تهران ، ولیعصر
021-987654

گوگل می گوید خالی بودن صفحات جاوا اسکریپت ذخیره شده طبیعی است

صفحات وب مبتنی بر جاوا اسکریپت ممکن است در حافظه پنهان Google خالی یا ناقص به نظر برسند، که طبیعی است و نشان دهنده هیچ مشکلی نیست.

این توسط جان مولر، مدافع جستجوی Google در آخرین قسمت از مجموعه ویدیویی Ask Googlebot در YouTube بیان شده است.

یک سوال توسط فردی ارسال می‌شود که می‌پرسد چرا صفحات جاوا اسکریپت او در نمای حافظه پنهان Google نشان داده نمی‌شود.

سوال به شرح زیر است:

“نسخه کش صفحات React یک صفحه خالی را نشان می دهد. هنگام کدنویسی صفحات React با SSR چه پارامترهایی باید در نظر گرفته شود تا آنها را با Googlebot سازگار کند؟»

صفحه ذخیره شده در حافظه پنهان، تصویری است از آخرین باری که نشانی وب توسط Googlebot خزیده شده است.

وقتی یک صفحه ذخیره شده در حافظه پنهان به نظر می رسد خالی است یا محتوایی ندارد، طبیعی است که فکر کنیم Googlebot هنگام خزیدن آن با مشکل مواجه شده است. اما همیشه اینطور نیست.

همانطور که مولر توضیح می‌دهد، حافظه پنهان Google فقط عناصر HTML را در یک صفحه می‌گیرد.

به این معنی نیست که Google قادر به ذخیره جاوا اسکریپت نیست، بلکه بیشتر به دلیل محدودیت‌های مرورگر، مانع از Google است.

حافظه پنهان Google فقط HTML را نمایش می دهد

به گفته مولر، ذخیره صفحات وب مبتنی بر جاوا اسکریپت چالش برانگیز است.

نه از نقطه نظر فنی، بلکه از دیدگاه امنیتی.

مرورگرهای وب محدودیت‌هایی برای نحوه دسترسی به محتوا دارند و ممکن است درخواست‌های فایل‌های جاوا اسکریپت را هنگامی که از وب‌سایت‌های دیگر می‌آیند (مانند حافظه پنهان Google) مسدود کنند.

«جستجوی Google گاهی اوقات یک کپی از صفحه HTML که از یک سرور واکشی شده است را نگه می دارد و آن را در قالب یک صفحه ذخیره شده به کاربران نشان می دهد. با این حال، این واقعاً فقط صفحه HTML است.

برای وب‌سایت‌های مبتنی بر جاوا اسکریپت، اینجا کمی پیچیده می‌شود. به دلیل امنیت مرورگر، محدودیت هایی در مورد نحوه دسترسی به محتوا از یک صفحه وجود دارد.

به عنوان مثال، اگر صفحه ای به یک فایل جاوا اسکریپت از سرور شما نیاز دارد، مرورگرها ممکن است آن درخواست را هنگامی که از وب سایت های دیگر می آید مسدود کنند. در مورد ما، وب‌سایت دیگر حافظه پنهان Google خواهد بود.

در عمل، این بدان معناست که وب‌سایت‌های مبتنی بر جاوا اسکریپت معمولاً وقتی از حافظه پنهان Google نشان داده می‌شوند، یک صفحه خالی یا ناقص را نشان می‌دهند. این طبیعی است و نشانه ای از مشکل نیست.”

در حالی که یک صفحه خالی در حافظه پنهان Google ممکن است دلسرد کننده باشد، آنچه واقعاً برای جستجو مهم است این است که صفحه چگونه ایندکس می شود.

برای اطمینان، Google می‌تواند جاوا اسکریپت را جداگانه پردازش کند و سعی می‌کند صفحه را همانطور که کاربران می‌بینند فهرست کند.

مولر ادامه می دهد:

“به ویژه، برای نمایه سازی، Google جاوا اسکریپت را جداگانه پردازش می کند و سعی می کند آنچه را که کاربر هنگام بازدید مستقیم از وب سایت شما می بیند، فهرست کند. اگر می‌خواهید دوباره بررسی کنید، این نسخه رندر شده صفحه در ابزارهای آزمایشی کنسول جستجوی Google قابل مشاهده است.

در بیشتر موارد، Google می‌تواند محتوا را در وب‌سایت‌های مبتنی بر جاوا اسکریپت به خوبی ارائه و فهرست‌بندی کند. بنابراین، به طور خلاصه، طبیعی است که نمای کش یک وب سایت جاوا اسکریپت خالی یا ناقص باشد. این نشانه مشکل نیست، بلکه فقط یک محدودیت فنی در مرورگرها است.”

برای تصویر دقیق‌تر از نحوه مشاهده صفحات وب شما توسط Google، از ابزار بازرسی URL در کنسول جستجو استفاده کنید.


تصویر ویژه: YouTube.com/GoogleSearchCentral، آوریل ۲۰۲۲.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *