تهران ، ولیعصر
021-987654
حزب جستجو: خلاصه اخبار هفتگی SEJ برای جستجو، اجتماعی و هوش مصنوعی

حزب جستجو: خلاصه اخبار هفتگی SEJ برای جستجو، اجتماعی و هوش مصنوعی

به لطف آخرین پیشرفت‌های هوش مصنوعی، هفته‌ای شلوغ برای متخصصان در همه صنایع بود.

برای کمک به شما در به‌روز ماندن از آخرین اخباری که ممکن است بر زندگی کاری شما تأثیر بگذارد، داستان‌های برتری را که باید بدانید – از جستجو گرفته تا اجتماعی تا هوش مصنوعی – را در این پست هضم آسان جمع‌آوری کرده‌ایم.

داستان‌های برتر این هفته شامل انتشار GPT-4، ابزارها و ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی در چندین پلتفرم، عرضه به‌روزرسانی الگوریتم اصلی Google و موارد دیگر است!

OpenAI GPT-4 را منتشر می کند

یکی از برجسته‌ترین اعلامیه‌ها از OpenAI منتشر شد – انتشار GPT-4. شایعات ناشی از یک رویداد اخیر مایکروسافت AI تأیید شد، زیرا GPT-4 برای استفاده فوری برای مشترکین ChatGPT+ با ۲۰ دلار در ماه.

GPT-4 چند وجهی است و به آن امکان می دهد ورودی متن و تصویر را برای تولید خروجی متن بپذیرد. گرگ براکمن، رئیس و یکی از بنیانگذاران OpenAI، این قابلیت جدید را با استفاده از GPT-4 برای تبدیل عکس یک مدل وب‌سایت دستی به یک وب‌سایت در HTML و جاوا اسکریپت نشان داد.

OpenAI همچنین نشان داد که GPT-4 چقدر امتحانات LSAT، GRE، AP و سایر آزمون‌های طراحی شده برای آزمایش انسان را بهبود داده است.

حتی با وجود پیشرفت‌هایی که در استدلال و مختصر بودن دارد، هنوز محدودیت‌هایی برای داده‌های آموزشی که ChatGPT استفاده می‌کند وجود دارد. کاربران باید مانند همیشه، صحت پاسخ ها را قبل از اعتماد به آنها بررسی کنند – و در صورت امکان، منابع را ذکر کنند.

Google هوش مصنوعی را برای Google Workspace، Google Cloud معرفی می‌کند

در حالی که گوگل تا حدی تحت الشعاع اعلام OpenAI قرار گرفت، این هفته با فاش کردن ویژگی‌های هوش مصنوعی آینده برای Google Workspace: Gmail، Docs، Slides، Sheets، Meet و Chat.

مشتریان مورد اعتماد (مشتریان یک محصول Google یا خانواده و دوستان از کارمندان Google) می‌توانند از هوش مصنوعی برای تولید محتوا در Gmail و Google Docs استفاده کنند، و به کاربران اجازه می‌دهد تا از داخل هر رابط، طوفان فکری، پیش‌نویس ایمیل‌ها، ساختن شرح وظایف، نوشتن پست‌های وبلاگ، تصحیح و موارد دیگر را انجام دهند.

The Search Party: SEJ’s Weekly News Recap For Search, Social, And AI عکس از Google، مارس ۲۰۲۳

Google همچنین قابلیت‌های جدید و بهبود یافته هوش مصنوعی را برای توسعه‌دهندگان Google Cloud اعلام کرد.

  • هوش مصنوعی Vertex با پشتیبانی از هوش مصنوعی مولد از مدل های مختلف پایه، از جمله PalM API، Google Research، و DeepMind ارتقا یافته است.
  • برنامه ساز Generative AI App Builder به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با دانش فنی محدود در چند دقیقه یا چند ساعت برنامه های نسل – ربات ها، چت ها، دستیارهای دیجیتال، موتورهای جستجوی سفارشی و موارد دیگر را بسازند.
  • PALM API و MakerSuite جدید اجازه آزمایش و نمونه‌سازی سریع با مدل‌های زبان بزرگ را می‌دهد.

این ویژگی‌ها برای منتخب آزمایش‌کنندگان انجمن Google Cloud Innovators قابل اعتماد در دسترس خواهند بود.

Microsoft Copilot مجهز به هوش مصنوعی را برای Microsoft 365 رونمایی کرد

مایکروسافت ویژگی‌های هوش مصنوعی جدیدی را برای کاربران مایکروسافت ۳۶۵ به نمایش گذاشت.

در طول رویداد پخش زنده مایکروسافت “بازآفرینی بهره وری”، ساتیا نادلا، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل مایکروسافت، گفت که هوش مصنوعی ابزارهایی را که ما در محل کار استفاده می کنیم، برای سالها تقویت کرده است – اما اکنون، مایکروسافت هوش مصنوعی را از خلبان خودکار به نسخه دوم منتقل می کند و هوش مصنوعی را می سازد. به همان اندازه که قدرتمند است.

Copilot با Word، Excel ادغام می شود ، پاورپوینت، Outlook و Teams برای افزایش بهره وری و خلاقیت در محل کار. می‌تواند به کاربران کمک کند تا محتوا را سریع‌تر پیش‌نویس کنند، داده‌ها را با جستارهای زبان طبیعی کاوش کنند، ایده‌ها را به ارائه تبدیل کنند، ایمیل‌ها را خلاصه کنند، و موارد دیگر.

The Search Party: SEJ’s Weekly News Recap For Search, Social, And AI عکس از مایکروسافت، مارس ۲۰۲۳

علاوه بر این، Business Chat به کاربران کمک می‌کند تا داده‌ها و اطلاعات خود را در تمام برنامه‌های بهره‌وری مایکروسافت به روشی ساده از طریق Microsoft Teams متصل کنند.

هدف این ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید مایکروسافت این است که به کاربران کمک کند کارهای خسته‌کننده را خودکار کنند و زمان آنها را برای کارهای خلاقانه‌تر آزاد کند.

نادلا همچنین به مردم یادآوری کرد که کسانی که هوش مصنوعی می‌سازند، مستقر می‌کنند و استفاده می‌کنند باید با مسئولیت‌پذیری از آن استفاده کنند تا به هوش مصنوعی اجازه دهند به چیزی تبدیل شود که با هنجارهای اجتماعی، فرهنگی و قانونی ما برای جامعه دموکراتیک ما سازگار باشد.

سیستم Copilot برای استقرار هوش مصنوعی سازمانی قرار گرفته است. Copilot فراتر از ادغام با ChatGPT OpenAI است – قدرت LLM ها مانند GPT-4 با Microsoft 365 و داده های کسب و کار شما را در Microsoft Graph ترکیب می کند.

Copilot به جای گره خوردن به داده های آموزشی محدود، پردازش زبان طبیعی را روی داده های شما اعمال می کند و دسترسی، پردازش و استفاده در سناریوهای مختلف را سریعتر می کند.

Copilot و Business Chat برای انتخاب مشتریانی که قصد دارند در ماه‌های آینده به کاربران بیشتری گسترش یابند، در دسترس هستند.

در صورت از دست دادن آن

اگر هوش مصنوعی، جستجو و رسانه های اجتماعی وارد یک نوار شوند چه می شود؟ ما وقت نداریم که وارد همه چیز شویم، اما بیایید بیشتر داستان‌های این هفته را از سراسر وب بررسی کنیم.

اخبار AI

Anthropic، به رهبری کارمندان سابق OpenAI، Claude را معرفی کرد، دستیار هوش مصنوعی که توسط DuckDuckGo، Poe، Notion، و دیگران برای ایجاد ایمن تر و کمتر تجربیات سمی هوش مصنوعی.

آزمایشگاه تحقیقاتی Midjourney نسخه ۵ محصول خود را با تجسم دقیق تر پیام های متنی و تصاویر با وضوح بالاتر منتشر کرد. (میدان سفر)

رایانه‌های اپل با تراشه‌های M1 و M2 ممکن است بتوانند مدل‌های LLaMA را اجرا کنند. (Github)

جستجوی اخبار

مایکروسافت لیستی از درخواست‌های پیشنهادی را برای خلبان Bing AI ارائه کرد که اکنون در دسترس است. (وبلاگ مایکروسافت)

Google از عرضه به‌روزرسانی الگوریتم اصلیخبر داد. > برای مارس ۲۰۲۳.

جان مولر Google توصیه هایی را در مورد ساده سازی ساختار وب سایت به اشتراک می گذارد. /a> و فرستادن شغل در یک شرکت فناوری بزرگ.

Google Ads صرفاً از تنظیمات پنجره تبدیلGA4 استفاده می کند. > از ۱ آوریل ۲۰۲۳، برای به حداقل رساندن اختلافات در گزارش عملکرد بین دو پلتفرم.

Google Search Central یک آموزش جدید در مورد باز کردن قفل جستجو منتشر کرد. اطلاعات آماری کنسول با داشبوردهای Looker Studio برای تجسم معیارهای کلیدی SEO.

Google با استفاده از هوش مصنوعی مکالمه‌ای، پیشرفت‌هایی را در نتایج جستجو در مورد بهداشت بهداشتی رونمایی کرد. و سلامت روان.

اخبار رسانه های اجتماعی

TikTok یک فید STEM جدید را برای ارائه اطلاعات ایمن و واقعی در مورد علم، فناوری، مهندسی معرفی کرد. و موضوعات مرتبط با ریاضیات.

متا در حال پایان دادن به مجموعه‌های دیجیتالی (NFT) است تا بر روش‌های جایگزین برای حمایت از سازندگان با کسب درآمد از پیام‌رسانی و حلقه‌ها تمرکز کند. (تویتر)

مارک زاکربرگ یادداشتی درباره تغییرات آتی برای بهبود کارایی برای کارمندان منتشر کرد. (متا )

LinkedIn ویژگی‌های مولد هوش مصنوعی را معرفی کرد تا به کاربران کمک کند پروفایل‌ها و شغل‌های حرفه‌ای مؤثرتری ایجاد کنند. توضیحاتی که نامزدهای واجد شرایط را جذب می کند.


تصویر ویژه: Photo Kozyr/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *