تهران ، ولیعصر
021-987654

آیا کنگره باید پلتفرم های فناوری بزرگ را بررسی کند؟

این هفته، کمیته انرژی و بازرگانی مجلس یک کمیته کامل برگزار خواهد کرد شنوایی را با مدیر عامل TikTok Shou Chew ارائه می دهد تا در مورد نحوه مدیریت این پلتفرم با داده های کاربران و تأثیر آن بر kids، و رابطه آن با ByteDance، شرکت مادر چینی آن.

این جلسه بخشی از تحقیقات در حال انجام برای تعیین اینکه آیا TikTok باید در ایالات متحده ممنوع شود یا مجبور به جدا شدن از ByteDance است.

ممنوعیت TikTok بیش از ۱۵۰ میلیون را تحت تأثیر قرار خواهد داد. آمریکایی هایی که از TikTok برای آموزش، سرگرمی و درآمدزایی استفاده می کنند.

این امر همچنین بر پنج میلیون کسب‌وکار ایالات متحده که از TikTok برای دستیابی به مشتریان استفاده می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.

آیا TikTok تنها خطر برای امنیت ملی است؟

طبق یک یادداشت منتشر شده توسط پروژه نظارت بر فناوری، TikTok تنها پلتفرم فناوری نیست که خطراتی برای امنیت ملی، سلامت روان و کودکان ایجاد می‌کند.

از آنجایی که کنگره TikTok را مورد بررسی قرار می دهد، پروژه نظارت بر فناوری نیز به شدت خواستار بررسی خطرات ناشی از شرکت های فناوری مانند آمازون، اپل، متا و گوگل است.

این پلتفرم‌ها سابقه مستندی در ارائه محتوای مضر برای مخاطبان جوان‌تر و مخالف منافع ایالات متحده دارند. آنها همچنین در بسیاری از موارد در محافظت از داده های خصوصی کاربران شکست خورده اند.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری موفقیت TikTok را دیده‌اند و سعی کرده‌اند از برخی از ویژگی‌های آن تقلید کنند تا کاربران را تشویق کنند که تا حد امکان زمان بیشتری را در اکوسیستم پلتفرم‌های خود صرف کنند. دانشگاهیان، فعالان، سازمان‌های غیردولتی و دیگران مدت‌هاست که نگرانی‌های خود را در مورد خطرات این پلتفرم‌ها مطرح کرده‌اند.

برای کاهش واقعی خطرات Big Rech برای جامعه ما، کنگره باید فراتر از TikTok نگاه کند و سایر شرکت‌ها را در قبال خطراتی که برای امنیت ملی، سلامت روان و داده‌های خصوصی ایجاد می‌کنند، مسئول بداند.

خطرات ناشی از شرکت های بزرگ فناوری

در زیر نمونه‌هایی از خطراتی است که شرکت‌های فناوری بزرگ برای کاربران ایالات متحده ایجاد می‌کنند.

آمازون

آمازون چندین حرکت بحث برانگیز انجام داده است، از جمله مشارکت با یک آژانس تبلیغاتی دولتی برای راه اندازی پورتال کتاب چین و ارائه خدمات AWS به شرکت های چینی، از جمله یک شرکت نظارت ممنوع با ارتباط با ارتش.

اپل

مستقل تحقیق دریافت که اپل اطلاعات دقیقی در مورد کاربران خود جمع آوری می کند، حتی زمانی که کاربران ترجیح می دهند اجازه ردیابی توسط برنامه ها را از اپ استور ندهند. بیش از نیمی از ۲۰۰ تامین کننده برتر اپل در چین کار می کنند.

Google

FTC Google و YouTube را جریمه کرد ۱۷۰ میلیون دلار برای جمع آوری داده های کودکان بدون رضایت والدین. یوتیوب همچنین الگوریتم برای اعتیادآورتر کردن آن، افزایش زمان تماشای ویدئوها و مصرف تبلیغات توسط کاربران.

متا

فیس‌بوک مجاز است کمبریج آنالیتیکا برای جمع آوری داده های خصوصی بیش از ۵۰ میلیون کاربر. همچنین به ۵۳۰ میلیون کاربر از نقض داده ای که منجر به سرقت داده های خصوصی کاربران شد.

همچنین به تداخل در انتخابات ۲۰۱۶. عملیات نفوذ به عنوان یک سازمان خبری مستقل با ۱۳ حساب کاربری و دو صفحه ظاهر شد که پیام‌های انتقادی را علیه صداهای راست و چپ میانه ارسال می‌کرد.

TikTok 

کارمندان TikTok تأیید کرد که شرکت مادر چینی آن، ByteDance، در تصمیم گیری دخالت دارد و به داده های کاربران TikTok دسترسی دارد. هنگام شهادت در مقابل کمیته امنیت داخلی سنا، ونسا پاپاس، مدیر عامل TikTok، تأیید نمی‌کند آیا ByteDance داده‌های کاربر TikTok را به دولت چین می‌دهد.

نتیجه گیری

در حالی که خطرات ناشی از TikTok غیرقابل انکار است، واضح است که کنگره باید به خطرات ناشی از صنعت فناوری نیز رسیدگی کند. با پاسخگویی همه متخلفان اصلی، می‌توانیم یک چشم‌انداز دیجیتالی امن، ایمن و مسئولانه برای همه ایجاد کنیم.


تصویر ویژه: Koshiro K/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *