تهران ، ولیعصر
021-987654

کمیسر FCC ایالات متحده از گوگل و اپل درخواست کرد تا TikTok را ممنوع کنند

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FTC) TikTok را به جمع آوری داده های کاربران متهم کرد و از اپل و گوگل خواست تا TikTok را از فروشگاه های برنامه مربوطه خود حذف کنند.

دسترسی چین به داده‌های کاربر

برندان کار، کمیسر FTC، هدف گزارش BuzzFeed News مبنی بر اینکه چین به اطلاعات کاربران دسترسی کامل دارد.

صدای لو رفته از جلسات داخلی TikTok نشان داد که چین می‌تواند از سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ به همه داده‌های کاربر دسترسی داشته باشد.

زمان بندی مهم است زیرا مدیران TikTok در اکتبر ۲۰۲۱ شهادت دادند که یک تیم امنیتی ایالات متحده تصمیم می گیرد چه کسی دسترسی داشته باشد.

در مقابل این پس‌زمینه بود که آقای کار نامه‌ای به تیم کوک، مدیر عامل اپل و ساندار پیچای، مدیرعامل Google ارسال کرد و از آنها درخواست کرد که برای حذف TikTok از فروشگاه‌های برنامه مربوطه خود اقدام کنند.

در این نامه آمده است که TikTok با شرایط و خط‌مشی‌های اپل و Google مطابقت ندارد.

کمیسیون نوشت: قوی>

«هفته گذشته، یک گزارش هشدار دهنده جدید، تهدیدهای جدی امنیت ملی ناشی از TikTok را روشن کرد.

…TikTok متعلق به ByteDance مستقر در پکن است – سازمانی که وابسته به حزب کمونیست چین است و طبق قوانین چین ملزم به رعایت خواسته‌های نظارتی جمهوری خلق چین است.

واضح است که TikTok خطر امنیت ملی غیرقابل قبولی را به‌دلیل جمع‌آوری گسترده داده‌های آن با دسترسی ظاهراً کنترل نشده پکن به آن داده‌های حساس به همراه دارد.

…بنابراین، من از شما درخواست می‌کنم که متن ساده خط‌مشی‌های فروشگاه برنامه خود را در TikTok اعمال کنید و به دلیل عدم رعایت آن شرایط، آن را از فروشگاه‌های برنامه خود حذف کنید.»

توافقنامه توزیع برنامه‌نویس Google مستلزم آن است که محصولات از طریق فروشگاه برنامه Google Play از حریم خصوصی کاربر محافظت می کند.

کمیسیون FCC تویت کرد :

«TikTok فقط یک برنامه ویدیویی دیگر نیست.

این لباس گوسفند است.

بخش‌هایی از داده‌های حساس را جمع‌آوری می‌کند که گزارش‌های جدید نشان می‌دهند در پکن در حال دسترسی هستند.

از Apple و Google @ خواسته‌ام تا TikTok را به دلیل الگوی داده‌های مخفیانه‌اش از فروشگاه‌های برنامه حذف کنند.»

او همچنین توئیت کرد

“الگوی اظهارات نادرست Tiktok همراه با مالکیت آن توسط یک نهاد وابسته به ح‌ک‌چ، منجر به ممنوعیت آن توسط شعبه‌های نظامی ایالات متحده و آژانس‌های امنیت ملی از دستگاه‌های دولتی شده است.

رهبران دو حزب در سنا و مجلس نمایندگان نگرانی‌های خود را ابراز کرده‌اند.”

TikTok هنوز در دسترس است

TikTok در Apple و فروشگاه‌های برنامه Google درباره توانایی چین برای دسترسی به داده‌های حساس کاربر از TikTok و درخواست کمیسیونر FCC برای حذف TikTok از فروشگاه برنامه Google.


تصویر ویژه: Dima Cantemir Ph/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *