تهران ، ولیعصر
021-987654

فریز استخدام موسسات متا، کاهش بودجه، تجدید ساختار شرکت

شرکت رسانه های اجتماعی Meta در حال ایجاد توقف استخدام و هشدار به کارکنان در مورد بازسازی و کوچک سازی بیشتر است. این اعلامیه از سوی مدیرعامل مارک زاکربرگ در یک تماس داخلی همه جانبه، بلومبرگ گزارش داد.

این شرکت که مالک فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ است، طبق گزارش‌ها، بودجه‌های اکثر تیم‌ها را کاهش خواهد داد.

این اعلامیه فقط یک هفته پس از وال استریت ژورنال گزارش داد به برخی از کارمندان متا گفته شده است که نقش‌های جدیدی در شرکت بیابند یا با کوچک‌سازی مواجه خواهند شد. بر اساس آن گزارش، کارگرانی که در یک «لیست ۳۰ روزه» بودند باید به سرعت نقش جدیدی در شرکت پیدا می‌کردند یا در خطر خاتمه قرار می‌گرفتند.

این اولین کاهش عمده بودجه شرکت از زمان تأسیس فیس بوک در سال ۲۰۰۴ است و ظاهراً پایانی بر عصر رشد سریع رسانه های اجتماعی است.

زاکربرگ به عدم اطمینان اقتصادی به عنوان عامل محرک اشاره می کند

رهبری متا شرایط اقتصادی فعلی را مقصر این کاهش ها دانست.

زاکربرگ در یک جلسه پرسش و پاسخ به کارمندان گفت: «امیدوار بودم اقتصاد تا کنون به وضوح تثبیت شده باشد، اما با توجه به آنچه که می‌بینیم، به نظر می‌رسد هنوز اینطور نیست، بنابراین می‌خواهیم تا حدودی محافظه‌کارانه برنامه‌ریزی کنیم. به گزارش بلومبرگ.

در اوایل سال جاری، متا اولین کاهش خود را گزارش کرد در درآمد تبلیغات. این امر عمدتاً به دلیل تغییر سیاست حفظ حریم خصوصی اپل برای iOS خود انجام شده است تا به کاربران آیفون امکان انصراف را بدهد. از ردیابی داده‌های آنها در بین برنامه‌ها.

علاوه بر این، رقابت با TikTok که کاربران را از اینستاگرام و فیس‌بوک دور می‌کند، مانع رشد این شرکت شده است.

متا ماه هاست که برای برش ها آماده شده است

متا در ماه جولای شروع به کند کردن استخدام کرد زیرا به نظر می‌رسید که شرکت خود را برای کاهش کار آماده می‌کند. زاکربرگ پس از عدم هدف درآمد سه ماهه خود برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، نشان داد که متا سرعت را کاهش خواهد داد. سرعت سرمایه گذاری های آن.

او همچنین هشدار داد که برخی از تیم‌های متا در پاسخ به کاهش درآمد کوچک می‌شوند و نشان می‌دهند که شرکت به رکود نزدیک می‌شود.

این همچنین اولین سال در تاریخ ۱۸ ساله فیس بوک بود که در آن شرکت رشد نکرد.

بسیاری از شرکت های تبلیغات محور که با چالش های اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند

علاوه بر چالش‌های داخلی، متا، مانند بسیاری از شرکت‌های فناوری، پس از فدرال رزرو نرخ بهره را در ۲۲ سپتامبر افزایش داد. 

تویتر در ماه مه گذشته تعطیلی استخدام خود را اعلام کرد و طبق گزارش‌ها از کارمندان خواست تا هر کجا که ممکن است هزینه‌های خود را کاهش دهند. ماه گذشته، Snapchat نیروی کار خود را ۲۰% کاهش داد.

حتی گوگل هم مصون نبوده است. Alphabet, Inc، شرکت مادر غول موتور جستجو، نرخ استخدام خود را کاهش داد در نیمه آخر سال ۲۰۲۲.


تصویر ویژه: Shutterstock/askarim

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *