تهران ، ولیعصر
021-987654

Google خط‌مشی «ویدیوی غیرقابل دسترس» را به‌روزرسانی می‌کند

در حرکت های بیشتر به سمت شفافیت برای تبلیغ کنندگان، Google بی سر و صدا خط مشی “ویدیوی غیرقابل دسترس” خود را در تبلیغات گوگل این هفته به روز کرد.

این به‌روزرسانی به تبلیغ‌کنندگان درک واضح‌تری از دلیل عدم تأیید و نحوه رفع سریع مشکل می‌دهد.

بیرونی کردن دلایل عدم تایید آگهی ویدیویی

اگر در Google Ads تبلیغ می کنید، به احتمال زیاد با دلایل بسیار مبهم با مخالفت های تبلیغاتی مواجه شده اید.

وقتی Google Ads موضوع مورد نظر را مطرح نمی کند، برای تبلیغ کنندگان هزینه دارد:

  • وقتی تبلیغات در حال اجرا نیستند فرصت های درآمدی از دست رفته
  • زمان آن رسیده است که دلایل احتمالی عدم تایید آگهی را بیشتر بررسی کنیم
  • کارایی زمانی که باید چرخ دنده را از مدیریت حساب به حالت بررسی تغییر دهید

آخرین به‌روزرسانی برای کمک به تبلیغ‌کنندگان برای حل رد تأیید آگهی‌های ویدیویی در «ویدیوی غیرقابل دسترس ” سیاست. این به‌روزرسانی چهار مثال از اینکه چرا یک تبلیغ ویدیویی ممکن است به‌عنوان غیرقابل دسترس علامت‌گذاری شود، ارائه می‌کند:

Google Ads updates its Unavailable Video policy for video ads.

آنچه در تبلیغات ویدیویی مجاز نیست

در حالی که مثال‌های بالا دلایل روشن‌تری را به تبلیغ‌کنندگان می‌دهد. چرا تبلیغات ویدیویی آنها ممکن است تایید نشود، ممکن است واضح نباشد. بیایید این چهار مثال را در بالا تجزیه کنیم.

  • وضعیت ویدیو پس از ارسال به «حذف شده» تغییر کرد. فرض کنید ویدیویی در کانال YouTube خود، عمدا یا تصادفی حذف شده است. در این صورت، گوگل به تبلیغ‌کنندگان اجازه نمی‌دهد از آن ویدیوی خاص در هر شکلی از تبلیغات استفاده کنند – احتمالاً به این دلیل که URL اصلی دیگر کار نمی‌کند. اگر ویدیویی به‌طور تصادفی حذف شد، باید دوباره آپلود شود و URL جدید را به آگهی ویدیویی تأیید نشده پیوند دهید.
  • وضعیت ویدیو پس از ارسال به «خصوصی» تغییر کرد. در حالی که Google اجازه می‌دهد از ویدیوهای فهرست‌نشده در تبلیغات ویدیویی استفاده شود، وضعیت‌های ویدیویی «خصوصی» مجاز نیستند. فقط دعوت‌شدگانی که پیوند خاصی برای مشاهده ویدیو دارند، می‌توانند ویدیوی خصوصی را مشاهده کنند. به همین دلیل، گوگل به دلیل ماهیت هدف قرار دادن مخاطبان گسترده در آن کانال، این وضعیت ویدیو را در تبلیغات YouTube مجاز نمی‌داند.
  • ویدیو به‌عنوان اولین پخش زنده علامت‌گذاری شده است. در حالی که این نوع ویدیو برای عموم در دسترس است، Google Ads به دلیل ماهیت نوع ویدیو آن را مجاز نمی‌داند. با استفاده از ویدیوهای اولین نمایش، کاربران می‌توانند در زمان واقعی تماشا کنند و به عقب برگردند، اما نمی‌توانند در طول اولین نمایش، سریع به جلو حرکت کنند. اگر می‌خواهید از ویدیویی استفاده کنید که به‌عنوان اولین پخش زنده علامت‌گذاری شده است، منتظر بمانید تا اولین نمایش به پایان برسد، زیرا ویدیو به طور منظم در کانال YouTube شما آپلود می‌شود. ویدیوهای آپلود شده منظم در تبلیغات YouTube مجاز هستند.
  • ویدئوهایی که فقط حامیان مالی یا اعضا علامت‌گذاری شده‌اند. مشابه وضعیت «خصوصی»، این نوع وضعیت نشان می‌دهد که ویدیو در دسترس عموم نیست یا نباید در دسترس عموم باشد. هر ویدئویی که در تبلیغات یوتیوب استفاده می‌شود باید به‌راحتی در دسترس عموم قرار گیرد تا بتوان آن را مشاهده کرد. همانطور که در بالا ذکر شد، Google به ویدیوهای خصوصی یا بیش از حد هدفمند در تبلیغات ویدیویی اجازه نمی دهد.

خلاصه: چرا تبلیغ کنندگان باید اهمیت دهند

خط‌مشی به‌روزرسانی شده ویدیوی Google Ads نشان می‌دهد که Google به سمت تبلیغ‌کننده حرکت می‌کند شفافیت.

به خصوص با تبلیغات ویدیویی، احتمالاً تبلیغ‌کنندگانی نیستند که ویدیوها را در کانال YouTube یک برند آپلود می‌کنند یا حتی ممکن است به کانال دسترسی نداشته باشند. و اگر تبلیغ‌کنندگان با «ویدیوی غیرقابل دسترس» مخالفت کنند، انجام کار تحقیقاتی می‌تواند بسیار زیاد باشد.

جدیدترین به‌روزرسانی خط‌مشی به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا بهتر بفهمند چرا یک ویدیوی خاص ممکن است برای تبلیغ در دسترس نباشد. مثال‌های بالا می‌توانند بازاریاب‌ها را راهنمایی کنند تا به تیم‌های مناسبی که مسئول اجرای ویدیو هستند بروند و به سرعت برای حل مشکل گرد هم آیند.


تصویر ویژه: metamorworks/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *