تهران ، ولیعصر
021-987654

مایکروسافت و OpenAI مدل های هوش مصنوعی را به توسعه دهندگان در سراسر جهان می آورند

Microsoft در دسترس بودن عمومی سرویس Azure OpenAI خود را اعلام می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه هایی را با استفاده از فناوری مانند ChatGPT ایجاد کنند.

Azure Open AI یادگیری ماشینی منبع باز و مبتنی بر ابر را ترکیب می کند تا به توسعه دهندگان کمک کند مدل های هوش مصنوعی را در زیرساخت های موجود خود ادغام کنند.

بله، این شامل مدل ChatGPT نیز می‌شود، مایکروسافت در یک پست وبلاگ تأیید می‌کند (تاکید از من است):

“با سرویس Azure OpenAI که اکنون به طور کلی در دسترس است، کسب و کارهای بیشتری می توانند برای دسترسی به پیشرفته ترین مدل های هوش مصنوعی در جهان – از جمله GPT-3.5، Codex، و DALL•E 2 – با پشتیبانی شرکت مورد اعتماد درخواست دهند. قابلیت های درجه و زیرساخت بهینه سازی شده با هوش مصنوعی Microsoft Azure، برای ایجاد برنامه های کاربردی پیشرفته. مشتریان همچنین می‌توانند به زودی از طریق سرویس Azure OpenAI به ChatGPT دسترسی پیدا کنند.

>

OpenAI می‌گوید آنچه را که از پیش‌نمایش تحقیقاتی کنونی ChatGPT می‌آموزد دریافت می‌کند و قبل از آوردن آن به Azure به‌روزرسانی‌ها را انجام می‌دهد.

در یک توییت، OpenAI تأیید می کند که اضافه شدن ChatGPT به Microsoft Azure به زودی ارائه می شود:

این حرکت مبتنی بر شراکت موجود بین دو شرکت است و مایکروسافت امکان افزایش سرمایه گذاری خود در OpenAI را به میزان ۱۰ میلیارد دلار.

اگرچه مایکروسافت جزئیات خاصی درباره نحوه استفاده توسعه‌دهندگان از مدل‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT ارائه نکرده است، می‌توانیم بر اساس اطلاعاتی که در مورد این دو پلتفرم می‌دانیم، احتمالات را حدس بزنیم.

Microsoft Azure چیست؟

Microsoft Azure یک پلت فرم رایانش ابری برای ایجاد برنامه‌ها و خدمات از طریق شبکه جهانی مراکز داده تحت مدیریت مایکروسافت است.

خدمات ارائه شده توسط Microsoft Azure شامل ماشین های مجازی، ذخیره سازی، شبکه و ابزارهای مختلف برای توسعه و استقرار نرم افزار است.

توسعه دهندگان با سرویس Azure OpenAI چه کاری می توانند انجام دهند؟

همکاری بین OpenAI و مایکروسافت به توسعه دهندگان امکان می دهد از مدل های هوش مصنوعی مانند ChatGPT برای ایجاد رابط های مکالمه هوشمندتر و شبیه انسان استفاده کنند.

به‌علاوه، با شبکه جهانی و زیرساخت Azure، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های خود را برای دسترسی به کاربران در سراسر جهان گسترش دهند و مقیاس‌بندی کنند.

به عبارت دیگر، توسعه‌دهندگان می‌توانند از قدرت مدل‌های زبان OpenAI برای ساخت برنامه‌هایی استفاده کنند که بر روی همان سرویسی که مایکروسافت برای تامین انرژی محصولات خود استفاده می‌کند، اجرا شود.

این برای بازاریابان چه معنایی دارد؟

این حرکت چه معنایی برای بازاریابان دارد تا حد زیادی بستگی به تصمیم توسعه دهندگان دارد که با مدل های زبان OpenAI انجام دهند.

یک مقاله ژورنال موتور جستجو اخیر راه‌های مختلف SEO را فهرست کرده است. متخصصان و بازاریابان در حال حاضر از مدل ChatGPT OpenAI استفاده می کنند. این به شما ایده می‌دهد که با این فناوری چه چیزی ممکن است.

در دسترس بودن گسترده سرویس Azure OpenAI مایکروسافت یک گام بزرگ رو به جلو در زمینه پردازش زبان طبیعی و هوش مصنوعی مکالمه است.

با در دسترس قرار دادن این سرویس به طور گسترده، مایکروسافت امیدوار است که شرکت‌ها به نوآوری و توسعه راه‌حل‌هایی برای کسب‌وکارها ادامه دهند که تاکنون امکان‌پذیر نبود.

این راه‌اندازی گواهی بر تعهد مایکروسافت به ایجاد راه‌حل‌های محاسباتی هوشمندتر است.

در طی پانلی در مجمع جهانی اقتصاد این هفته، ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت، گفت که قابلیت‌های OpenAI به زودی در تمام محصولات این شرکت ادغام خواهد شد.

علاوه بر این، مایکروسافت متعهد به استفاده «مسئولانه» از هوش مصنوعی است و می‌گوید که از توسعه‌دهندگان انتظار می‌رود هنگام استفاده از این سرویس، از مجموعه‌ای از اصول پیروی کنند.


منابع: Microsoft، وال استریت ژورنال

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *