تهران ، ولیعصر
021-987654

مسائل فنی معمولاً محرکی برای مشکلات به‌روزرسانی اصلی نیستند

جان مولر از Google تأیید کرد که مسائل فنی معمولاً پس از به‌روزرسانی اصلی باعث کاهش رتبه نمی‌شوند. مولر گفت که مشکلات رتبه‌بندی به‌روزرسانی اصلی بیشتر با مشکلات کیفیت مرتبط است و نمونه‌هایی از انواع مشکلات کیفیت درک شده را ارائه کرد که به‌روزرسانی اصلی نیز حساس نیست.

وب‌سایت بازنگری شده فقط قبل از به‌روزرسانی اصلی

فردی که این سوال را می‌پرسد، نوشت که درست قبل از به‌روزرسانی الگوریتم اصلی Google، یک به‌روزرسانی بزرگ در یک سایت انجام داده است. پس از به‌روزرسانی، رتبه‌بندی وب‌سایت خراب شد و تا شش ماه از کار افتاد و همچنان بازیابی نشد.

جان مولر درباره به‌روزرسانی‌های الگوریتم اصلی بحث می‌کند

Screenshot of John Muellerجان مولر درباره به‌روزرسانی‌های الگوریتم اصلی Google بحث می‌کند

این سوالی است که پرسیده شد:

« وب سایت ما قبل از اینکه یک طراحی اساسی انجام دهیم، رتبه خوبی داشت. زمان‌بندی ما وحشتناک بود، زیرا یک به‌روزرسانی اصلی درست پس از راه‌اندازی منتشر شد که مشکلاتی با پیوندهای داخلی داشت.

ما مشکوک هستیم که Google در حال حاضر کیفیت سایت را دوباره ارزیابی کرده است، اما می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

رتبه‌بندی و ترافیک ما بسیار کاهش یافت و تمام قطعات غنی را در این فرآیند از دست داد و در پنج، شش ماه گذشته در بلاتکلیفی است.

آیا منتظر به‌روزرسانی اصلی دیگری هستیم تا Google دوباره کیفیت سایت ما را ارزیابی کند یا وقتی وب‌سایت دوباره خزیده می‌شود، این اتفاق می‌افتد؟»

مفید است بدانید به‌روزرسانی اصلی چیست

جان در پاسخ خود توصیه‌ای کرد و سپس دو بینش در مورد آنچه که معمولاً باعث کاهش رتبه‌بندی مرتبط با به‌روزرسانی اصلی نمی‌شود ارائه کرد.

مولر با پیشنهاد تحقیق در مورد اینکه به‌روزرسانی الگوریتم اصلی چیست، شروع کرد تا بتواند بهتر تشخیص دهد که چرا یک سایت پس از یک به‌روزرسانی اصلی، دید جستجو را از دست داده است.

او توصیه کرد:

«بنابراین من فکر می‌کنم چند چیز در اینجا جمع می‌شوند.

اما اول از همه، توصیه می‌کنم پست وبلاگ ما را که در مورد به‌روزرسانی‌های اصلی انجام دادیم، بررسی کنید. فکر می‌کنم به آن «چیزی که صاحبان سایت باید درباره به‌روزرسانی‌های اصلی بدانید، چیزی در همین راستا.

و اطلاعات زیادی در مورد به‌روزرسانی‌های اصلی دارد، به‌ویژه در مورد … انواع مسائلی که در آنجا بررسی می‌کنیم و اینکه چگونه مسائل در طول زمان حل می‌شوند.

بنابراین این اولین کاری است که در چنین موردی انجام می دهم.”

Insight 1: به روز رسانی های اصلی از داده های جمع آوری شده در طولانی مدت استفاده می کنند

مولر در مرحله بعد این بینش را ارائه داد که نوع مسائلی که می‌توانند منجر به یک نتیجه منفی مرتبط با به‌روزرسانی هسته‌ای شوند، مشکلاتی هستند که در درازمدت ادامه دارند و نه مسائل فنی که منجر به تغییر ناگهانی و چشمگیر می‌شوند.

صدای ویدیو در قسمت ابتدایی پاسخ مولر قطع شد.

«…اطلاعاتی که برای به‌روزرسانی‌های اصلی برای درک سایت استفاده می‌کنیم، چیزی است که در درازمدت بیشتر جمع‌آوری می‌شود.

این چیزی نیست که اگر درست زمانی که به‌روزرسانی اصلی راه‌اندازی شد، مشکل فنی داشتید، ناگهان سایت شما دچار این مشکل می‌شد.

این واقعاً چیزی است که در مدت زمان طولانی تری جمع آوری می شود.

بنابراین این بدان معناست که اگر اثراتی از یک به‌روزرسانی اصلی می‌بینید، معمولاً به دلیل یک دوره زمانی طولانی‌تر است، جایی که ما با مشکلاتی مواجه می‌شویم که در رابطه با به‌روزرسانی‌های اصلی بررسی می‌کنیم.»

Insight 2: مشکلات فنی مشابه مشکلات کیفیت نیست

بینش دوم این است که مسائل فنی معمولاً عامل ایجاد مشکل اصلی مربوط به به‌روزرسانی نیستند. مولر به مسائل مربوط به کیفیت بیشتر اشاره کرد.

مولر همچنین اشاره کرد که مسائل فنی کوچک مانند پیوندهای شکسته معمولاً دلیل مشکلات رتبه‌بندی به‌روزرسانی اصلی نیستند.

مولر پاسخ خود را ادامه داد:

«همچنین، با توجه به مسائل فنی، معمولاً این یک محرک برای به‌روزرسانی‌های اصلی یا به‌روزرسانی‌های اصلی نیست، به نوعی، برای اینکه واقعاً ندانیم با وب‌سایت چه کار کنیم، زیرا مسائل فنی معمولاً مانند مسائل کیفیت باشد.

بدیهی است که ممکن است برخی مشکلات فنی وجود داشته باشد که وقتی کاربر به وب سایت نگاه می کند، استفاده واقعی از وب سایت را غیرممکن می کند.

اما اگر فقط چیز کوچکی باشد، معمولاً مشکل بزرگی نیست.

بنابراین، اگر مواردی مانند ۴۰۴s در یک صفحه یا برخی از پیوندهای خراب دارید، دلیلی برای پرش الگوریتم‌های کیفیت ما نخواهد بود.

اما چیزهای زیادی وجود دارد که الگوریتم های کیفیت ما به دنبال آنها هستند، و همه آنها در پست وبلاگ هستند.

پس توصیه می‌کنم به آن نگاهی بیندازید.

با توجه به قطعنامه پس از بهبود وب سایت شما، در پست وبلاگ نیز به آن اشاره شده است.

برخی از این موارد به مرور زمان با پردازش مجدد وب سایت شما بهبود می یابند.

و برخی از آنها نیاز دارند که الگوریتم‌های کیفیت ما دوباره در سایت اجرا شوند و ممکن است مدتی طول بکشد تا این اتفاق بیفتد.”

اطلاعات به روز رسانی اصلی

جان مولر چندین توصیه و بینش مفید در مورد به‌روزرسانی الگوریتم اصلی و از دست دادن رتبه‌بندی ارائه کرد.

  • ابتدا، آشنایی با توضیح دهنده به روز رسانی الگوریتم اصلی Google مفید است.
  • در مرحله بعد، او گفت که به روز رسانی های اصلی از اطلاعات مربوط به وب سایتی استفاده می کنند که در طولانی مدت جمع آوری می شود. این چیزی است که ارزش فکر کردن را دارد.
  • در نهایت، مولر خاطرنشان کرد که مسائل فنی واقعاً در همان دسته مسائل کیفی معمولی نیستند که به‌روزرسانی الگوریتم اصلی به آن مربوط می‌شود.

نقل قول ها

توضیح دهنده به‌روزرسانی الگوریتم اصلی Google را بخوانید

آنچه صاحبان سایت باید درباره به‌روزرسانی‌های اصلی Google بدانند

پاسخ جان مولر را در دقیقه ۱۰:۵۳ تماشا کنید:

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *