از راه‌حل دیگری توصیه می‌شود.

او ادامه می دهد:

“اگر اکنون در حال انجام رندر پویا هستید، خوب است که به گزینه ها نگاه کنید و مزایا و معایب را برای خود بنویسید. تصور می کنم اکثر آنها برای یک تیم مهندسی متقاعد کننده نیستند. با این حال، اگر قصد دارید سایت را بازسازی کنید، به آنها اطلاع دهید که نیازی به صرف زمان زیادی برای رندر کردن پویا محتوا ندارند. در عین حال، بدانید که باید مراقب چه چیزی باشید :-).

این جایی است که دانستن برخی از JS به‌عنوان یک SEO واقعاً سودمند است – شما نیازی به کدنویسی ندارید، اما JS بخشی از تمام وب‌سایت‌های مدرن است، و این به شما بستگی دارد که بتوانید بفهمید که آیا وجود دارد یا خیر. مشکلات مربوط به نحوه اجرای آن اگر اکنون رندر پویا انجام می دهید، خوب است که به گزینه ها نگاه کنید و مزایا و معایب را برای خود بنویسید. تصور می کنم اکثر آنها برای یک تیم مهندسی متقاعد کننده نیستند. با این حال، اگر قصد دارید سایت را بازسازی کنید، به آنها اطلاع دهید که نیازی به صرف زمان زیادی برای ارائه پویا محتوا ندارند.»

امیدواریم اگر نگرانی‌های مشابهی با کاربر Reddit داشتید، این به شما کمک می‌کند تا خیالتان راحت شود.


منبع: Reddit

تصویر ویژه: Leremy/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *