تهران ، ولیعصر
021-987654

Google به‌روزرسانی اسناد داده‌های ساختاری پرسش و پاسخ آموزشی

Google اسناد داده‌های ساختاریافته آموزش را با دستورالعمل‌های محتوای جدید و یک هشدار اقدام دستی برای سایت‌هایی که با الزامات جدید مطابقت ندارند، به‌روزرسانی کرد.

چرخ فلک پرسش و پاسخ آموزشی در نتایج جستجو

Google اسنادی را برای داده‌های ساختاریافته جدید اضافه کرد که به صفحات مرتبط کمک کرد تا در چرخ فلک پرسش و پاسخ آموزش واجد شرایط نشان داده شوند.

چرخ فلک پرسش و پاسخ آموزشی یک فهرست جستجوی پیشرفته است که در انواع جستجوی زیر موجود است:

  • نتایج جستجوی Google
  • دستیار Google
  • لنز Google

دو نوع صفحه بسیار متفاوت برای این ویژگی جستجوی پیشرفته واجد شرایط هستند.

  1. صفحات فلش کارت
  2. صفحات تک پرسش و پاسخ

Google دو نوع صفحه را که برای نمایش چرخ فلک آموزشی واجد شرایط هستند در جستجو توضیح داد:

«صفحه فلش کارت: صفحه ای که حاوی فلش کارت هایی است که معمولاً یک سؤال در یک طرف و یک پاسخ در طرف دیگر دارند. برای علامت گذاری صفحات فلش کارت، به خواندن این راهنما ادامه دهید تا نحوه افزودن طرح پرسش و پاسخ آموزشی را بیاموزید.

صفحه پرسش و پاسخ منفرد: صفحه‌ای که فقط شامل یک سؤال است و پاسخ‌های ارسالی توسط کاربر به دنبال آن است. برای علامت گذاری صفحات پرسش و پاسخ، به جای آن نشانه گذاری QAPage را اضافه کنید.”

صفحات فلش کارت از نشانه گذاری Quiz استفاده می کنند. صفحات پرسش و پاسخ از داده های ساختار یافته QAPage استفاده می کنند.

دستورالعمل های محتوا

دستورالعمل‌های محتوای پرسش و پاسخ آموزشی جدید Google توصیه می‌کند که صفحاتی که مطابقت ندارند، تحت یک اقدام دستی قرار می‌گیرند، که جریمه‌ای است که از نمایش سایت در نتایج جستجوی Google جلوگیری می‌کند.

بخش جدید اسناد هشدار می دهد:

“ما این دستورالعمل‌های محتوای پرسش و پاسخ آموزشی را ایجاد کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که کاربران ما با منابع آموزشی مرتبط مرتبط هستند.

اگر محتوایی را پیدا کنیم که این دستورالعمل‌ها را نقض می‌کند، پاسخ مناسبی خواهیم داد، که ممکن است شامل اقدام دستی و عدم نمایش محتوای شما در نتایج غنی پرسش و پاسخ آموزشی در Google باشد.

سه نکته را باید در نظر داشت:

۱. به ناشران صفحات پرسش و پاسخ آموزش توصیه می‌شود به دستورالعمل های محتوا برای صفحات پرسش و پاسخ.

این دستورالعمل‌ها بیان می‌کنند که نشانه‌گذاری داده‌های ساختاریافته QAPage فقط در صفحاتی قابل استفاده است که کاربران می‌توانند به سؤالات پاسخ دهند. مثال مورد استفاده معتبر ارائه شده یک انجمن وب است.

به سایت‌هایی که راهی برای پاسخگویی به سؤالات به کاربران ارائه نمی‌دهند، بلکه فقط یک سؤال و پاسخ ارائه می‌دهند، توصیه می‌شود به جای آن از داده‌های ساختار یافته صفحه FAQ استفاده کنند.

۲. صفحه باید دارای محتوای مرتبط با آموزش در قالب پرسش و پاسخ باشد و پاسخ به سؤال پاسخ می دهد.

۳. پاسخ ها باید دقیق و درست باشد. دستورالعمل‌ها بیان می‌کنند که اگر مقداری (نامشخص) از محتوا نادرست تشخیص داده شود، Google همه محتوا را برای دیدن در چرخ فلک پرسش و پاسخ آموزشی نادرست می‌کند.

روی دقت تمرکز کنید

آموزش موضوع حساسی است، بنابراین منطقی است که Google یک لایه سختگیری اضافی در مورد کیفیت اطلاعات نشان داده شده در چرخ فلک پرسش و پاسخ آموزشی خود اضافه کند.

Google به طور فزاینده ای بر درستی و مفید، که می تواند بخشی از روند جاری برای بهبود نتایج جستجو باشد.


نقل قول

دستورالعمل‌های جدید پرسش و پاسخ داده‌های ساختاریافته را بخوانید

دستورالعمل‌های محتوا

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Elnur

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *