تهران ، ولیعصر
021-987654

مدیر عامل گوگل تایید کرد که ویژگی‌های هوش مصنوعی به زودی جستجو می‌شوند

Google امروز اعلام کرد که به زودی ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در نتایج جستجوی خود عرضه می‌کند و روشی جدید و بصری‌تر برای پیمایش و درک وب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

این ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی به کاربران کمک می‌کند تا با تقطیر اطلاعات پیچیده در قالب‌های قابل هضم، به سرعت تصویر بزرگ را درک کنند و درباره یک موضوع بیشتر بیاموزند.

Google سابقه طولانی در استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود نتایج جستجوی خود برای میلیاردها نفر دارد.

آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی این شرکت، مانند LaMDA، PalM، Imagen، و MusicLM، راه‌های کاملاً جدیدی را برای تعامل با اطلاعات در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

Google در تلاش است تا این آخرین پیشرفت‌ها را با جستجو در محصولات خود بیاورد.

برای مثالی از اینکه ویژگی‌های هوش مصنوعی Google در عمل چگونه به نظر می‌رسند، تصویر زیر را ببینید. برای بیانیه‌ای از مدیر عامل Google در رابطه با سرویس جدید ChatGPT، به بخش بعدی بروید.

Google CEO Confirms AI Features Coming To Search “Soon”عکس از صفحه: blog.google/technology/ai/bard-google-ai-search-updates/, فوریه ۲۰۲۳.

بیانیه ساندار پیچای، مدیر عامل Google

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل و آلفابت، rel منتشر کرد بیانیه در توییتر درباره سرویس هوش مصنوعی مکالمه ای که در هفته های آینده در دسترس خواهد بود.

Bard که توسط LaMDA پشتیبانی می‌شود، مدل زبان جدید Google برای برنامه‌های گفتگو است.

طبق گفته Pichai، Bard که از هوش و دانش گسترده Google بهره می‌برد، می‌تواند پاسخ‌های دقیق و باکیفیت ارائه دهد:

«در سال ۲۰۲۱، ما قابلیت‌های زبان + مکالمه نسل بعدی را که توسط مدل زبان برای برنامه‌های گفتگو (LaMDA) پشتیبانی می‌شود، به اشتراک گذاشتیم. به زودی: Bard، یک سرویس مکالمه آزمایشی جدید #GoogleAI با پشتیبانی LaMDA.

برد به دنبال ترکیب وسعت دانش جهان با قدرت، هوش و خلاقیت مدل‌های بزرگ زبان ما است. از اطلاعات وب استفاده می کند تا پاسخ های تازه و باکیفیت ارائه دهد. امروز Bard را به روی آزمایش‌کنندگان خارجی قابل اعتماد باز می‌کنیم.

ما بازخورد آن‌ها را با آزمایش داخلی خود ترکیب می‌کنیم تا مطمئن شویم که پاسخ‌های Bard با نوار بالای کیفیت، ایمنی و پایه ما مطابقت دارد و در هفته‌های آینده آن را به‌طور گسترده‌تر در دسترس قرار خواهیم داد. زود است، ما آن را راه‌اندازی، تکرار و بهتر خواهیم کرد.»

Google CEO Confirms AI Features Coming To Search “Soon”عکس از صفحه: blog.google/technology/ai/bard-google-ai-search-updates/، فوریه ۲۰۲۳.

به طور خلاصه

به‌طور فزاینده‌ای، مردم برای دریافت اطلاعات و درک عمیق‌تر به Google روی می‌آورند.

با کمک هوش مصنوعی، Google می‌تواند بینش‌هایی را برای سؤالاتی که در آن‌ها پاسخ صحیحی وجود ندارد، ادغام کند، و دسترسی افراد به هسته اصلی آنچه را که در جستجوی آن هستند، آسان‌تر می‌کند.

علاوه بر ویژگی‌های هوش مصنوعی که در جستجو ارائه می‌شوند، Google همچنین در حال معرفی یک سرویس آزمایشی هوش مصنوعی به نام Bard است. با پشتیبانی از LaMDA، Bard از هوش و دانش گسترده Google برای ارائه پاسخ‌های دقیق و با کیفیت به کاربران استفاده می‌کند.

Google همچنان به نشان دادن تعهد خود برای شهودی‌تر و مؤثرتر کردن جستجو برای کاربران ادامه می‌دهد. همانطور که پیچای در بیانیه خود گفت، شرکت به راه اندازی، تکرار و بهبود این پیشنهادات جدید در هفته ها و ماه های آینده ادامه خواهد داد.

منبع: Google

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *