تهران ، ولیعصر
021-987654

جان مولر از گوگل: “جستجو هرگز تضمین نمی شود”

جان مولر، مدافع جستجوی Google، در پاسخ به یکی از صاحبان سایت که پرسیده بود چرا محتوای آنها ایندکس نمی شود، گفت: “جستجو هرگز تضمین نمی شود”.

در انجمن r/TechSEO در Reddit، کاربر از اینکه وب‌سایتی که محتوای مشابه را مجدداً منتشر می‌کند، سریع‌تر ایندکس می‌شود، ناراضی است.

کاربر Reddit یک موضوع پست می‌کند و از او می‌پرسد که آیا می‌تواند از API Indexing برای ورود به فهرست Google استفاده کند.

مولر این ایده را رد می‌کند و می‌گوید که API Indexing برای انواع خاصی از محتوا، مانند پخش‌های زنده و پست‌های شغلی رزرو شده است.

او این بیانیه را دنبال می‌کند که جستجو تضمینی نیست و بینشی در مورد آنچه که Google در مورد فهرست‌بندی اولویت دارد، ارائه می‌دهد.

مولر در مورد آنچه محتوا را ارزش نمایه سازی می کند

مولر قبلاً بیان کرده است که سایت‌ها باید ارزشمند باشند تا نمایه شوند، و او نیز این احساس را دارد. دوباره در Reddit.

علاوه بر این، مولر چندین معیار را بررسی می‌کند که الگوریتم Google به دنبال آن است که آیا محتوا ارزش نمایه‌سازی را دارد یا خیر:

«جستجو هرگز تضمین نمی‌شود، و سایت‌های زیادی هستند که سعی می‌کنند به‌روزرسانی‌های خود را به Google وارد کنند. فکر می‌کنم در نهایت بهترین کار این است که به Google (و کاربران) ثابت کنید که به‌روزرسانی‌هایی که ارائه می‌دهید ارزشمند هستند: منحصر به فرد، قانع‌کننده، با کیفیت بالا، و چیزی نیست که قبلاً در جای دیگری منتشر شده باشد.»

برای زمینه، کاربر Reddit وب‌سایتی را اجرا می‌کند که آگهی‌های ترحیم منتشر می‌کند.

در قسمت بعدی پاسخ خود، مولر اذعان می کند که اطمینان از اینکه محتوای ارائه شده توسط افراد دیگر مطابق با معیارهای Google باشد، می تواند چالش برانگیز باشد.

این نکته را نمی توان در مورد آگهی های ترحیم اغراق کرد، وقتی جستجوی Google آخرین چیزی است که مردم به آن فکر می کنند.

با این حال، کل سایت تحت کنترل کاربر Reddit است و آنها محدود به انتشار محتوای ارائه شده نیستند.

مولر به صاحب سایت می‌گوید که راه‌هایی برای ارزشمندتر کردن وب‌سایت خود بیاندیشد و احتمال ایندکس سریع صفحات توسط Google را افزایش دهد.

“من متوجه می شوم که وقتی صحبت از محتوای تولید شده توسط کاربر می شود سخت است (که فکر می کنم برخی از این موارد خواهد بود)، اما در نهایت سایت شما همان چیزی است که منتشر می کنید، صرف نظر از اینکه در ابتدا از کجا آمده است. بنابراین، هرچه بیشتر بتوانید اطمینان حاصل کنید که محتوای فهرست‌شده در سایتتان به راحتی قابل یافتن است و برای وب بسیار ارزشمند است، احتمال بیشتری وجود دارد که Google بتواند آن را به سرعت دریافت کند (و این به این معنی است که محتوایی را که تشخیص می‌دهید مسدود می‌کنید. برای مثال، از نمایه شدن کمتر ارزش دارد.»

وقتی Google محتوای منتشر شده مجدد را سریعتر از نسخه اصلی ایندکس می کند، وب سایت منبع را کمتر از سایتی که محتوای آن را کپی می کند ارزش دارد.

هیچ راه حل آسانی برای این مشکل وجود ندارد، مانند استفاده از API نمایه سازی Google. کاربر Reddit باید تغییراتی در وب‌سایت خود ایجاد کند تا ثابت کند که ارزش خزیدن و ایندکس شدن سریع‌تر را دارد.

گفته شد، مولر پیشنهاد می‌کند یک تغییر جزئی همه سایت‌ها انجام دهند تا به Google سیگنال دهند که محتوای جدیدی در دسترس است.

مولر می‌گوید

پیوند به محتوای جدید وب‌سایت از صفحه اصلی می‌تواند آن را سریع‌تر در رادار Google دریافت کند:

«یکی از کارهایی که سایت‌های کوچک‌تر و جدیدتر می‌توانند انجام دهند، ذکر و پیوند به به‌روزرسانی‌ها در صفحه اصلی‌شان است. Google معمولاً صفحات اصلی را بیشتر به روز می کند، بنابراین اگر مورد مهم و جدیدی وجود دارد، مطمئن شوید که آن را در آنجا دارید. بسیاری از سایت‌ها این کار را به‌طور مستقیم، با نوار کناری یا بخشی برای به‌روزرسانی، ذکر سرفصل‌های جدید و پیوند دادن به محتوا انجام می‌دهند.”

در حالی که این امر به جلب توجه سریع‌تر محتوا کمک می‌کند، هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که Google آن را سریع‌تر فهرست‌بندی کند.


منبع: Reddit
تصویر ویژه: JHVEPhoto/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *