تهران ، ولیعصر
021-987654

افزونه وردپرس Performance Lab رسما از نسخه بتا خارج شد

وردپرس اعلام کرد که پلاگین Performance Lab به طور رسمی از مرحله آزمایش بتا خارج شده و به صورت رسمی به عنوان نسخه ۱.۰ منتشر شده است. این بدان معنی است که افزونه Performance پایدار در نظر گرفته می شود و نباید هیچ باگ زیرساختی وجود داشته باشد و برای آزمایش بهبود عملکرد قبل از انتشار در هسته وردپرس آماده در نظر گرفته می شود.

اعلامیه رسمی اشاره کرد:

«اولین نسخه پایدار ۱.۰.۰ افزونه Performance Lab منتشر شد. می توانید آن را از مخزن افزونه وردپرس یا از طریق GitHub دانلود کنید.

نسخه پایدار به این معنی است که زیرساخت افزونه Performance Lab اکنون از مرحله آزمایش بتا خارج شده است.”

افزونه وردپرس Performance Lab چیست؟

WordPress یک تیم عملکرد را در اواخر اکتبر ۲۰۲۱ تشکیل داد که هدف آن تمرکز بر بهبود عملکرد وردپرس بود.

اولیه پیشنهاد برای تیم عملکرد اشاره کرد که وردپرس از نظر عملکرد وب سایت از رقبای خود عقب تر است.

مشارکت کننده اصلی وردپرس که این پیشنهاد را منتشر کرد همچنین خاطرنشان کرد که نه تنها وردپرس از پلتفرم های ساخت وب سایت رقیب عقب مانده است، بلکه نوشت که شکاف بین عملکرد وردپرس و عملکرد رقبای آن در حال افزایش است زیرا شرکت هایی مانند Wix، Shopify و Squarespace همچنان به کار خود ادامه می دهند. روی بهبود عملکرد سرمایه گذاری کنید.

«در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها (به عنوان مثال، Wix، Shopify، Squarespace)، وردپرس عقب افتاده است. سایر پلتفرم‌ها به طور متوسط ​​سریع‌تر – و به طور فزاینده‌ای سریع‌تر – از وب‌سایت‌های وردپرس هستند (به گزارش Core Web Vitals بایگانی HTTP)، و فعالانه در (و بازاریابی) سرمایه گذاری می کنند هدف هسته performance-as-a-a-feature [1، ۲].

ما می‌توانیم تأثیر این سرمایه‌گذاری را در افزایش شکاف بین نسبت سایت‌های وردپرسی که امتیازات Core Web Vitals «خوب» را به دست می‌آورند، در مقایسه با سایر پلت‌فرم‌ها ببینیم.»

قبل از تشکیل تیم وردپرس، هیچ رویکرد واحدی برای عملکرد وب سایت وجود نداشت.

تیم عملکرد برای پر کردن این شکاف ایجاد شد و افزونه Performance Lab اولین محصول تولید شده توسط تیم عملکرد است.

افزونه Performance Lab برای چیست؟

هدف این افزونه این است که به ناشران این فرصت را بدهد که به بهترین شکل، بهبودها و ویژگی‌هایی را که برای نسخه بعدی هسته وردپرس در نظر گرفته شده است، آزمایش کنند.

این به ناشران امکان می‌دهد پیش‌نمایش‌های پیشرفته‌ای از پیشرفت‌ها را که می‌تواند به‌طور پیش‌فرض در نسخه‌های آینده وردپرس گنجانده شود، دریافت کنند.

امید این است که جامعه انتشارات وردپرس بازخوردی را در مورد پیشرفت‌ها ارائه دهد که به نوبه خود به تیم عملکرد کمک می‌کند تا درک کند که بهبودها چقدر خوب کار می‌کنند و آیا قابل اجرا هستند، آنها را در نسخه‌های بعدی وردپرس قرار دهند.

اعلامیه رسمی اشاره کرد:

«هدف اصلی این افزونه تسهیل آزمایش بتا برای ویژگی‌ها و بهبودهای عملکرد هسته وردپرس در آینده است…»

افزونه Performance Lab می‌تواند عملکرد وب‌سایت را افزایش دهد، هدف افزونه این است، اما مهم است بدانید که پیشرفت‌های مختلف همچنان به‌عنوان پیش‌نمایش‌های قبلی از ویژگی‌های احتمالی در نظر گرفته می‌شوند. نسخه بعدی هسته وردپرس.

Plugin Lab Performance از یک رابط مدولار استفاده می کند

این افزونه در حال حاضر از پنج ماژول مجزا تشکیل شده است که به بهبود عملکرد خاصی مربوط می شوند. برای مثال، برخی از ماژول‌ها بررسی سلامت هستند و برخی دیگر پیشرفت‌های واقعی هستند که می‌توانند به سرعت بخشیدن به وب‌سایت کمک کنند.

رویکرد مدولار به ناشران اجازه می‌دهد فقط ویژگی‌هایی را که می‌خواهند امتحان کنند، آزمایش کنند.

اینها پنج ماژول موجود در افزونه Performance Lab هستند:

 1. آپلودهای وب:
  نسخه های WebP همه تصاویر JPEG را که در کتابخانه رسانه وردپرس آپلود می شوند ایجاد می کند. این ویژگی فقط برای محیط‌های سروری که از آن پشتیبانی می‌کنند کار می‌کند.
 2. پشتیبانی WebP:
  این یک بررسی سلامت است که به ناشر می‌گوید آیا سرور او از WebP پشتیبانی می‌کند.
 3. بررسی سلامت حافظه پنهان شی دائمی:
  این یک ماژول بررسی سلامت است که یک حافظه پنهان شی دائمی را برای سایت‌هایی که ممکن است به آن نیاز داشته باشند، پیشنهاد می‌کند، به‌ویژه سایت‌هایی با مقادیر زیاد داده.
 4. گزینه‌های بارگیری خودکار حسابرسی (تجربی):
  بررسی سلامت مربوط به ممیزی استفاده از داده‌های بارگیری شده خودکار، برای هشدار به ناشر در مورد مشکل احتمالی.
 5. ممیزی دارایی های در نوبت (تجربی):
  بررسی سلامتی که در صورت وجود فایل‌های CSS و جاوا اسکریپت در نوبت بیش از حد یا خیلی بزرگ به ناشر هشدار می‌دهد.

درباره ماژول های تجربی

ماژول هایی که برچسب آزمایشی دارند لزوماً برای استفاده در یک سایت تولید زنده پایدار نیستند. ماژول هایی که برچسب آزمایشی ندارند را می توان آزمایش شده و آماده برای استفاده در یک سایت تولید زنده در نظر گرفت.

صفحه پلاگین آزمایشگاه عملکرد WordPress توضیحات زیر را ارائه می‌کند:

“با توجه به هدف اصلی این افزونه (به بالا مراجعه کنید)، می توان آن را بیشتر به عنوان یک پلاگین آزمایش بتا برای ماژول های عملکرد مختلف در نظر گرفت.

با این حال، مگر اینکه یک ماژول به‌صراحت به‌عنوان «تجربی» علامت‌گذاری شده باشد، تا حدی آزمایش و ایجاد شده است که استفاده از آن در تولید مناسب باشد. با این حال، مانند هر افزونه، شما این کار را با مسئولیت خود انجام می دهید.”

نقل قول ها

اعلامیه رسمی آزمایشگاه عملکرد را بخوانید

نسخه ۱.۰.۰ افزونه Performance Lab منتشر شد

صفحه رسمی مخزن پلاگین آزمایشگاه عملکرد وردپرس

آزمایشگاه عملکرد توسط گروه عملکرد وردپرس

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *