تهران ، ولیعصر
021-987654

شکایت گوگل از انحصار پرداخت درون برنامه ای اندروید

شرکت برنامه دوستیابی آنلاین Match Group در ۹ مه شکایتی را علیه Google تنظیم کرد و مدعی شد این غول فناوری با وادار کردن برنامه ها به استفاده از سیستم صورتحساب خود، انحصار غیرقانونی بر روی Android ایجاد کرده است.

Match Group که مالک ۴۵ سایت دوستیابی جهانی از جمله Tinder، PlentyOfFish و OKCupid است، ادعا می‌کند که سیاست‌های پرداخت درون برنامه‌ای Google ضد رقابت است.

شرکت‌های هولدینگ Google “گروگان،” Suit Alleges

Match Group در دادخواستی که در دادگاه منطقه ای کالیفرنیای شمالی تنظیم شده است، می گوید:

«ده سال پیش، Match Group شریک Google بود. ما اکنون گروگان آن هستیم. هنگامی که بازار توزیع برنامه اندروید را با Google Play در انحصار خود درآورد… گوگل به دنبال ممنوعیت خدمات پردازش پرداخت درون برنامه ای جایگزین شد تا بتواند تقریباً از هر تراکنش درون برنامه ای در اندروید کوتاهی کند.

بر اساس اعلان گروه مسابقه.

Match Group در اعلامیه گفت: «این «هزینه‌های» گزاف، توسعه‌دهندگان را مجبور می‌کند تا برای خدمات خود از کاربران هزینه بیشتری دریافت کنند و از منابعی استفاده کنند که در غیر این صورت روی کارمندان، فناوری‌ها و ویژگی‌های درخواستی کاربر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

Match Group در حال تلاش برای بارگیری رایگان است، Google پاسخ می دهد

در پاسخ به شکایت، Google یک پست وبلاگی منتشر کرد که Match Group را متهم کرد که به‌طور غیرمنصفانه از سرمایه‌گذاری‌های Google در این پلتفرم به صورت رایگان استفاده می‌کند.

Google در پست وبلاگ بیان می کند:

«پس از سال‌ها بهره‌مندی از مزایای Google Play، Match Group تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا از پرداخت هزینه‌های هنگفتی که دریافت می‌کند اجتناب کند – از جمله سوء استفاده از دادگاه‌ها، لابی کردن سیاست‌گذاران و حتی پیشنهاد به سرمایه‌گذاران برای استفاده از سیستم‌های صورت‌حساب جایگزین آنها را از پرداخت هزینه خدمات ارزشمندی که از Google Play دریافت می کنند معاف می کند.»

Google اتهامات وارد شده علیه خود را رد می‌کند و مدعی است که هزینه‌های آن در بین فروشگاه‌های برنامه بزرگ پایین‌ترین است و کارمزدها تمام خدمات Google Play را پوشش می‌دهد، نه فقط پردازش پرداخت.

پاسخ غول فناوری همچنین اشاره می‌کند که Android تنها پلتفرم تلفن همراهی است که گزینه‌های توزیع جایگزین را ارائه می‌دهد و برنامه‌ها نیازی به توزیع از طریق Google Play ندارند.


تصویر ویژه: Ascannio/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *