تهران ، ولیعصر
021-987654
جان مولر گوگل توصیه هایی را برای یافتن شغل در زمینه فناوری به اشتراک می گذارد

جان مولر گوگل توصیه هایی را برای یافتن شغل در زمینه فناوری به اشتراک می گذارد

در موضوعی در Reddit، کاربری اخیراً در مورد استخدام در یک شرکت فناوری بزرگ مانند Google مشاوره درخواست کرده است.

جان مولر، وکیل جستجوی Google، که از سال ۲۰۰۷ در این شرکت بوده است، با چندین بینش ارزشمند پاسخ داد.

برای بسیاری، یافتن شغل در Google یا یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ فناوری می‌تواند یک رویا باشد.

با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که استخدام در شرکت‌هایی با اندازه Google می‌تواند طولانی و رقابتی باشد.

با توصیه مولر، متقاضیان کار مشتاق می توانند موقعیت بهتری برای شغل رویایی خود داشته باشند.

کارمندان مشتاق فناوری می‌توانند با ایجاد مهارت‌ها و دانش خود، ایجاد تماس‌های صنعتی و آماده شدن برای مصاحبه، شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهند.

این چیزی است که مولر در مورد چگونگی موقعیت‌یابی برای موفقیت می‌گوید.

مهارت های خود را توسعه دهید و مخاطبین صنعت را ایجاد کنید

مولر به متقاضیان شغلی بالقوه توصیه می‌کند که برای ارتقای مهارت‌ها و دانش خود در سطح بالایی وقت بگذارند و با صنعت تماس برقرار کنند.

او مطالعه و مشارکت در پروژه‌های منبع باز را پیشنهاد می‌کند، حتی اگر شامل کدنویسی نباشد.

این تلاش‌ها شما را در موقعیت بهتری قرار می‌دهند که پس از شروع مجدد استخدام، شغلی پیدا کنید.

مولر بیان می کند:

«من در Google کار می‌کنم اما واضح است که نمی‌توانم به جای آن‌ها در مورد شغل صحبت کنم، و مدیریت کسب‌وکار چیزی نیست که من درباره آن اطلاعات زیادی داشته باشم. حدس می‌زنم مدیریت محصول نزدیک است؟

به هر حال، هیچ‌کدام از اینها واقعاً مختص Google نیست، اما به طور کلی در مورد رکود یا شبه رکود یا هر چیز دیگری که باشد، توصیه من این است که زمان بگذارید تا مهارت‌ها و دانش خود را به سطح بالایی برسانید، و پس از آن به طور جدی به دنبال یک شغل باشید که همه چیز دوباره شروع به کار کرد.

۱ تا ۲ سال آینده را صرف مطالعه کنید و سعی کنید مخاطبین صنعتی ایجاد کنید (به پروژه های منبع باز نگاه کنید، مشارکت شما نیازی به کدنویسی ندارد). فرض من این است که با اخراج و همکاری، شرکت‌های بزرگ‌تر استخدام را برای مدتی، شاید ۶ تا ۱۸ ماه متوقف می‌کنند، و سپس می‌خواهند دوباره با سرعت کامل حرکت کنند.

به‌دست آوردن شغل در شرایط رکودی مانند این احتمالاً سخت‌تر و آشفته‌تر است – اگرچه این نیز می‌تواند خوب باشد. قرار گرفتن در صف و آماده شدن برای زمانی که اوضاع خوب شود، احتمالاً استراتژی بهتری است.”

آماده شدن برای مصاحبه

هنگامی که شروع به دیدن فرصت های شغلی کردید، مولر توصیه می کند بر اساس موقعیت هایی که به آنها علاقه دارید، آموزش مصاحبه جدی انجام دهید.

او توصیه می کند فردی را با موقعیت مشابه در شرکتی که به آن علاقه دارید پیدا کنید و مغز او را انتخاب کنید.

به جای نظرات شخصی، پاسخ دادن به سوالات را به صورت عینی و با معیارها تمرین کنید.

مولر ادامه می دهد:

«وقتی شروع به مشاهده نقش‌های موجود کردید، توصیه من (برای شرکت‌های بزرگ) این است که بر اساس موقعیت‌هایی که در نظر دارید، آموزش مصاحبه جدی انجام دهید.

شرکت در مصاحبه‌ها به عنوان یک جوان باهوش می‌تواند کارساز باشد، شرکت در مصاحبه‌ها با درک چگونگی ظاهر این فرآیند بسیار کمتر استرس‌زا خواهد بود (و شما همچنان باید چیزهای درست را بدانید، آموزش مصاحبه انجام نمی‌دهد. جایگزین کنید).

برای کدنویسی، کتاب‌ها و نکات زیادی وجود دارد، برای غیر کدنویسی، مطمئن هستم که تعدادی نیز وجود دارد. در حالت ایده‌آل، فردی را با موقعیت مشابه در یکی از شرکت‌هایی که به آن علاقه‌مند هستید، پیدا کنید و مغز او را انتخاب کنید.

با کسی تمرین کنید. در مورد نحوه ارائه پاسخ ها به طور عینی احساس کنید – به جای “من فکر می کنم X یا Y”، راه هایی برای به دست آوردن معیارها پیدا کنید “X یا Y را بر اساس نتایج Z انتخاب کنید” و غیره.”

<. div data-total="8" id="SEJ_300x250_UnderPost_3_i-parent" class="content-unit sss2_sllo_o mmh-90-wrap">

ناامید نشوید

در نهایت، مولر توصیه می‌کند که بیش از حد روی یک شرکت یا مکان تمرکز نکنید.

او می‌گوید که استخدام می‌تواند تا حدودی تصادفی باشد، و حتی اگر فکر می‌کنید که یک مصاحبه عالی انجام می‌دهید، ممکن است کارساز نباشد.

آن را شخصی نگیرید، او اضافه می کند:

«این یک فرآیند طولانی است، من واقعاً توصیه می‌کنم آن را به آرامی در طول رکود مصرف کنید و از آن برای آماده‌سازی استفاده کنید، همچنین اکیداً توصیه می‌کنم با مصاحبه در شرکت‌های غیرمجاز خود شروع کنید تا تمرین واقعی را انجام دهید.

روی یک شرکت/مکان بیش از حد تمرکز نکنید. همچنین، استخدام می‌تواند تا حدودی تصادفی باشد، بنابراین حتی اگر فکر می‌کنید که یک مصاحبه عالی انجام می‌دهید، ممکن است به نتیجه نرسد – آن را شخصی نگیرید.»


تصویر ویژه: SeventyFour/Shutterstock

منبع: Reddit

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *