تهران ، ولیعصر
021-987654

آیا گوگل در حال حاضر از کار افتاده است؟ داشبورد وضعیت جستجو را بررسی کنید

اکنون یک صفحه رسمی برای پاسخ به این سوال وجود دارد: “آیا Google در حال حاضر قطع است؟”

Google در حال ارائه یک داشبورد وضعیت جستجو است که در زمان واقعی به شما اطلاع می‌دهد که آیا مشکلی در خزیدن، نمایه‌سازی یا ارائه نتایج جستجو وجود دارد یا خیر.

پیش از این، Google’s Site Reliability Engineers (SRE) از طریق حساب توییتر جستجوی مرکزی Google به جستجوگران اطلاع داده بود.

اکنون، Google از داشبورد وضعیت جستجو برای برقراری ارتباط با وضعیت استفاده خواهد کرد. موتور جستجوی آن.

آیا Google در حال حاضر از کار افتاده است؟

در زمان نگارش این مقاله، Google فعال است.

می‌دانم چون به داشبورد وضعیت جستجوی Google نگاه می‌کنم، که علامت‌های سبز رنگ را برای برقراری ارتباط هر سه سرویس (خزیدن، نمایه‌سازی، و ارائه) نشان می‌دهد.

is google down right now دسامبر ۲۰۲۲

داشبورد وضعیت جستجوی Google مشکلات گسترده‌ای را که در هفت روز گذشته رخ داده است، همراه با جزئیات مربوط به وضعیت مشکل گزارش می‌کند.

Google ادعا می‌کند که مشکلات و اختلالات گسترده «نادر» هستند، اما این بدان معنا نیست که هرگز اتفاق نمی‌افتند.

یک مشکل گسترده به این صورت تعریف می شود:

«یک مشکل گسترده به این معنی است که یک مشکل سیستمیک در یک سیستم جستجو وجود دارد که بر تعداد زیادی از سایت‌ها یا کاربران جستجو تأثیر می‌گذارد. معمولاً این نوع مسائل در خارج بسیار قابل مشاهده هستند، و در داخل، مکانیسم‌های نظارت و هشدار SRE در پشت صحنه کار می‌کنند تا مشکلات را علامت‌گذاری کنند.»

جستجوی Google در آگوست ۲۰۲۲ دچار یک قطعی نادر و گسترده شد، و اگر داشبورد وضعیت جستجو در آن زمان وجود داشت، می‌توانست کل این مصیبت را بهتر مدیریت کند.

به‌جای اینکه همه توییتر را با توییت‌هایی پر کنند که بپرسند «آیا Google در حال حاضر خراب است»، می‌توانستند داشبورد را برای دریافت پاسخ بررسی کنند.

متأسفانه، قطعی‌های Google قابل پیشگیری نیستند . بهترین کاری که Google می‌تواند انجام دهد این است که در صورت شناسایی مشکلات، عموم را در جریان قرار دهد و در صورت وجود به‌روزرسانی‌های وضعیت را ارائه دهد.

داشبورد وضعیت جستجوی Google – چگونه کار می‌کند

Google ظرف یک ساعت پس از تأیید قطعی مداوم و گسترده، به‌روزرسانی را در داشبورد وضعیت جستجو پست می‌کند.

زمان شروع قطع، همانطور که در داشبورد ذکر شده است، به زمانی اشاره دارد که Google مشکل را کشف کرد، نه زمانی که قطعی شروع شد.

Google قول داده است که به‌روزرسانی‌های قطعی متوالی را ظرف ۱۲ ساعت پس از اولین به‌روزرسانی ارائه کند.

علاوه بر این، Google ممکن است اطلاعاتی ارائه دهد که می‌تواند به حل مشکل کمک کند:

«خارج از به‌روزرسانی وضعیت سنتی که ممکن است مشاهده کنید، ما همچنین سعی خواهیم کرد اطلاعات بیشتری ارائه دهیم که ممکن است راه‌حل را حل کند. به عنوان مثال، در این سناریوی فرضی که سرور نامی که حل‌وفصل نام دامنه میلیون‌ها سایت را مدیریت می‌کند، درخواست‌های اتصال Googlebot را رد می‌کند، ممکن است به‌روزرسانی‌ای ارسال کنیم که می‌گوید تغییر سرورهای نام ممکن است مشکلی را که سایت‌ها با آن مواجه می‌شوند کاهش دهد.»

Google هنگامی که SREهای آن تأیید کنند که راه حل مناسب را اعمال کرده اند، مشکلی را که حل شده است علامت گذاری می کند. با این حال، Google می‌گوید بسته به نوع مشکل، ممکن است اثرات پس از رفع مشکل باقی بماند.


منبع: Google

تصویر ویژه: Andrew Krasovitckii/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *