تهران ، ولیعصر
021-987654

مایکروسافت و OpenAI قرارداد خود را تمدید کردند تا هوش مصنوعی را برای همه در دسترس قرار دهند

مایکروسافت به همکاری خود با OpenAI، خالقان ChatGPT، از طریق سرمایه گذاری چند ساله جدید و چند میلیارد دلاری برای سرعت بخشیدن به توسعه فناوری هوش مصنوعی ادامه می دهد.

این حرکت مبتنی بر سرمایه‌گذاری‌های قبلی مایکروسافت در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ است و به هر دو شرکت اجازه می‌دهد از فناوری هوش مصنوعی پیشرفته‌ای که با هم توسعه می‌دهند به‌طور مستقل استفاده کنند.

یکی از اهداف اصلی این مشارکت، دموکراتیک کردن هوش مصنوعی و قابل دسترس کردن آن برای همه است. مایکروسافت قصد دارد این هدف را از سه طریق انجام دهد:

  • ابر رایانه در مقیاس: مایکروسافت منابع بیشتری را برای ایجاد و استفاده از ابررایانه های تخصصی برای سرعت بخشیدن به تحقیقات OpenAI اختصاص خواهد داد.
  • تجربه‌های جدید هوش مصنوعی: مایکروسافت از مدل‌های OpenAI در محصولات مصرف‌کننده و سازمانی خود استفاده می‌کند و با استفاده از فناوری OpenAI تجربیات دیجیتال جدیدی ایجاد می‌کند.
  • انحصار: Microsoft Azure به عنوان تنها ارائه‌دهنده ابر شرکت، همه بارهای کاری OpenAI را تامین می‌کند.

به‌طور مستقل، مایکروسافت از زمان معرفی آن در سال ۲۰۱۶، تلاش کرده است تا Azure را به یک ابررایانه هوش مصنوعی برای همه تبدیل کند. مایکروسافت و OpenAI با هم یک گام به تحقق این چشم‌انداز نزدیک‌تر هستند.

همکاری بین مایکروسافت و OpenAI قبلاً نتایج چشمگیری داشته است، از جمله توسعه GPT-3، یکی از پیشرفته‌ترین مدل‌های پردازش زبان طبیعی تا به امروز.

این سرمایه‌گذاری جدید تضمین می‌کند که شرکت‌ها می‌توانند همچنان مرزهای آنچه را که با هوش مصنوعی ممکن است پیش ببرند.

در توییتی، مدیر عامل مایکروسافت، ساتای نادلا، می‌گوید که این شرکت به ماموریت خود “ایمن و مسئولانه” ادامه خواهد داد:

جالب است که با وجود شایعه مبنی بر اینکه قرار است به زودی، احتمالاً در ماه مارس، با عملکرد ربات چت بهبود یابد.

اطلاعات، منبعی که در ابتدا این شایعه را گزارش کرد، قبلاً گفته شد که مایکروسافت قصد دارد فناوری OpenAI را در نرم افزار فعلی خود ادغام کند. بیانیه رسمی امروز مایکروسافت تأیید می کند که این واقعاً چنین است.

این از این ایده پشتیبانی می کند که Bing ممکن است به زودی از ChatGPT برای ارائه نتایج جستجو استفاده کند.

با اخبار اخیر که بنیانگذاران Google لری پیج و سرگئی برین مجوز ادغام فناوری چت بات را در گوگل داده اند، رقابت برای اینکه ببینیم کدام شرکت اولین کسی است که این ویژگی را به بازار عرضه می کند، در حال شکل گیری است.


منبع: مایکروسافت

تصویر ویژه: Ascannio/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *