تهران ، ولیعصر
021-987654

گوگل چندین سیگنال تاریخ را در صفحات وب توصیه می کند

Google بر اهمیت گنجاندن چندین شاخص تاریخ در صفحات وب برای اطمینان از نمایش تاریخ صحیح در نتایج جستجو تاکید می کند.

پس از یک اشتباه در تاریخ‌ها در Google News که گلن گیب در توییتر آن را برجسته کرد، دنی سالیوان رابط جستجوی Google به جامعه توصیه می‌کند که شامل چندین سیگنال تاریخ در صفحات وب برای جلوگیری از خطاهای مشابه است.

تاریخ‌های نادرست یا قدیمی می‌تواند منجر به سردرگمی شود و کاربران را از بازدید از سایت باز دارد.

این بدان معناست که Google باید آن را درست انجام دهد. با این حال، ناشران باید سهم خود را با ارائه سیگنال‌های صحیح به Google انجام دهند.

پیوندهای سالیوان به اسناد در مورد تأثیرگذاری بر تاریخ های خط فرعی در نتایج جستجو، که بیان می کند:

«Google به یک عامل تاریخ وابسته نیست زیرا همه عوامل ممکن است مستعد مشکلات باشند. به همین دلیل است که سیستم‌های ما به چندین عامل نگاه می‌کنند تا بهترین تخمین ما از زمان انتشار یا به‌روزرسانی قابل توجه یک صفحه را تعیین کنند.»

اگرچه Google تضمین نمی‌کند که تاریخ فرعی، چه قابل مشاهده و چه در داده‌های ساختاریافته، در نتایج جستجو نمایش داده شود، پیروی از دستورالعمل‌های آن به الگوریتم‌های Google کمک می‌کند اطلاعات را مکان‌یابی و پردازش کند.

در اینجا اطلاعات بیشتری درباره نحوه برقراری ارتباط با Google در مورد تاریخ مورد نظر برای نمایش آن در نتایج جستجو آمده است.

بهترین روش ها برای تاریخ مقاله در نتایج جستجوی Google

چند راه برای اطمینان از نمایش تاریخ صحیح در نتایج جستجو وجود دارد:

  1. استفاده از عنصر : عنصر یک تگ HTML ویژه است که برای نمایش تاریخ و زمان استفاده می‌شود. . هنگامی که تاریخ در این عنصر قرار می گیرد و ویژگی datetime درج می شود، تاریخ و زمان دقیق را می توان در قالبی مشخص کرد که به راحتی توسط ماشین ها قابل خواندن باشد. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا تاریخ را بفهمند و آن را به طور دقیق در نتایج جستجو نشان دهند.
  2. استفاده از تگ lastmod: تگ lastmod که در عنصر موجود است، برای نشان دادن آخرین باری که یک صفحه وب تغییر کرده است استفاده می شود. موتورهای جستجو می توانند از این اطلاعات برای ارزیابی ارتباط و تازگی صفحه استفاده کنند و ممکن است آن را در نتایج جستجوی خود بگنجانند.
  3. استفاده از برچسب pubdate: برای وب‌سایت‌های وبلاگ یا خبری، می‌توان از برچسب pubdate برای تعیین تاریخ انتشار مقاله استفاده کرد. این برچسب باید در عنصر

    قرار گیرد و به موتورهای جستجو در تعیین تاریخ انتشار مقاله کمک می کند.

  4. استفاده از برچسب article:published_time: مانند برچسب pubdate، برچسب article:published_time نیز می تواند باشد برای نشان دادن تاریخ انتشار یک مقاله استفاده می شود. این تگ که بخشی از پیشوند article: است، باید در عنصر صفحه HTML قرار گیرد.

علاوه بر استفاده صحیح از برچسب‌های HTML برای تعیین تاریخ، تازه نگه داشتن محتوای شما می‌تواند احتمال نمایش تاریخ صحیح توسط Google را افزایش دهد.

در نهایت، مهم است که سیگنال‌هایی را که ممکن است برای Google گیج‌کننده باشند، به حداقل برسانید، مانند نمایش چندین تاریخ در یک صفحه.

برای کمک به اطمینان از تاریخ‌های دقیق در اخبار و جستجو، دستورالعمل‌های Google بیان می‌کند که مقاله‌ها باید دارای یک تاریخ و زمان واضح و قابل مشاهده باشند که به‌طور ایده‌آل بین عنوان و متن مقاله قرار دارند.

Google در حال کار بر روی بهبود توانایی خود برای شناسایی و نمایش تاریخ مقاله با حداقل سیگنال است، اما هنوز کاملاً وجود ندارد.

تا آن زمان، به ناشران اکیداً توصیه می‌شود که بهترین شیوه‌های Google را برای تاریخ مقاله دنبال کنند.


تصویر ویژه: Igal Vaisman/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *