تهران ، ولیعصر
021-987654

مدیر عامل مایکروسافت: “هر برنامه یک برنامه هوش مصنوعی خواهد بود”

در طی یک تماس اخیر با سهامداران، مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، اظهار داشت که هوش مصنوعی در نهایت در تمام برنامه های این شرکت گنجانده خواهد شد.

پس از بحث در مورد عملکرد مالی مایکروسافت در سه ماهه گذشته، نادلا به سوالاتی در مورد هوش مصنوعی و ادغام مورد انتظار آن در محصولات بیشتر پاسخ داد.

با توجه به تعهد مایکروسافت به با گسترش همکاری خود با OpenAI، منطقی است که سهامداران در مورد اینکه چه زمانی مایکروسافت قصد دارد از فناوری سرمایه گذاری در آن استفاده کند، سؤالاتی داشته باشند.

اگرچه نادلا مایل به ذکر تاریخ خاصی نبود، اما اظهار داشت که هوش مصنوعی در آینده در همه برنامه‌های مایکروسافت ادغام خواهد شد.

در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به اظهارات نادلا در رابطه با هوش مصنوعی خواهیم داشت و نکات مهم مربوط به درآمد مایکروسافت را به طور خلاصه خلاصه می‌کنیم گزارش.

نادلا می گوید هر برنامه مایکروسافت یک برنامه هوش مصنوعی خواهد بود

Tyler Radke، تحلیلگر ارشد در Citi، از نادلا در مورد میزان استفاده از هوش مصنوعی در سراسر Microsoft Azure، که پلت فرم محاسبات ابری است که برنامه های کاربردی آن را اجرا می کند، پرسید.

این پاسخ نادلا بود:

“من فکر می کنم خیلی زود است که به نوعی هوش مصنوعی را از بقیه حجم کاری جدا کنیم. منظورم این است که حتی خود بارهای کاری، هوش مصنوعی تنها بخش اصلی حجم کاری در Azure در مقابل فقط هوش مصنوعی خواهد بود. به عبارت دیگر، اگر برنامه‌ای دارید که از مجموعه‌ای از استنتاج استفاده می‌کند، فرض کنید، یک دسته از فضای ذخیره‌سازی نیز خواهد داشت، و اگر بخواهید، یک سری محاسبات دیگر فراتر از استنتاج GPU خواهد داشت. من فکر می کنم با گذشت زمان، بدیهی است که فکر می کنم هر برنامه یک برنامه هوش مصنوعی خواهد بود. فکر می‌کنم این بهترین راه برای فکر کردن در مورد این تحول است.”

نادلا می‌گوید هنوز زود است که هوش مصنوعی را به دسته‌بندی خودش تقسیم کنیم، زیرا در حال تبدیل شدن به بخش اصلی همه محصولات است.

او معتقد است هوش مصنوعی در طول زمان در همه برنامه‌ها ادغام می‌شود و همچنین با فضای ذخیره‌سازی و سایر اشکال محاسباتی فراتر از استنتاج GPU ادغام می‌شود.

در پاسخ به سؤالی از کیث وایس از مورگان استنلی، نادلا نیز احساسات مشابهی را ابراز کرد و گفت که سرمایه گذاران باید انتظار داشته باشند که هوش مصنوعی در همه چیز گنجانده شود.

“من فکر می کنم راه برای سرمایه گذاران ما برای دیدن این است که ما اساساً معتقدیم که موج پلت فرم بزرگ بعدی، همانطور که گفتم، هوش مصنوعی خواهد بود. و ما قویاً معتقدیم که بسیاری از ارزش‌های سازمانی فقط با توانایی گرفتن این امواج ایجاد می‌شود، و سپس آن امواج بر هر قسمت از پشته فناوری ما تأثیر می‌گذارند، و همچنین راه‌حل‌های جدید و فرصت‌های جدید ایجاد می‌کنند…

و بنابراین، ما کاملاً از ما انتظار داریم که به نوعی هوش مصنوعی را در هر لایه از پشته، چه در بهره وری، چه در خدمات مصرف کننده ما، ترکیب کنیم.”

سایر نکات برجسته از فراخوان درآمد مایکروسافت

مایکروسافت اعلام کرد که در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۲، ۵۲.۷ میلیارد دلار درآمد داشته است که ۲ درصد بیشتر از سال قبل است.

با این حال، سود شرکت به دلیل کاهش درآمد عملیاتی، درآمد خالص و سود هر سهم کاهش یافته است.

هزینه‌های تبلیغاتی اندکی بیشتر از حد انتظار کاهش یافت که بر تبلیغات جستجو و اخبار و راه‌حل‌های بازاریابی لینکدین تأثیر گذاشت.

یکی از قابل توجه ترین نکات، افزایش ۱۰ درصدی درآمد لینکدین است. این نشان می‌دهد که پلت‌فرم شبکه حرفه‌ای عملکرد خوبی دارد و کسب‌وکارها می‌توانند از سرمایه‌گذاری وقت خود در آن مطمئن باشند.

یکی دیگر از نکات برجسته این گزارش، افزایش درآمد محصولات سرور و خدمات ابری به میزان ۲۰٪ است. این رشد ناشی از درآمد Azure و سایر خدمات ابری است که ۳۱% افزایش یافته است.

این نشان می‌دهد که سرویس‌های ابری مایکروسافت به طور فزاینده‌ای در بازار محبوب می‌شوند، که نویدبخش آینده همکاری این شرکت با OpenAI است.

با وجود کاهش جزئی سود، عملکرد مالی کلی شرکت همچنان قوی است.


منبع: مایکروسافت

تصویر ویژه: ThomasAFink/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *