تهران ، ولیعصر
021-987654

توییتر ایلان ماسک برای بازاریابان دیجیتال چگونه است؟

الون ماسک در ۴ آوریل پس از به دست آوردن ۹.۱% سهام در شرکت. بایگانی SEC نشان می دهد که او تا جلسه سالانه سهامداران شرکت در سال ۲۰۲۴ به عنوان مدیر کلاس II خدمت خواهد کرد.

این انتصاب، که یک موقعیت عالی در هیئت مدیره نیست، همچنین سهام او را به ۱۴.۹٪ یا کمتر از سهام عادی در طول مدت تصدی وی و ۹۰ روز پس از آن محدود می کند.

سؤال اکنون این است: تأثیر ایلان ماسک برای توییتر و برای کل بازار دیجیتال چه معنایی می تواند داشته باشد؟

با سرمایه گذاری و مشارکت ماسک با توییتر چه تغییری می کند؟

جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر، که سال گذشته از سمت مدیرعاملی کنار رفت، از حضور ماسک در هیئت مدیره استقبال کرد و اظهار داشت که معتقد است ماسک و مدیر عامل فعلی پاراگ آگراوال “تیمی باورنکردنی خواهند بود.”

ماسک قبلاً ایده‌های جدیدی را برای این پلتفرم بیان کرده است، از جمله افزودن یک ویژگی ویرایش، که این شرکت از سال گذشته روی آن کار کرده است و ربات‌های رمزنگاری را “مشکل آزاردهنده‌ترین” روی پلت فرم.

ماسک به‌عنوان بزرگ‌ترین سهامدار شرکت، نقش بزرگی در تعیین مسیر شرکت خواهد داشت.

اما به عنوان تنها یکی از اعضای هیئت مدیره ۱۲ نفره، او هیچ مسئولیتی در قبال عملیات یا تصمیمات روزمره نخواهد داشت.

این بدان معناست که در حالی که او در آینده شرکت صدای بزرگی دارد، نمی تواند به طور یکجانبه تغییرات عملکردی را اعمال کند یا تصمیمات خط مشی را معکوس کند.

“این امر ماسک را از بنیانگذار X.com (که بعداً به PayPal تبدیل شد) به دنیای ارتباطات برنامه – و شاید حتی پرداخت ها بازگرداند. لورن بیکر، موسس شرکت توییتر، می‌گوید مجموعه پتنت‌های توییتر قوی است، از توئیت‌ها گرفته تا پتنت‌های مربوط به نیمه هادی‌ها. مجله موتور جستجو و بنیاد دیجیتال.

مجموعه ثبت اختراع توییتر بیش از ۱۴۰۰ نوآوری قوی دارد که بخش اعظم آنها حاصل خرید است (فقط ۲۸۰ درخواست توسط خود توییتر ثبت شده است).

بیکر خاطرنشان کرد: «معلوم نیست که ماسک دقیقاً در کجا قرار می‌گیرد، اما مانند تلاش‌های خورشیدی و فضایی‌اش، بیشتر پروژه‌ها و خریدهای او با تسلا مرتبط هستند.
بیکر گفت: «اما با محو شدن اعتماد به گوگل و متا، اگر ماسک را بیشتر در جهت کشف اخبار و روندها در توییتر ببینم، تعجب نخواهم کرد.

“به‌علاوه، هر موتور رسانه‌های اجتماعی به یک چهره نیاز دارد. ماسک یک جایگزین عالی برای دورسی است که در fintec دو برابر شده است.”

ماسک تاریخچه ای با توییتر دارد

قبل از به دست آوردن سهام در این شرکت، ماسک به استفاده از توییتر برای جمع آوری و تأثیرگذاری بر افکار عمومی در سایت شناخته شده بود.

در ۲۵ مارس، او از بیش از ۸۰ میلیون دنبال کننده خود نظرسنجی کرد اگر آنها معتقد بودند توییتر به شدت به اصول آزادی بیان پایبند است.

زمانی که بیش از ۷۰٪ پاسخ منفی دادند، او اشاره کرد که در حال بررسی راه اندازی یک پلتفرم رسانه اجتماعی جدید است.

انتقادات از تعهد توییتر به آزادی بیان با ۸ ژانویه ۲۰۲۱ ممنوعیت رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ به دلیل نقض مکرر قوانین شرکت.

علاوه بر این، ماسک از شیوه‌ای که توییتر با توئیت‌های مربوط به امور مالی او سرکوب کرد، به‌ویژه توییت‌های ۶ نوامبر ۲۰۲۱ خود که در آن از دنبال‌کنندگان پرسید که آیا باید بخشی از سهام تسلا خود را بفروشد، ابراز نارضایتی کرده است.

SEC مدعی شد که دارای اختیارات قانونی برای احضار مدیر عامل تسلا در مورد این توییت‌ها است و اقدام او برای کنار گذاشتن توافقنامه دادگاه سال ۲۰۱۸ مبنی بر اینکه توییت‌هایش از قبل تایید شده باشند، نامعتبر است.

میراندا میلر می‌گوید: «می‌توانیم تغییرات بسیار اساسی در نحوه عملکرد توییتر در نتیجه مشارکت عمیق‌تر ماسک مشاهده کنیم. ، سردبیر مدیر در مجله موتور جستجو.

“چند هفته پیش، ماسک در جک دورسی توییت کرد که الگوریتم توییتر باید منبع باز باشد، سپس آن را با یک نظرسنجی که بیش از ۱.۱ میلیون رای جمع آوری کرد.

“الون همچنین منتقد سرسخت آنچه او به عنوان انفعال توییتر در مورد کلاهبرداری های رمزنگاری و مانع از آزادی بیان می داند، بوده است.

میلر گفت: «من تعجب نمی‌کنم اگر ببینیم که او پشت میز هیئت مدیره برای فضای آزادتر، بازتر و کمتر تعدیل‌شده‌تر، که پتانسیل تبدیل شدن به یک مسئولیت بزرگ‌تر برای برندها را دارد، حمایت می‌کند.

“از سوی دیگر، او یک مبتکر است و در فضای پرداخت آنلاین موفق بوده است. این می تواند خبر خوبی برای برنامه های تجارت اجتماعی توییتر باشد. او توضیح می‌دهد که این مکانی است که از لحاظ تاریخی در آن مبارزه کرده‌اند و ما در راه‌اندازی ماژول فروشگاه می‌بینیم که این یک منطقه تمرکز تجدید شده است.

تویتر افزایش سهام پس از اعلامیه

به دنبال این اعلامیه، سهام Twitter، Inc. در بورس نیویورک تا ۲۷ درصد افزایش یافت و از ۳۹.۳۰ دلار به بالاترین حد ۵۳.۸۴ دلار رسید.

این بزرگترین سود شرکت در بازار از زمان عرضه اولیه شرکت در سال ۲۰۱۳ بود. در زمان نگارش این مقاله، آنها در ۵۰.۵۱$.

ماسک خرید خود را دوشنبه، ۴ آوریل فاش کرد، اما بایگانی نشان می‌دهد که او خرید سهام را در ۳۱ ژانویه آغاز کرده است. پرونده اولیه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار یک فرم ۱۳G بود که نشان دهنده سرمایه گذاری غیرفعال است.

اما، او در روز سه شنبه، ۵ آوریل، فرم ۱۳D را ثبت کرد، که بیشتر توسط سرمایه گذاران فعال استفاده می شود.

اینکه آیا جهش اولیه در قیمت سهام نشانه تایید عمومی عمومی است یا خیر، باید مشخص شود.

یک چیز مسلم است – ایلان ماسک برنامه های بزرگی برای توییتر دارد.

تاثیر او چقدر است، چه تغییراتی اعمال می‌شوند و چگونه این امر بر بازاریابی دیجیتال از طریق پلتفرم تأثیر می‌گذارد، باید دید.


تصویر ویژه: Shutterstock/jtstockimage

منابع اضافی:

  • بایگانی SEC توییتر، ۴ آوریل ۲۰۲۲
  • پرتفوی پتنت توییتر – کمی ارگانیک و بیشتر اکتسابی، GreyB
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *