تهران ، ولیعصر
021-987654

متا ترامپ را به فیسبوک و اینستاگرام بازگرداند

متا اعلام کرد که تعلیق رئیس‌جمهور سابق ترامپ از فیس‌بوک و اینستاگرام ظرف چند هفته برداشته می‌شود و “نرده‌های محافظ” برای جلوگیری از تکرار تخلفات در نظر گرفته می‌شود.

۲۰۲۱ تعلیق ترامپ

متا حساب کاربری رئیس جمهور وقت ترامپ را پس از ستایش از افرادی که در خشونت ضد دولتی که منجر به چندین کشته شد، مورد تمجید قرار داد، به طور نامحدود معلق کرد.

این تعلیق توسط هیئت نظارت متا بررسی شد و به این نتیجه رسید که تعلیق نامحدود با قوانین موجود برای رسیدگی به تخلفات خط‌مشی مطابقت ندارد.

هیئت نظارت نوشت:

«… برای فیس بوک مناسب نبود که مجازات نامشخص و غیر استاندارد تعلیق نامحدود را اعمال کند. جریمه‌های عادی فیس‌بوک شامل حذف محتوای نقض‌کننده، اعمال یک دوره زمانی محدود برای تعلیق، یا غیرفعال کردن دائم صفحه و حساب است.

هیئت مدیره اصرار دارد که فیس بوک این موضوع را برای تعیین و توجیه پاسخ متناسبی که با قوانین اعمال شده برای سایر کاربران پلتفرم خود مطابقت دارد، بررسی کند.”

فیسبوک به هیئت مدیره پاسخ داد که این تعلیق به مدت دو سال از تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت و پس از آن تعلیق مجدداً مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این تعلیق نامحدود تا زمانی که اعلام شود در هفته‌های بعد از ۲۵ ژانویه ۲۰۲۲، کمی بیش از دو سال پس از تعلیق، لغو خواهد شد، پابرجا بود.

چرا تعلیق ترامپ برداشته شد

بازبینی تعلیق به مدت دو سال پس از اعمال تعلیق اولیه در ۷ ژانویه ۲۰۲۱ تعیین شد. این با توافق با هیئت نظارت صورت گرفت.

متا بررسی کرد که آیا ترامپ همچنان خطری برای امنیت عمومی ایجاد می‌کند یا خیر و به این نتیجه رسید که به اندازه کافی برای کاهش خطر تغییر کرده است.

توضیح تصمیم نشان داد که عوامل متعددی در نظر گرفته شده است:

“برای ارزیابی اینکه آیا خطر جدی برای امنیت عمومی که در ژانویه ۲۰۲۱ وجود داشت به اندازه کافی کاهش یافته است یا خیر، ما محیط فعلی را طبق پروتکل سیاست بحران خود ارزیابی کرده ایم، که شامل بررسی برگزاری انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ می شود. ، و ارزیابی های کارشناسی در مورد محیط امنیتی فعلی.

تصمیم ما این است که ریسک به اندازه کافی کاهش یافته است، و بنابراین باید به جدول زمانی دو ساله ای که تعیین کرده ایم، پایبند باشیم.

به این ترتیب، در هفته‌های آینده حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام آقای ترامپ را بازگردانیم. با این حال، ما این کار را با نرده‌های محافظ جدید برای جلوگیری از تکرار تخلفات انجام می‌دهیم.”

فیس بوک فیگور عمومی پنالتی گاردریل

خط مشی‌های به‌روزشده متا منتشر شد، محدود کردن حساب‌های شخصیت‌های عمومی در طول ناآرامی‌های مدنی، که پروتکل‌های جدید را برای برخورد با شخصیت‌های عمومی که دستورالعمل‌های متا را نقض می‌کنند، توصیف می‌کند.

قوانین به روز شده برای Facebook و Instagram اعمال می شود.

خط مشی‌های جدید تشریح می‌کنند که مجازات‌های سطحی بسته به نقض محتوا، شدت بیشتری پیدا می‌کنند.

متا توضیح داد که هدف از مجازات‌ها جلوگیری از نقض سیاست‌های آنها بود.

مجازات از یک تا سی روز تا دو سال برای تخلفات به خصوص فاحش طول می کشد.

سه عامل برای تعیین شدت مجازات در نظر گرفته خواهد شد:

  1. «شدت نقض و سابقه شخصیت عمومی در فیس بوک یا اینستاگرام، از جمله تخلفات فعلی و گذشته.
  2. نفوذ بالقوه شخصیت عمومی بر افرادی که درگیر خشونت هستند و رابطه با آنها.
  3. شدت خشونت و هر گونه آسیب فیزیکی مرتبط.

 

پنالتی های تشدید شده

شخصیت‌های عمومی که پس از تعلیق بازمی‌گردند، با مجازات‌های شدیدتری مواجه خواهند شد، از جمله غیرفعال کردن حساب هر شخصیت عمومی که به هشدارهای مکرر پاسخ ندهد.

قوانین متا محتوای QAnon را هدف قرار می‌دهد و اقدامات خاصی را که آنها انجام خواهند داد که دسترسی چهره‌های عمومی جریمه شده را محدود می‌کند، مشخص می‌کند.

این بدان معناست که هر کسی که حساب محدود شده یک شخصیت عمومی را دنبال می‌کند، محتوای پست شده در آن حساب‌ها، به علاوه حذف دکمه‌های اشتراک‌گذاری مجدد را نخواهد دید.

«پروتکل به‌روزشده ما همچنین به محتوایی می‌پردازد که استانداردهای انجمن ما را نقض نمی‌کند، اما به نوعی خطر که در ۶ ژانویه رخ داد، مانند محتوایی که یک انتخابات آتی را مشروعیت می‌بخشد یا مربوط به QAnon است، کمک می‌کند.

ما ممکن است توزیع چنین پست‌هایی را محدود کنیم، و برای نمونه‌های مکرر، ممکن است موقتاً دسترسی به ابزارهای تبلیغاتی خود را محدود کنیم.

این مرحله به این معنی است که محتوا در حساب آقای ترامپ قابل مشاهده است اما در فیدهای افراد توزیع نمی‌شود، حتی اگر آقای ترامپ را دنبال کنند.

همچنین ممکن است دکمه اشتراک‌گذاری مجدد را از چنین پست‌هایی حذف کنیم، و ممکن است توصیه یا اجرای آنها را به عنوان تبلیغات متوقف کنیم.”

پاسخ به بازگرداندن ترامپ

اعلام فیس‌بوک بیان کرد که آنها انتظار دارند مورد انتقاد قرار گیرند، اما این تصمیم بر اساس دستورالعمل‌های تعیین شده توسط هیئت نظارت هدایت شده است.

پاسخ در رسانه‌های اجتماعی کاملاً پرشور بود و آدام شیف، نماینده کنگره بازگشت را مشخص می‌کند به‌عنوان فیس‌بوک که «غار» شده است.

دیگران فیسبوک را متهم کردند که هیچ قانون یا رویه‌ای ندارد، حتی با وجود تصمیم متا بر اساس قوانین و رویه ها بود.

بسیاری از توییت‌های برتر که درباره بازگرداندن ترامپ نظر داده‌اند، اظهار داشتند که تصمیم فیس‌بوک بر اساس طمع در حالی که دیگران از عدم عواقب اقدام ترامپ ابراز تاسف کردند، حتی اگر او با دو سال تعلیق مجازات شد.

اطلاعیه متا را بخوانید:

پایان دادن به تعلیق ترامپ حساب‌هایی با محافظ‌های جدید برای جلوگیری از تکرار تخلفات

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Evan El-Amin

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *