تهران ، ولیعصر
021-987654

مایکروسافت قابلیت‌های ChatGPT را برای بینگ اعلام کرد

مایکروسافت امروز اعلام کرد که قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی را به موتور جستجوی Bing خود با افزودن ویژگی جدید ChatGPT-مانند اضافه می‌کند.

مایکروسافت برنامه‌های خود را برای یکپارچه‌سازی ChatGPT در یک رویداد خصوصی که امروز در مقر ردموند برگزار شد، نشان داد که حول محور مشارکت خود با OpenAI بود.

برخلاف رویدادهای مجازی اخیر، این کنفرانس مطبوعاتی خاص به صورت حضوری برگزار شد و به صورت آنلاین پخش نشد.

در طول این رویداد، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، اهمیت این ویژگی جدید و چگونگی متحول کردن نحوه تعامل مردم با موتورهای جستجو را برجسته کرد.

نادلا می‌گوید: «من فکر می‌کنم این فناوری تقریباً هر دسته نرم‌افزاری را تغییر می‌دهد.

نادلا اعلام کرد، “مسابقه از امروز شروع می شود” و مایکروسافت قرار است “به سرعت حرکت کند و حرکت کند.”

شرکت کنندگان در این رویداد نگاهی دزدکی به آخرین تجربه جستجو داشتند، که مایکروسافت از آن به عنوان “کمپیلوت شما با هوش مصنوعی برای وب” یاد می کند.

این تجربه جدید موتور جستجوی کاملاً جدید Bing و مرورگر وب Edge را که برای تکمیل یکدیگر طراحی شده‌اند، ترکیب می‌کند.

نادلا توضیح داد که بینگ جدید پاسخ‌های مستقیمی به سؤالات ارائه می‌کند و کاربران را به خلاقیت بیشتر تشویق می‌کند.

او همچنین اظهار داشت که تجربه جستجوی فعلی آنطور که باید کارآمد کار نمی کند، زیرا در ۴۰ درصد مواقع، افراد روی پیوندهای جستجو کلیک می کنند و سپس بلافاصله به عقب کلیک می کنند.

این به وضوح نشان می دهد که تجربه جستجو باید به روز شود و بهبود یابد. نادلا ادعا می کند که تجربه کاربر موتور جستجو در ۲۰ سال گذشته تغییری نکرده است و زمان آن رسیده که مایکروسافت با آن سازگار شود.

معرفی بینگ جدید

بینگ جدید توسط یک مدل زبان نسل بعدی از OpenAI، که به طور خاص برای اهداف جستجو سفارشی شده است، طراحی شده است. حتی از مدل ChatGPT قدرتمندتر است.

مایکروسافت روش جدیدی را برای کار با OpenAI به نام “مدل پرومتئوس” پیاده‌سازی کرده است که ارتباط پاسخ‌ها را افزایش می‌دهد، آنها را حاشیه‌نویسی می‌کند، آنها را به‌روز نگه می‌دارد و موارد دیگر.

شاخص جستجو نیز با اعمال مدل هوش مصنوعی در الگوریتم جستجوی اصلی، که نادلا آن را بزرگترین جهش در ارتباط تا کنون می‌نامد، بهبود یافته است.

بر روی یک تجربه کاربری جدید با کادر جستجوی گسترده ای اجرا می شود که حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر را می پذیرد. نمونه‌هایی که در طول رویداد به اشتراک گذاشته شده‌اند، دقیقاً شبیه به افشای اطلاعات اخیر هستند.

Bing جدید شامل یک ربات چت است که رفتاری مشابه ChatGPT دارد و به کاربران امکان می دهد با Bing به زبان طبیعی تعامل داشته باشند.

ویژگی جدید شبیه به ChatGPT بینگ آن را یک قدم جلوتر می‌برد و به کاربران امکان می‌دهد مکالمه واقعی با موتور جستجو داشته باشند، با قابلیت پیگیری سؤالات قبلی و ارائه زمینه بیشتر برای جستجوی خود.

Bing جدید اکنون برای یک پیش‌نمایش محدود در دسک‌تاپ در دسترس است و هر کسی می‌تواند با بازدید از Bing.com و انجام جستجوهای نمونه، آن را امتحان کند.

همچنین می‌توانید ثبت‌نام کنید تا در صورت دسترسی گسترده‌تر به شما اطلاع داده شود.

پیش‌نمایش در آینده نزدیک برای میلیون‌ها کاربر گسترش می‌یابد، و نسخه تلفن همراه به زودی در دسترس خواهد بود.

مرورگر جدید Edge

واسط چت مایکروسافت در Bing به عنوان یک ویژگی نوار کناری در Edge موجود است و به کاربران امکان می دهد بدون پیمایش به وب سایت Bing به آن دسترسی داشته باشند. رابط می تواند در کنار هر صفحه وب اجرا شود و با آن تعامل داشته باشد.

در طول یک نمایش، دستیار هوش مصنوعی در Edge می‌تواند یک PDF ۱۵ صفحه‌ای را با یک کلیک خلاصه کند و حتی یک قطعه کد از Stack Overflow را به زبان برنامه‌نویسی دیگری ترجمه کند.

یکی دیگر از مزایای مرورگر Edge “Co-Pilot” مرورگر Edge این است که وظایف خود را برای شما کامل می کند، مانند پر کردن فرم ها و نوشتن ایمیل.

به طور خلاصه

مایکروسافت با ادغام یک ویژگی مشابه ChatGPT در موتور جستجوی Bing خود، جهش قابل توجهی در فناوری موتورهای جستجو داشته است.

Bing جدید از یک مدل زبان نسل بعدی از OpenAI بهره می‌برد که یادگیری‌ها و پیشرفت‌های کلیدی را از ChatGPT و GPT-3.5 می‌گیرد.

بینگ با کمک خلبان هوش مصنوعی اکنون برای یک پیش‌نمایش محدود روی دسک‌تاپ در دسترس است و نسخه تلفن همراه به زودی در دسترس خواهد بود.

علاوه بر این، رابط چت به عنوان یک ویژگی نوار کناری در مرورگر جدید Edge در دسترس خواهد بود که توانایی خلاصه کردن اطلاعات، ترجمه کد و حتی تکمیل وظایف را دارد.


منبع: مایکروسافت

تصویر ویژه: Poetra.RH/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *