تهران ، ولیعصر
021-987654

گوگل در مورد اصلی ترین چیزی که باید درباره تغییر مسیرهای IP جغرافیایی بدانید

جان مولر، وکیل جستجوی Google، نکته اصلی را که باید در مورد موضوع پیچیده پیاده‌سازی تغییر مسیرهای IP جغرافیایی بدانید، توضیح می‌دهد.

این موضوع در آخرین قسمت از مجموعه ویدیویی Ask Googlebot در YouTube پرداخته شده است که به سؤال زیر پاسخ می دهد:

«آیا می‌توانیم تغییر مسیر جغرافیایی مبتنی بر حالت را بر اساس آدرس IP کاربر انجام دهیم؟»

این پاسخ مولر است.

Google’s John Mueller on Geo IP Redirects

مولر پاسخ خود را با بیان این که این موضوع پیچیده‌ای است که احتمالاً به کمک بیشتری از آنچه در یک ویدیو ارائه می‌کند نیاز دارد، مقدمه می‌کند.

“این موضوع بسیار پیچیده ای است و بسته به نحوه اجرای آن می تواند باعث سردرد شود. بنابراین توصیه می‌کنم از متخصصان کمک بگیرید یا برای دریافت مشاوره به انجمن راهنمایی مرکز جستجو مراجعه کنید. این ویدیو را به عنوان نقطه شروع در نظر بگیرید.»

گفته شد، مولر به پاسخ خود ادامه می دهد و می گوید مهم ترین چیزی که باید بدانید این است که Googlebot صفحات وب را از یک مکان واحد خزیده و فهرست بندی می کند.

چرا این مهم است؟

درک خزیدن Googlebot از یک مکان بسیار مهم است زیرا به این معنی است که فقط یک نسخه از محتوای مبتنی بر مکان یک وب سایت نمایه می شود.

متأسفانه، همیشه نمی‌توان مکانی را که Googlebot سایت شما را از آنجا می‌خزد، پیش‌بینی کرد.

اگر محتوایی در وب‌سایت شما وجود دارد که کاملاً می‌خواهید Google برای اهداف رتبه‌بندی آن را ببیند، مطمئن شوید که به همه کسانی که از سایت شما بازدید می‌کنند نشان داده می‌شود.

برای این منظور، کاربران در مکان‌های خاص را از دسترسی به صفحات ارزشمند در سایت خود مسدود نکنید، در غیر این صورت ممکن است Google آنها را ایندکس نکند.

مولر ادامه می دهد:

«مهمترین جنبه در اینجا این است که Googlebot معمولاً یک وب سایت را فقط از یک مکان مشخص می کند و فهرست می کند. اگر محتوای متفاوتی را براساس مکان نشان می‌دهید، فقط یک نسخه برای جستجو نمایه می‌شود. به همین دلیل، اگر چیزی در وب سایت خود مهم می دانید، مطمئن شوید که در محتوای پیش فرضی است که به همه کاربران نشان داده می شود. و در نهایت، اگر صفحه‌ای وجود دارد که می‌خواهید در جستجو قابل یافتن باشد، مطمئن شوید که دسترسی کاربران در مکان‌های دیگر را از دسترسی به آن صفحه مسدود نمی‌کنید.”

ویدئوی کامل Google را در زیر ببینید:


تصویر ویژه: عکس صفحه از YouTube.com/GoogleSearchCentral، اکتبر ۲۰۲۲. 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *