تهران ، ولیعصر
021-987654

به روز رسانی Yoast SEO 20.0 تغییرات بزرگی ایجاد می کند

Yoast منتشر شده نسخه ۲۰.۰ تغییرات عمده ای را در رابط کاربری ایجاد می کند که هدف آن آسان کردن بهینه سازی سایت وردپرس است.

رابط کاربری جدید

رابط کاربری Yoast 20.0 روش قدیمی را از بین می برد که باعث می شد کاربران روی چندین برگه کلیک کنند تا به صفحاتی با انتخاب های متعدد دسترسی پیدا کنند.

نسخه جدید Yoast یک رابط کارتی را معرفی می کند.

رابط کاربر کارت به کاربران نیازی ندارد که به روشی که یک رابط برگه انجام می‌دهد، انتخاب کنند. اطلاعات را به عنوان مجموعه ای از ویژگی هایی که کاربر می تواند روشن یا خاموش کند ارائه می کند. این روش ساده‌تر و شهودی‌تر برای انجام کارها است.

هر دسته‌بندی ردیف خاص خود را دارد، با کارت‌هایی که تنظیماتی را نشان می‌دهند که می‌توان آن‌ها را روشن یا خاموش کرد.

ساختار صفحه تنظیمات به این صورت است:

تنظیم دسته

کارت – کارت – کارت

هر کارت، که یک تنظیمات است، دارای یک تصویر در بالا، توضیحی در مورد تنظیمات زیر تصویر است، و در قسمت پاورقی کارت کلید روشن/خاموش و یک پیوند بیشتر بدانید به یک صفحه وب Yoast است که آن تنظیم خاص را توضیح می دهد.

یک کارت تنظیمات Yoast

Yoast SEO 20.0 Update Makes Big Changes

وقتی تنظیمی خاموش است، تصویر در مقیاس خاکستری (بدون رنگ) نمایش داده می‌شود.

اگر تصویر رنگ دارد، به این معنی است که تنظیم فعال است.

یک کاربر می‌تواند به معنای واقعی کلمه با یک نگاه متوجه شود که کدام تنظیمات در هر دسته‌ای، فقط با رنگ بودن یا بی رنگ بودن کارت روشن یا خاموش می‌شوند.

این یک نمای کلان از کل صفحه تنظیمات است که به کاربر امکان می دهد نمای کلی را به سرعت درک کند، چیزی که با روش قدیمی تب و کلیک و پیمایش در تنظیمات امکان پذیر نیست.

Yoast SEO 20.0 Update Makes Big Changes

هر کارتی که با یک تنظیم جداگانه مطابقت دارد، توضیح مختصری درباره تنظیمات دارد.

یک کاربر همچنین این گزینه را دارد که روی دکمه “بیشتر بیاموزید” کلیک کند تا از صفحه وب بازدید کند که تنظیمات خاص را با جزئیات توضیح می دهد.

صفحه تنظیمات «یکپارچه‌سازی API» از یک رابط کاربری مشابه کارت پیروی می‌کند که همچنین دیدن ادغام‌هایی را آسان می‌کند، مانند ادغام Yoast در گردش کار Elementor، و سپس فعال کردن آن یکپارچه‌سازی.

صفحه ادغام Yoast API

Yoast SEO 20.0 Update Makes Big Changes

من این فرصت را داشتم که نسخه پیش‌نمایش Yoast 20.0 را در یک سایت آزمایشی نصب کنم و تحت تأثیر راه‌اندازی اولیه و رابط کاربری جدید قرار گرفتم.

من تقریباً ۲۵ سال است که SEO را تمرین می کنم و این نسخه از Yoast ساده ترین افزونه SEO برای استفاده است که تا به امروز استفاده کرده ام.

رابط کاربری جدید آنقدر خوب طراحی شده است که تقریباً هر کسی با هر سطح دانشی می تواند بدون نیاز به خواندن کتابچه راهنمای کاربر از آن استفاده کند. اما اگر کسی به اطلاعات پس‌زمینه نیاز دارد، این اطلاعات فقط با یک کلیک فاصله دارند.

Thijs de Valk، مدیر عامل Yoast به اشتراک گذاشت:

“من واقعاً به آنچه تیم در نسخه Yoast SEO 20.0 ساخته است افتخار می کنم. … رابط کاربری جدید ما نشان می دهد که ما به ارائه بهترین تجربه ممکن به کاربران خود ادامه خواهیم داد.”

موافقم، Yoast SEO 20.0 گامی عالی به جلو است، کاربران از تغییرات قدردانی خواهند کرد.

تصویر ویژه توسط Shutterstock/ViDI Studio

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *