تهران ، ولیعصر
021-987654

آینده ایالات متحده TikTok نامشخص است: مدیرعامل با کنگره روبرو می شود

در طول یک جلسه پنج ساعته استماع کنگره، شو زی چو، مدیر عامل TikTok، با نظارت شدید قانونگذاران ایالات متحده در مورد ارتباطات پلت فرم رسانه اجتماعی با شرکت مادر چینی خود، ByteDance، مواجه شد.

قانون‌گذاران هر دو طرف خواستار پاسخ‌های روشن در مورد اینکه آیا TikTok از آمریکایی‌ها برای چین جاسوسی می‌کند یا خیر.

دولت ایالات متحده برای واگذاری TikTok فشار آورده است و حتی تهدید کرده است که این برنامه را در ایالات متحده ممنوع می کند.

چو خود را در موقعیت دشواری قرار داد و سعی کرد TikTok را به عنوان یک شرکت مستقل به تصویر بکشد که تحت تأثیر چین نیست.

با این حال، قانونگذاران همچنان تردید داشتند و مخالفت چین با فروش TikTok را به عنوان شاهدی بر نفوذ این کشور بر این شرکت ذکر کردند.

این جلسه با نمایش نادری از وحدت دو حزبی، با لحن تندتر از جلسات قبلی کنگره که مدیران رسانه‌های اجتماعی آمریکایی را در آن حضور داشتند، مشخص شد.

آینده TikTok در ایالات متحده

در شرایطی که ایالات متحده و چین بر سر فروش TikTok اختلاف دارند، این برنامه با دو نتیجه احتمالی در ایالات متحده روبرو است.

یا TikTok ممنوع می‌شود، یا مذاکرات را برای رفع مشکلات امنیتی داده‌ها دوباره بررسی می‌کند.

لیندسی گورمن، رئیس فناوری و ژئوپلیتیک در صندوق مارشال آلمان، گفت: «آینده TikTok در ایالات متحده قطعاً امروز تیره‌تر و مبهم‌تر از دیروز است.»

TikTok اقداماتی را برای محافظت از اطلاعات کاربران ایالات متحده پیشنهاد کرده است، اما هیچ توافق امنیتی حاصل نشده است.

رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به تأثیر اجتماعی

قانون‌گذاران در این جلسه نگرانی‌هایی را در مورد تأثیر TikTok بر جوانان آمریکایی مطرح کردند و این پلتفرم را به نقض حریم خصوصی و آسیب رساندن به سلامت روان متهم کردند.

براساس مرکز تحقیقات پیو، این برنامه توسط ۶۷٪ از نوجوانان ایالات متحده استفاده می شود.

منتقدان استدلال می‌کنند که این برنامه خیلی اعتیادآور است و الگوریتم آن می‌تواند نوجوانان را در معرض موقعیت‌های خطرناک یا کشنده قرار دهد.

چو به محدودیت‌های جدید زمان نمایش و دستورالعمل‌های محتوا برای رفع این نگرانی‌ها اشاره کرد، اما قانون‌گذاران متقاعد نشدند.

به طور خلاصه

جلسه استماع کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان در مورد TikTok به نگرانی‌های مشترک در همه پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی، مانند انتشار محتوای مضر و جمع‌آوری داده‌های گسترده کاربران پرداخت.

بیشتر اعضای کمیته از TikTok انتقاد داشتند، اما بسیاری از آنها از افتخارات معمولی که در جلسات استماع برجسته دیده می شود اجتناب کردند.

هدف این جلسه به جای تمرکز بر تهدید امنیت ملی ناشی از اتصال برنامه به چین، برای تنظیم رسانه های اجتماعی و محافظت از کودکان بود.

اگر چیزی از این جلسه برمی‌آید، ممکن است به آن مقررات مربوط باشد.

این جلسه همچنین به کنگره اجازه داد تا آمریکایی ها را متقاعد کند که TikTok یک تهدید امنیت ملی است که ممنوعیت آن را تضمین می کند.

این نگرانی ناشی از پتانسیل دولت چین برای دسترسی به داده‌های ۱۵۰ میلیون کاربر آمریکایی TikTok یا دستکاری الگوریتم‌های توصیه آن برای گسترش تبلیغات یا اطلاعات نادرست است.

با این حال، شواهد عمومی محدودی از این ادعاها پشتیبانی می‌کند و ممنوعیت برنامه را شدید و بالقوه غیر ضروری به نظر می‌رساند.

با پیشرفت رویدادها، مطلع ماندن بسیار مهم است زیرا نتیجه می تواند بر چشم انداز بازاریابی دیجیتال تأثیر بگذارد.


تصویر ویژه: Rokas Tenys/Shutterstock

بازپخش کامل جلسه استماع کنگره در YouTube موجود است..

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *