تهران ، ولیعصر
021-987654

توییتر به کاربران اجازه می دهد پاسخ های ناخواسته را فیلتر کنند

کاربران توییتر به زودی می‌توانند پاسخ‌های بالقوه مضر و توهین‌آمیز را با کمک فیلتر پاسخ خودکار فیلتر کنند.

ویژگی جدید توسط محقق برنامه جین مانچون وانگ کشف شد که یک اسکرین شات را در توییتر به اشتراک گذاشت:

تویتر توصیه می کند که فیلتر پاسخ موارد زیر را انجام دهد:

«پاسخ‌هایی به توییت‌های شما که حاوی زبان بالقوه مضر یا توهین‌آمیز هستند، فیلتر شده و در اینجا ظاهر می‌شوند. دیگران همچنان می توانند این پاسخ ها را ببینند.

به خاطر داشته باشید که ما از فناوری برای کمک به شناسایی چنین پاسخ‌هایی استفاده می‌کنیم، بنابراین در حالی که همیشه در حال بهبود هستیم، ممکن است همیشه آن را به درستی دریافت نکنیم.”

در تنظیمات حریم خصوصی و ایمنی، کاربران می‌توانند فیلتر پاسخ را با یک سوئیچ روشن و خاموش کنند.

به نظر نمی رسد راهی برای سفارشی کردن فیلتر وجود داشته باشد. یا روشن است یا نه.

تویتر اذعان می‌کند که ممکن است به‌طور ناخواسته پاسخ‌هایی را که مضر نیستند فیلتر کند، که باعث می‌شود این بخش از پانل حریم خصوصی و ایمنی ارزش بررسی را داشته باشد تا در صورت از دست دادن چیزی که می‌خواستید ببینید.

فیلتر کردن برابر با سانسور نیست

نکته کلیدی که در اینجا باید به آن توجه داشت این است که پاسخ های فیلتر شده برای همه حساب های دیگر در توییتر قابل مشاهده خواهند بود. آنها فقط از جریان پاسخ هایی که در برگه اعلان ها ظاهر می شود، فیلتر می شوند.

به عبارت دیگر، توییتر توییت‌ها را سانسور نمی‌کند. بعید است که شخص دیگری بداند چه زمانی پاسخ‌های خاص از دید کاربر که توییت اولیه را منتشر کرده است فیلتر می‌شود.

هدف پشت این فیلتر پاسخ کاهش منفی بودن کاربران توییتر یا مدیران حساب است.

دیدن توییت‌های سمی کمتر در روز می‌تواند تأثیر مثبتی بر سلامت روان فرد داشته باشد. ناگفته نماند که می‌دانید می‌توانید پاسخ‌های خود را بدون خواندن چیزی که آرزو می‌کردید، بررسی کنید.

تویتر همچنین گزینه محدود کردن پاسخ‌ها را به‌طور کلی ارائه می‌کند، اما اگر مایل به گفتمان باز نباشید، تقریباً هدف از حضور در رسانه‌های اجتماعی را شکست می‌دهد.

فیلتر پاسخ روشی منفعل تر برای برخورد با نظرات ناخواسته است.

معلوم نیست که چه زمانی این ویژگی برای همه در دسترس خواهد بود. زمانی که به‌روزرسانی رسمی راه‌اندازی شود، به‌روزرسانی دیگری منتشر خواهیم کرد.


تصویر ویژه: mundissima/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *