تهران ، ولیعصر
021-987654

بازگشت بنیانگذاران Google: چگونه ChatGPT جستجو را تغییر می دهد

بنیانگذاران Google، لری پیج و سرگئی برین گزارش شده است که به طور غیرمنتظره ای بازگشته اند تا برنامه هایی را برای افزودن ویژگی های چت بات به موتور جستجو تأیید کنند.

نیویورک Times بیان می‌کند که پیج و برین توسط ساندار پیچای، مدیر عامل فعلی شرکت، پس از اینکه ChatGPT OpenAI یک کد قرمز را اعلام کرد، به گوگل بازگردانده شدند.

اگرچه ChatGPT تنها دو ماه است که منتشر شده است، اما به سرعت تأثیر قابل توجهی با توانایی آن در ساده سازی مفاهیم پیچیده و ایجاد مفاهیم جدید.

Google در حالت آماده باش است زیرا ChatGPT ممکن است راه دیگری برای جستجوی اطلاعات ارائه دهد.

این غیرعادی است که بنیانگذاران Google را در بخش موتور جستجوی کسب و کار درگیر کنیم، که بر فوریت احساس شده در Google در مورد هوش مصنوعی و ChatGPT تأکید می کند.

«از زمانی که آقای پیج و آقای برین از وظایف روزمره عقب نشینی کردند، رویکردی غیرقابل قبول برای گوگل در پیش گرفتند، دو نفر از افراد آشنا به این موضوع گفتند…

تا همین اواخر، آنها خیلی با موتور جستجو درگیر نبودند. اما آنها مدتهاست که مشتاق آوردن A.I. به محصولات Google.”

گزارش نیویورک تایمز در ادامه بیان می‌کند که پیچای در حال تغییر برنامه‌های موجود و تسریع توسعه هوش مصنوعی است.

اکنون، Google قصد دارد امسال بیش از ۲۰ محصول جدید هوش مصنوعی را راه اندازی کند و نسخه ای از موتور جستجوی خود را با قابلیت های چت بات به نمایش بگذارد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که آلفابت، شرکت مادر Google، در حال کاهش نیروی کار خود است. روز جمعه، این شرکت اعلام کرد که حدود ۱۲۰۰۰ شغل را به دلیل رونق استخدام در طول همه‌گیری و نگرانی‌ها در مورد کندی اقتصادی کاهش می‌دهد.

استارت‌آپ‌های مختلفی مانند You.com و Neeva قبلاً با ارائه توانایی پاسخگویی به سؤالات از طریق یک ربات چت مشابه ChatGPT از Google پیشی گرفته‌اند.

علاوه بر این، مایکروسافت در حال توسعه نسخه ای از Bingاست. > که از فناوری چت ربات استفاده می کند، که انتظار می رود طبق گزارش در ماه مارس منتشر شود.

OpenAI’s ChatGPT باعث تغییر صنعت در استراتژی توسعه هوش مصنوعی و موتورهای جستجو شده است.

نگرانی‌های بیان‌شده توسط بنیان‌گذاران Google باید متخصصان صنعت را در مورد اهمیت به‌روز ماندن با پیشرفت‌های شرکت در این زمینه و استفاده از آنها برای حفظ مزیت رقابتی آگاه کند.


تصویر ویژه: salarko/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *