تهران ، ولیعصر
021-987654

به یاد بیل اسلاوسکی: افسانه سئو، مربی و دوست

با از دست دادن بیل اسلاوسکی، مالک SEO By The Sea، مدیر جستجو در Go Fish Digital، مربی، مربی، و دوست.

بیل برای بسیاری از مردم چیزهای بسیار خوبی بود. او یکی از همکاران در اینجا در Search Engine Journal از سال ۲۰۱۹ بوده است، و دوست و مربی بسیاری از ما برای چندین دهه دیگر.

اغلب نمی‌توانید بگویید که شخصی کل یک صنعت را تحت تأثیر قرار داده و شکل داده است. اما این یکی از آن مواقع است.

در ۱۹ مه ۲۰۲۲، صنعت سئو متوجه شد که بیل اسلاوسکی درگذشته است.

از دست دادن و اندوه در سراسر جامعه ما قابل لمس بود.

Remembering Bill Slawski: SEO Legend, Mentor & Friend

Remembering Bill Slawski: SEO Legend, Mentor & Friend

Remembering Bill Slawski: SEO Legend, Mentor & Friend

Remembering Bill Slawski: SEO Legend, Mentor & Friend
Remembering Bill Slawski: SEO Legend, Mentor & Friend

بیل کارشناس ثبت اختراع جستجو، همکار و مربی بسیاری، و دوست بسیاری دیگر، زندگی همه افراد در صنعت جستجو را تحت تأثیر قرار داد.

اگر یکی از هزاران مقاله‌ای را که او نوشته یا در آن مشارکت داشته، نخوانده باشید، یکی از مصاحبه‌هایش را تماشا نکرده باشید، در یکی از سخنرانی‌هایش شرکت نکرده باشید، یا به پادکستی که او مهمان آن بوده گوش نکرده باشید – تضمین می‌کنم که با کسی کار می‌کنید. با دارد، از آن یاد بگیرید یا برای آن کار کنید.

این امر به دلیل دانش و تخصص گسترده بیل، همراه با اشتیاق بی‌نظیر به تفاوت‌های ظریف و پیشرفت‌های تکنولوژیکی است که موتورهای جستجو را وادار می‌کند.

چند هفته پیش با بیل صحبت کردم، در حالی که در حال برنامه ریزی یک مقاله ویژه در مورد پتنت هایی بودیم که او احساس می کرد برای بازاریابان جستجو بیشترین تاثیر را دارد.

در آن مصاحبه، او عشق خود را به ثبت اختراع توضیح داد.

“چیزی که همیشه در مورد پتنت ها می گویم این است که آنها بهترین مکان برای یافتن فرضیات در مورد جستجوگران، در مورد جستجو و در مورد وب هستند. اینها مهندسان جستجو هستند که نظرات خود را علاوه بر حل مشکلات به اشتراک می گذارند.

او دوست داشت ببیند مهندسان به چه فکر می‌کنند و در مورد مشکلات مختلف در وب چه می‌گویند.

بیل توضیح داد: «یکی از انواع پتنت‌های مورد علاقه من برای جستجو، زمانی است که یک پتنت را تکرار می‌کنند و یک ادامه را ثبت می‌کنند. “من دوست دارم به این پتنت های ادامه دار نگاه کنم و ببینم که چگونه تغییر کرده اند، زیرا آنها به شما نمی گویند “این کاری است که ما انجام می دهیم.”

این کنجکاوی ذاتی و اشتیاق واقعی برای کشف پیچیدگی‌های الگوریتم‌های جستجویی که هر روز با آنها کار می‌کنیم، صحبت با بیل و خواندن آثار او را به لذتی واقعی تبدیل کرد.

نمی‌توانم به شما بگویم که در طول سال‌ها چند بار نزد بیل رفته‌ام یا به کارهای او در کارهایم ارجاع داده‌ام، مانند بسیاری دیگر.

او استعداد واقعی در دسترسی بیشتر به مفاهیم پیچیده برای خوانندگان و بازاریابان از همه اقشار داشت. در نتیجه، مشارکت او در درک جمعی ما از نحوه عملکرد جستجو بی‌رقیب است.

کار و دانش بیل اسلاوسکی برای اجرای سئو آنطور که امروزه می شناسیم، اساسی است.

من به جای همه ما در SEJ صحبت می‌کنم و می‌گویم که از آنچه او سخاوتمندانه با هر یک از ما به اشتراک گذاشته بسیار سپاسگزاریم.

او دوست صمیمی و همکار محترم بنیانگذار ما، لورن بیکر نیز بود.

«بیل اسلاوسکی از چند جهت دوست واقعی من بود. اول از همه، او یک مربی شگفت‌انگیز بود که در اوایل کارم، حتی قبل از روزهای رسانه‌های اجتماعی یا ژورنال موتورهای جستجو، به من کمک کرد. او رفیق و همکار من بود.

Loren Baker and Bill Slawski

بیل و لورن چند سالی با هم کار کردند و زمان زیادی را در پارکینگ در هاور دو گریس، مریلند، سیگار کشیدن و صحبت در مورد حق ثبت اختراعات گوگل سپری کردند.

لورن توضیح داد: «اگر چیزی باشد، می‌توانم بگویم که بیل به من یاد داد که سئو بسیار بیشتر از رتبه‌بندی به تنهایی است.

او گفت: “او به من اخلاق و طرز کار پشت ایجاد یک قطعه هنر دیجیتال را آموخت که مردم می خواهند بخوانند، بخواهند به اشتراک بگذارند، و در نهایت به جستجو و کلیک بر روی زندگی خود بپردازند.” من عمیقاً دلم برای بیل تنگ خواهد شد. از دست دادن دوستان بسیار سخت است.”

بیل که در سال ۱۹۹۶ شروع به کار کرد و SEO By The Sea را در سال ۲۰۰۵ راه اندازی کرد، منبع ی بود که می خواستید بدانید موتورهای جستجو چگونه کار می کنند یا چگونه روش جستجو یا زندگی ما را تغییر می دهند. زندگی می کند.

اما خیلی بیشتر از این بود.

بیل در وقت خود سخاوتمند بود و مشتاق بود دانش خود را در مورد جستجو، بازیابی اطلاعات، NLP و سایر فناوری اطلاعات با همه و همه به اشتراک بگذارد.

او استعدادی برای گرفتن حق ثبت اختراعات پیچیده، الگوریتم‌ها، مفاهیم، ​​رفتارهای دنیای واقعی و موتورهای جستجو داشت و توضیح می‌داد که چگونه دنیای جستجو و بازیابی اطلاعات به گونه‌ای کار می‌کند که همه بتوانند آن را درک کنند.

به نظر می‌رسید که بیل غریزه‌ای برای درک آنچه می‌دانستید و نمی‌دانستید یا جایی که گیج شده بودید داشت. او می‌تواند جای خالی‌ها را پر کند، بدون این‌که شما را به دلیل درخواست احمقانه احساس کنید. حتی اگر میلیونمین باری بود که به این سوال پاسخ می‌داد.

لازم نیست یک ستاره سئو یا یک حرفه ای با تجربه باشید.

اگر چیزی را متوجه نشدید یا سؤالی داشتید، او با خوشحالی ساعت‌ها را صرف توضیح مفاهیم و ارائه (یا ایجاد) منابع برای کمک می‌کرد. و همانطور که بسیاری از افراد در صنعت که با براگادوسیو مواجه شدند می‌توانند تأیید کنند، شما همیشه احساس می‌کردید که مدت‌هاست دوستی از دست رفته‌اید، حتی اگر به تازگی او را در متن «مشاهده» کرده باشید.

«مثل زمانی است که به یک کنفرانس می روید و یکی از اولین افرادی هستید که در آنجا هستید. و همه صندلی ها هنوز خالی است و بحث زیادی در جریان نیست. دنیای سئو در آن زمان به این شکل بود… به یاد دارم که در یک انجمن سئو اتفاق افتاد و فقط یک کمین بودم. فقط به آنچه که همه در مورد آن صحبت می کردند و فکر می کردند نگاه کنید، “این یک حرفه عجیب است. مطمئن نیستم که بتوانم این کار را انجام دهم.» در نهایت، این کار را انجام دادم.

من شروع به کار و تبلیغ یک وب سایت برای چند دوستی کردم که یک کسب و کار راه اندازی کردند. و بنابراین کمک به آنها برای موفقیت در تجارت انگیزه خوبی بود.” بیل اسلاوسکی، مصاحبه cognitiveSEO Talks، ۵ آوریل ۲۰۱۸

غنای دانش بیل بسیار فراتر از جستجو است.

بیل با لیسانس هنرهای انگلیسی از دانشگاه دلاور و مدرک دکتری حقوقی از دانشکده حقوق دانشگاه ویدنر، ۱۴ سال را به عنوان مدیر دادگاه، مدیر، فن‌شناس و تحلیلگر مدیریت در دادگاه عالی دلور گذراند.

او عاشق طبیعت و گیاهان و اقیانوس بود. او عاشق سفر و کنفرانس های جستجو بود، اما در نهایت آرامش را در طبیعت یافت و اغلب از آن بهره برد. و او آن را با همه ما به اشتراک گذاشت.

بیل همه را وادار کرد تا فراتر از سرفصل‌ها و کلمات کلیدی نگاه کنند.

وقتی کسی دستاوردی را به اشتراک می‌گذاشت، او به سرعت کلمات حمایتی و تبریک اضافه کرد. او همه را تشویق کرد تا موارد ممکن را کشف کنند، از چیزهای جدید مرعوب نشوند، و اکوسیستم جستجو را بهتر درک کنند، نه فقط فناوری، تا بتوانیم بهتر به خانواده، جوامع، همکاران و مشتریان خود خدمت کنیم.

مهربانی، سخاوت، وفاداری و عشق او به صنعت هیچ حد و مرزی نداشت.

The King of Podcasts on Twitter

Marshall Simmonds on Twitter

در اینجا در Search Engine Journal، بیل یک چهره آشنا در رسانه های اجتماعی و یک مشارکت کننده VIP بود، اما او خیلی بیشتر از این بود.

مت ساترن، خبرنویس

یکی از چیزهایی که بیشتر از همه در مورد بیل اسلاوسکی از دست خواهم داد، عکاسی در فضای باز است که او در توییتر به اشتراک گذاشت.

به همان اندازه که در سئو و بازاریابی آنلاین عمیقاً ریشه دوانده بود، همیشه زمان می گذاشت تا از صفحه کلید عقب برود و زیبایی زندگی را تحسین کند.

من فکر می‌کنم این چیزی است که همه ما می‌توانیم از انجام بیشتر آن سود ببریم.

راجر مونتی، نویسنده خبر

بیل اسلاوسکی را تقریباً ۲۰ سال از انجمن ها و کنفرانس های بازاریابی جستجو می شناختم. او با همه چیزهایی که در پتنت‌ها کشف کرد، سر و صدای زیادی به پا کرد، که تا حد زیادی به ابهام زدایی از کاری که موتورهای جستجو انجام می‌دادند کمک کرد.

چیزی که بیش از همه مرا تحت تأثیر قرار داد سخاوت او با وقتش بود و اینکه چقدر برای من و همه افراد دلگرم کننده بود. من احساس افتخار و افتخار می کنم که توانستم او را دوست خطاب کنم.

او عمیقا دلتنگ خواهد شد.

برنت چوتوراس، مشاور و مالک

بسیاری از سفر بازاریابی ما این بوده است که نه تنها بفهمیم چیزی با Google چگونه کار می‌کند، بلکه در تلاش است تا در سال‌های آینده چه کاری انجام دهد، بنابراین ما می‌توانیم در صورت نیاز آماده و آماده باشیم.

کار بیل با ثبت اختراع، بینش ارزشمندی را ارائه کرد که تعداد کمی از افراد قادر به تقطیر بودند و با این حال همه از آن سود بردند.

او در رساندن ما به جایگاهی که امروز به عنوان سئوکار و بازاریاب دیجیتال هستیم، نقش بسزایی داشت.

بیل اسلاوسکی مردی آرام بود

«اولین تعامل من با بیل اسلاوسکی در انجمن Cre8asite کیم کراوس برگ بود. سعی می‌کردم یاد بگیرم که سئو چیست، بنابراین فقط در کمین بودم و دانش براگادوکیو، بلک نایت، گرامپوس، بری ولفورد و دیگران را جذب کردم. می‌دانم که بیل در مدت زمانی که یکی از ادمین‌ها بود، بیش از ۱۰۰۰۰ موضوع را در آنجا راه‌اندازی کرد و یکی از اولین چیزهایی که مرا تحت تأثیر قرار داد، تمایل او برای به اشتراک گذاشتن دانش خود بود. در آن زمان نمی دانستم او کیست، اما به سرعت مشخص شد که او فردی است که ارزش گوش دادن به او را دارد. ”

~ دکتر شلدون، فیسبوک

که او بود.

اتول گاوانده زمانی نوشت که زندگی معنادار است زیرا داستانی دارد-نیاز عمیق به شناسایی اهداف خارج از خودمان و میل متعالی برای دیدن و کمک به دیگران برای دستیابی به پتانسیل خود.

این اصل زندگی بیل بود.

نه فقط به خاطر دانش و منابع بی‌نظیری که به ما هدیه کرده است، بلکه در الهام‌بخشی، راهنمایی و تشویقی که در همه ما القا کرده است. این میراث اوست و باقی خواهد ماند.

انتشار در این قطعه دشوار بود، زیرا فکر نمی‌کنم چیزی که ما به اشتراک می‌گذاریم بتواند آن عدالت میراث را انجام دهد.

ژورنال موتور جستجو کتابخانه محتوای بیل را در اینجا برای همیشه دست نخورده باقی می‌گذارد، و ما نظرات خود را گذاشته‌ایم زیر را باز کنید تا همه مشارکت های خود را در این یادبود برای Bill به اشتراک بگذارند.

از شما متشکریم، بیل، برای به اشتراک گذاشتن هوش، اشتیاق و دانش خود با جامعه SEO.

به شدت دلتنگ خواهید شد.

نوشته شده با همکاری آنجی نیکولیچوک.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *