تهران ، ولیعصر
021-987654

داشبورد حالت رانندگی Google Sunsetting Assistant

بر اساس گزارش ۹to5Google.

در ابتدا اعلام شد در I/O 2019 به‌عنوان جایگزینی برای Android Auto که سال گذشته تولید آن متوقف شد، داشبورد به گونه‌ای طراحی شده است که برخی از عملکردهای تلفن هوشمند خود را هنگام رانندگی به کاربران ارائه دهد.

با قطع کردن حالت رانندگی دستیار، Google دیگر جانشین مستقیمی برای Android Auto ندارد.

حالت دستیار رانندگی عملکرد گوشی هوشمند هندزفری را ارائه می دهد

حالت رانندگی دستیار دارای داشبوردی با دستیار Google، پخش‌کننده موسیقی، کنترل‌های میزان صدا، و دکمه‌هایی برای برقراری تماس یا ارسال پیام است. می‌توان از طریق میانبر صفحه اصلی یا با دستور شفاهی Google Assistant برای راه‌اندازی Assistant Driving Mode به آن دسترسی داشت.

در نظر گرفته شده است که به افراد اجازه می دهد تا رایج ترین کارهای تلفن هوشمند را انجام دهند، به عنوان مثال، پیمایش، پیامک، و پخش موسیقی تنها با استفاده از صدای خود. این به نوبه خود، امیدواریم باعث کاهش حواس پرتی در حین رانندگی و جلوگیری از تصادف شود.

طبق گزارش مراکز کنترل بیماری، حواس پرت شد رانندگی روزانه مسئول ۹ مرگ در ایالات متحده است.

اکثر دستگاه‌های Android از دستیار در Google Maps استفاده می‌کنند

در حالی که Google حالت Assistant Driving Mode را خاموش می‌کند، حالت رانندگی با نام مشابه در Google Maps باقی خواهد ماند. این یک تجربه Google Maps بهینه شده برای ماشین را برای کاربران Android فراهم می کند.

ابزار داشبورد از قالب کاشی برای پیمایش استفاده می‌کند، در حالی که نسخه Maps از ترکیبی از طرح‌بندی زبانه‌ها و شبکه‌ای استفاده می‌کند. هر دو امکان دسترسی به میکروفون مورد استفاده برای دستورات دستیار Google را فراهم می کنند.

طبق گفته ۹to5Google، دلیل اینکه غول فناوری حالت دستیار رانندگی را خاموش کرد، استفاده بیشتر از نسخه Maps بود. به دلیل شباهت در نام ها و عملکرد، برخی ممکن است حتی متوجه وجود نسخه دستیار نشده باشند.

دستیار داشبورد حالت رانندگی توسط بسیاری از افراد جامعه به عنوان یک تنزل رتبه در نظر گرفته شد، با برخی پیشنهادات هرگز قرار نبود جایگزینی دائمی شود، اما در عوض یک اقدام توقف برای تبدیل تدریجی کاربران Android Auto به Google Maps بود.

از آنجایی که این دو برنامه عملکردهای بسیار مشترکی دارند، ممکن است Google به این نتیجه رسیده باشد که هیچ دلیلی برای وجود هر دو وجود ندارد.

Google در حال دور شدن از فناوری غیر صوتی کمک صوتی

غروب حالت رانندگی آخرین مورد از یک سری اقداماتی است که دستیار Google برای دور شدن از عملکردی که صرفاً با دستیار صوتی ساخته نشده است انجام داده است. پروژه های دیگری که رها شده اند عبارتند از Snapshot، که خلاصه‌ای سریع از مهم‌ترین کارهای روزانه را در اختیار کاربران Android قرار می‌دهد و بازی‌های نمایش هوشمند، که به برنامه‌های شخص ثالثی که از ورودی لمسی و صوتی برای ارائه بازی‌ها استفاده می‌کنند اجازه می‌دهد. در Nest Hub.


تصویر ویژه: Shutterstock/DenPhotos

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *