تهران ، ولیعصر
021-987654

Lighthouse 10 نمرات PageSpeed ​​Insights را برای ۹۰ درصد از صفحات بهبود می بخشد

Google Chrome تغییر بزرگی را در Lighthouse 10 اعلام کرد، که شاهد حذف امتیاز Time To Interactive (TI) است. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که اکثر صفحات وب شاهد بهبود امتیازات عملکرد خود خواهند بود، به طوری که بیش از نیمی از صفحات وب بیش از ۵ امتیاز در امتیازات بهبود یافته‌اند.

Time To Interactive – TTI

امتیاز Time To Interactive مدت زمانی طول می کشد تا یک صفحه برای بازدیدکنندگان سایت تعاملی شود. امتیاز یک محاسبه چند مرحله‌ای است که بارگیری منبع را اندازه‌گیری می‌کند تا مشخص کند کاربر چه زمانی می‌تواند کارهایی مانند کلیک کردن روی دکمه یا استفاده از پیمایش سایت را انجام دهد.

دلیل حذف Time To Interactive این است که معیارهای دیگر، بزرگترین رنگ محتوایی (LCP) ، شاخص سرعت، و زمان انسداد کل با هم معیارهای بهتری برای زمانی هستند که صفحه وب احساس می‌کند بارگیری می‌شود.

پست وبلاگ Chrome توضیح داد:

«بزرگترین رنگ محتوایی (LCP) و شاخص سرعت معمولاً اکتشافی بهتری برای بارگیری محتوای صفحه نسبت به تعداد درخواست‌های شبکه فعال هستند. در عین حال، زمان انسداد کل (TBT) وظایف طولانی و در دسترس بودن رشته اصلی را قوی‌تر انجام می‌دهد، و در حالی که یک پروکسی مستقیم نیست، تمایل دارد با Core Web Vitals مطابق با اندازه‌گیری‌شده در میدان ارتباط بهتری داشته باشد.»

آزمایش‌های انجام‌شده بر روی بیش از ۱۳ میلیون صفحه وب نشان می‌دهد که ۹۰ درصد صفحات وب امتیازات بهبود یافته و ۵۰ درصد صفحات وب بهبود عملکرد بیش از ۵ امتیاز را خواهند دید.

وزن امتیاز Time To Interactive از زمان Lighthouse 8 به تدریج کاهش یافته است. این امر باعث افزایش وزن سایر معیارها شد به طوری که TTI در نهایت سهم کمتری در امتیازات نهایی داشت.

تغییر در دقت معیارهای تجربه کاربر سرعت صفحه را بهبود می بخشد و ناشران و سئوکاران را تشویق می کند تا روی انجام کارهایی مانند کاهش جاوا اسکریپت سنگین تمرکز کنند، چیزی که بدتر می‌شد.

تصمیم به کاهش آهسته وزن به عنوان تغییر معیارهای سرعت صفحه برای دقیق تر شدن توضیح داده شد.

یک یادداشت در مستندات برای Lighthouse 8 توضیح داده است:

“مانند تمام به‌روزرسانی‌های امتیاز لایت‌هاوس، تغییراتی برای منعکس‌کننده جدیدترین‌ها در نحوه اندازه‌گیری کیفیت تجربه کاربر به‌طور جامع و دقیق و تمرکز توجه بر اولویت‌های کلیدی ایجاد شده است.”

امتیاز Time To Interactive همچنان در خروجی JSON Lighthouse با امتیاز صفر در دسترس خواهد بود.

چه زمانی تغییرات Lighthouse 10 وارد می شود؟

تغییرات Google Lighthouse هم اکنون در ابزار PageSpeed ​​Insights در دسترس هستند. نسخه آزمایشی کروم که Canary نام دارد، نسخه جدید Lighthouse 10 را نیز دارد.

Lighthouse 10 در Chrome 112 در دسترس خواهد بود، که در حال حاضر برای انتشار در ۲۹ مارس ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است. جدیدترین نسخه Chrome 110 است.

درباره حذف TTI بخوانید از Lighthouse 10:
چیزهای جدید در Lighthouse 10 – تغییرات امتیازدهی

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Roman Samborskyi

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *