تهران ، ولیعصر
021-987654

نظرسنجی نشان می‌دهد که کارکنان داخلی کمترین رضایت را دارند

Future Forum، کنسرسیومی که توسط برنامه پیام‌رسانی Slack راه‌اندازی شده است، یافته‌های مطالعه جهانی پالس خود را برای سال ۲۰۲۲ منتشر کرد.

با افزایش تعداد کارمندانی که پس از همه‌گیری به محل کار بازمی‌گردند، متوجه شد که سیاست‌های غیرقابل انعطاف بازگشت به دفتر تأثیر منفی بر امتیازات تجربه کارکنان دارد.

کارمندان تمام وقت در دفتر استرس و اضطراب بیشتری دارند

طبق این نظرسنجی، ۳۴ درصد از کارگران به صورت تمام وقت به دفتر بازگشته اند، که بالاترین درصد از زمان آغاز نظرسنجی های فصلی Future Forum در ژوئن ۲۰۲۰ است.

در سؤالاتی که هر هشت تجربه کارمند اندازه‌گیری شد، کارمندان کاملاً حضوری کمترین امتیاز را داشتند. کارمندان هیبریدی در دفتر/خانه در وسط قرار داشتند و کارگران کاملاً از راه دور بالاترین امتیاز را در همه دسته‌ها داشتند.

Employee survey results

موارد مهم عبارتند از:

  • نمرات استرس و اضطراب ناشی از کار نسبت به سه ماهه گذشته ۲۸ درصد کاهش یافته است که از زمان شروع نظرسنجی یک رکورد پایین است.
  • نمرات تعادل بین کار و زندگی ۱۷ درصد کاهش یافت و نمرات کارکنان اداری تمام وقت دو برابر بیشتر از کارمندان ترکیبی و دورافتاده کاهش یافت.
  • کارمندان با برنامه های ثابت ۲۶۰ درصد بیشتر به دنبال شغل جدید در سال آینده هستند.
  • استرالیا، آلمان، بریتانیا و ایالات متحده همگی امتیازات بالایی برای استرس کارکنان داشتند

این مطالعه نشان می‌دهد که سیاست‌ها و برنامه‌های سفت و سخت علت اصلی فرسودگی کارکنان هستند، در میان کارگرانی که برنامه‌های زمانی ثابتی دارند، این در زنان، اقلیت‌ها و والدین شاغل بارزتر بود.

استاندارد دوگانه برای مدیران و کارکنان

Future Forum همچنین در مقایسه با مدیران، کاهش بسیار شدیدتری را در امتیازات تجربه کارمندان برای کارمندان رتبه‌بندی پیدا کرد.

تعادل بین کار و زندگی برای افراد غیرمجری پنج برابر بیشتر از مدیران اجرایی کاهش یافت. افراد غیرمجری نیز دو برابر همتایان سطح C خود استرس را گزارش کردند.

مطالعه Pulse نشان می‌دهد که دلیل این امر، استقلال برنامه‌ریزی مدیران است، که به آنها امکان می‌دهد گزینه‌های ترکیبی و از راه دور در اختیار کارمندان قرار نگیرد.

سوالاتی که هنوز در مورد بهره وری کار از خانه وجود دارد

یک مطالعه ۲۰۲۱ توسط ADP، نشان داد که کار در محل مزایایی را ارائه می دهد که وقتی کارمندان کاملاً از راه دور هستند از بین می روند. یک مطالعه انجام شده توسط Airtasker فقط یک سال قبل متوجه شد که مسافران مجازی ۱.۴ روز بیشتر در ماه نسبت به کارکنان داخلی کار می کنند.

بسیاری از رهبران شرکت نیز بهره وری کارکنان را در یک دفتر راه دور زیر سوال می برند. با این حال، راه‌حل‌های تثبیت‌شده زیادی وجود دارد که کارفرمایان می‌توانند از آن برای افزایش بهره‌وری برای کارکنانی که از خانه کار می‌کنند استفاده کنند.


منبع: تالار گفتمان آینده (پیوند PDF)

تصویر ویژه: Photographee.eu/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *